FILMOVI, TV SERIJE, ANIMACIJE > FILMOVI

Šta sam lepo gledo, a da horor nije

<< < (1077/1082) > >>

Labudan:
mislim da nećeš pokvariti jer ovo nije taj film. Prosto stari likovi su ovdje sporedni, ovo mu dođe kao spin-off, a zapravo je poruka Marfiju da je previše mator da bude glavna uloga

sasvim novi likovi su glavni i ovo je u tom smislu sasvim druga priča, slabija od prvog dijela svakako ali opuštencija za gledanje i zaboravljiva

generalno "pozitivno" u nekom sociološkom smislu a ne umjetničkom jeste što se osjeća nezadovoljstvo stare garde nametnutom produkcijom i ima tih "meta" ili "subverzivnih" momenata

u jednom trenutku čak jedan od likova priča o sikvelima i kako je Holivud propo

ako te takve stvari intrigiraju onda ne propuštaj, inače ovo je nešto bolje od prosječne komedije novog doba ali nije Marfijev film

Meho Krljic:
Uleteće u nekom momentu, ipak me intrigira sve ovo što si pomenuo....

klem:
tomorrow never comes

dobar krimić sa oliverom ridom

Labudan:

Aleksa Topuzić:
Severnjak (The Northman) traje 2 sata i 16 minuta, a da budem iskren, nije morao baš toliko. No, prepun je ljudi koji, u proseku, veoma dobro rade svoj posao. (Imam druga koji je kao razlog što ga neće gledati naveo učešće Bjork u filmu, ali Bjork je u filmu kratko, a i glumi prigodnu ulogu).
Što se same radnje tiče, u pitanju je varijacija na Hamleta (npr. glavni lik se bukvalno zove Amlet) tako da sa te strane nema mnogo iznenađenja.

Ja jesam istoričar, no ne mogu reći da su mi vikinzi i njihovi običaji specijalnost; s te strane suzdržao bih se od procenjivanja da li je baš sve viđeno u filmu autentično, ali jeste bilo zanimljivo - film se ne stidi od toga da prilično detaljno pokazuje stvari. Opet, znam ljudi kojima je ta detaljnost bila gubljenje vremena.
Ono što meni lično smeta je ista zamerka koju imam na većinu novih filmova - ovaj film je veoma mračan. Mislim, naravno, na bukvalni mrak, npr. scenu osvetljava vatra u kolibi i koliko ona osvetli likove, to vam je. To čini ovaj film samo još jednom žrtvom u "poteri za realnim": filmadžije ( i tvorci komp. igara, kad smo već kod toga) se upinju da sa vizuelne strane, prenesu realnost na ekrane, kako je "zapravo". Sve ja znam, vikinške kolibe nisu bile osvetljene reflektorima (a i današnje teksture i materijali korišćeni u igrama su savršeniji) ali mislim da se tu pomalo maši poenta, lično ne gledam filmove i ne igram igre da bi oni bili "kao zapravo".
No, to je potpuno subjektivna zamerka.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version