DRUGA STRANA SVETA (prostor za potpuno ne-SF&F teme) > ISTORIJA, DRUŠTVO, POLITIKA, RELIGIJA...

Neoliberalizmi naši nasušni

<< < (191/193) > >>

Truman:

--- Quote from: Black swan on 05-12-2022, 14:37:40 ---https://avaz.ba/vijesti/bih/791584/rajner-citelman-u-bosni-i-hercegovini-ljudi-i-dalje-zive-u-socijalizmu
karanje bate
Razlog zašto intelektualci u tolikoj mjeri podržavaju socijalizam je jednostavan. U školi vas uče da se uspijeva u životu ako puno čitate, imate veliko teoretsko znanje, radite ono što vam učitelji govore, itd. Ali, šta se dešava? Bili ste, recimo, sjajan učenik i jednog dana izlazite na tržište i shvatate da stvari ne funkcioniraju tako. Vidite, naprimjer, pored sebe osobu skromnog obrazovanja koja je stekla milione, u društvu je puno moćniji i poželjniji član od vas, vozi Ferrari i ima mnogo ljepšu ženu od vaše. To kod mnogih intelektualaca stvara frustraciju pa su zbog toga skloni podržati ideje koje osuđuju takav sistem i traže mu alternativu.

--- End quote ---

+ 1

Palmer:

Black swan:

--- Quote from: Truman on 05-12-2022, 22:35:30 ---
--- Quote from: Labudan on 05-12-2022, 19:14:02 ---ovaj citat mi se najviše sviđa

"Imate dvije vrste poduzetnika. Imate ljude poput Bila Gejtsa (Bill Gates), Stiva Džobsa (Steve Jobs) ili Ilona Maska (Elon Musk), koji su svoje bogatstvo stekli zahvaljujući inovacijama i jer su svijetu podarili neki proizvod koji im je olakšao život. Imate drugu vrstu poduzetnika, a ne treba ih uopće smatrati poduzetnicima, poput oligarha u Rusiji, koji su svoje bogatstvo ukrali."

--- End quote ---

Slozio bih se s ovim. Od te trojke najvise cenim Maska koji je najvise stvari i napravio pa Gejtsa pa na trecem mestu Dzobsa.

--- End quote ---

ja mislim da je gejts najbitniji... čisto iz mozga su sve stvorili on i ekipa iz garaže
ovi kasnije su samo išli utabanim stazama

tomat:

--- Quote from: Palmer on 05-01-2023, 13:18:03 ---

--- End quote ---

Možda su građanisti govna, ali su im mimovi mnogo bolji nego kod negrađanista

tomat:

--- Quote from: Black swan on 05-01-2023, 14:17:33 ---
--- Quote from: Truman on 05-12-2022, 22:35:30 ---
--- Quote from: Labudan on 05-12-2022, 19:14:02 ---ovaj citat mi se najviše sviđa

"Imate dvije vrste poduzetnika. Imate ljude poput Bila Gejtsa (Bill Gates), Stiva Džobsa (Steve Jobs) ili Ilona Maska (Elon Musk), koji su svoje bogatstvo stekli zahvaljujući inovacijama i jer su svijetu podarili neki proizvod koji im je olakšao život. Imate drugu vrstu poduzetnika, a ne treba ih uopće smatrati poduzetnicima, poput oligarha u Rusiji, koji su svoje bogatstvo ukrali."

--- End quote ---

Slozio bih se s ovim. Od te trojke najvise cenim Maska koji je najvise stvari i napravio pa Gejtsa pa na trecem mestu Dzobsa.

--- End quote ---

ja mislim da je gejts najbitniji... čisto iz mozga su sve stvorili on i ekipa iz garaže
ovi kasnije su samo išli utabanim stazama

--- End quote ---

Mask se rodio sa srebrnom kašikom u ustima, ne bih da umanjujem njegov doprinos, ima tu svačeg korisnog, ali je mogao sebi da dozvoli dokolicu iz koje su proizašle ideje.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version