NAUKA I KVAZINAUKA (izvorište inspiracije za mnoga SF dela) > KOMPJUTERI, HARDVER, SOFTVER, INTERNET, TELEKOMUNIKACIJE...

Квантни рачунари

<< < (9/12) > >>

Truman:

--- Quote from: Meho Krljic on 17-11-2021, 05:48:56 ---Pa... partija na vlasti, a i jedina partija u Kini ima "komunistička" u imenu... Meni to dosta za potrebe forumskog posta  :lol: 

--- End quote ---
In my book to se zove diktatura. Izgleda da i iz nje nešto pozitivno može da iziđe.

--- Quote from: Meho Krljic on 17-11-2021, 05:48:56 --- IBM says quantum chip could beat standard chips in two years

--- End quote ---
Iz tvoje tastature u božije uši!

Meho Krljic:
Evo da se Truki poraduje:

Quantum computing nears a quantum leap

Truman:
- This week, Quantinuum — a new quantum computing company created by the merger of software maker Cambridge Quantum and hardware manufacturer Honeywell Quantum Solutions — announced the world's first commercial product created solely by a quantum computer: a powerful encryption key generator.

Ta dobro, i ovo je nešto za početak. Videćemo (ili nećemo) za 30-ak godina koje su granice razvoja kvantnih računara.

Meho Krljic:
Major Breakthrough As Quantum Computing in Silicon Hits 99% Accuracy

Truman:
Da se mac ne uvredi, ali ovo liči na kvantni skok!

E sad, skromne intelektualne mogućnosti ne dopuštaju mi da razumem koliko je još potrebno da se ova preciznost pretoči i u rezultate u konkretnom svetu ali to će mi mac i meho već bolje objasniti.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version