NAUČNA FANTASTIKA, FANTASTIKA i HOROR — KNJIŽEVNOST > Objavljena dela DOMAĆIH autora

Komentar Mikove price...

<< < (2/12) > >>

Boban:
Uopste mi nije u interesu da ti pruzim laznu nadu pa onda da me dozivotno smaras sa svojim tekstovima... dakle, prioni na posao.
Procitaj desetak dobrih knjiga, ali pazi da pet ne budu fantastika... da bi se bavio delom necega, moras poznavati celinu.

Miko:
"Slusaj, tvoja prica ima glavu i rep, nedostaje ti malo zanata i malo zivotnog iskustva i bices OK..."

Da, zanata mi treba! Ne znam da li ces mi verovati, ali to je prva prica koju sam napisao u zivotu! U jednoj seriji sam napisao desetak prica, od koje su 2 ili 3 dobre (barem sam ja smatrao)…
I onda sam uspeo da je objavim kod Supurovica, pa sam i od drugih dobio pozitivne kritike, pa sam se ponadao da je dovoljno dobra za objavljivanje… gotovo kao zacarani krug.
Trenutno pisem roman, mozda i nece biti puno vajde od njega, ali odradicu ga do kraja. Ucim sa svakom napisanom recju! Posle romana, opet serija prica…
Da ne kazem koliko ovakav komentar na pricu moze da popravi stvari, i koliko moze iz njega da se nauci!
Sa zivotnim iskustvom, doduse, ne mogu da zurim :(

Ah, ah, citanje… savet svakog pisca  ili kriticara… pre 2 ili 3 godine sam prestao da idem u biblioteku, prosto zato sto vise nisam nalazio sta da citam! Biblioteka u Subotici, naravno. Bio je svega: i Apdajka, Tenesi Vilijamsa, Grisama, Nabokova, Remarka (jedan od omiljenijih), onog-tipa-sto-je-napisao-The Zoo Story (uuuu, to je literatura!), Iston Elisa… ma neznam cega vise ne… napunio sam barem 5 clanskih karti! Ja stvarno volim da citam!
Trenutno se bavim iscitavanjem Polarisovog CDa, i jedno tridesetak do sada neprocitanih Stiven Kingovih knjiga.
Problem sa pravopisom je mozda taj da je poslednjih desetak knjiga koje sam procitao – na engleskom! I jos sam bio srecan da ih dobijem, jer je kod nas OCAJNO stanje na trzistu!

A sto se tice smaranja… he-he. Sam si rekao da si godinama smarao Politikin Zabavnik… he-he-he. Mogu samo da ti obecam da ovo nije poslednja moja prica koju si citao
 :twisted:

Miko:
Kad smo vec tu, evo ti i predlog za sajt: online skola za pisce. To kod nas jos nije uradjeno (cini mi se)!
Ne znam koliko je to izvodljivo, to je tvoj posao, ali (kao sto vidis), izgleda da bi islo
 :)

mikince:
The ZOO story je napisao Edward Albee, kao i Who's Afraid of Virginia Woolf.... 8)

Boban:

--- Quote from: "Miko" ---Ne znam da li ces mi verovati, ali to je prva prica koju sam napisao u zivotu!
--- End quote ---

Vidis, ova recenica ti bas i nije bila potrebna u zivotu ali ajde, prvi si ovde, pa ce ti biti oprosteno.

Naime, pravilo za citanje prica je sledece: nema tih fazona "Ovo mi je stara prica", "Imam i bolje"... jednostavno posaljes pricu i izgovoris magicne reci: "Ovo je NAJBOLJE sto trenutno mogu, moj VRHUNSKI domet..." e, onda dobijes punu paznju. Mnogo puta dosad (nekada davno, dok sam bio mlad i naivan) doziveo sam da posle negativnog komentara necije price dozivim da osoba kaze kako joj je to "neki trecerazredni rad"... pa sam uveo to pravilo da citam samo BAS NAJBOLJA dela... dakle, sledece sto budes poslao, proprati gore navedenim magicnim recima... jer onda vise nemas uzmaka.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version