NAUČNA FANTASTIKA, FANTASTIKA i HOROR — KNJIŽEVNOST > KNJIŽEVNA RADIONICA

BOBI NE SHVATA KONCEPT KERA

(1/49) > >>

drf:
U susednom dvoristu letos su nabavili kerica, avlijanera brown boje. Oni ga zovu Bobi a ja Lavic.
Problem je sto ne shvata koncept kera - laje po celu noc kad je vezan, do iznemoglosti. (Cuj laje, ni to ne ume: ispusta kratke zvukr koji vise prilice nekoj manje poznatoj zivini.)
Kad lokalna dandara prodje pored Laviceve kucice, ne mareci za njega i koracajuci uznosito kao da ina neka vazna posla tamo negde, veselnik se izigra oko njegovih nogu. Posle dugo za dandarom tuli i shkripce (laje).
Neku noc im je nekakav lopov, donji, krao pesak perdas. Verovatno se bobi igrao oko njegovih nogu, otezavao mu veliku akciju i pokusavao da mu lizne ruku. Dok Rade, gazda mu, nije cuo zvuk lopate i razgalamio se.
Kad ga odvezu, punom brzinom odjuri do komsije Sloba, gde je hrana bolja, Muku imaju da ga vrate a te noci su posebna patnja.
Vole ga, paze ga a svi su nesrecni.
Sta ciniti?

Ghoul:
Psi su izrazito glupe zivotinje.
Ne znam...
Možda da mu promene ime u Reks, Kudžo ili tako nešto?
Da ga hrane sirovim mesom (ili bar nekuvanim kostima)?
Da smo neka kulturna zemlja pa da ga pošalju kod psećeg psihoanalitičara, ovako stvarno...

Black swan:
da je mačka u pitanju znao bih pomoći   :roll:

sivka:

--- Quote from: "drf" ---U susednom dvoristu letos su nabavili kerica, avlijanera brown boje. Oni ga zovu Bobi a ja Lavic.
Problem je sto ne shvata koncept kera - laje po celu noc kad je vezan, do iznemoglosti. (Cuj laje, ni to ne ume: ispusta kratke zvukr koji vise prilice nekoj manje poznatoj zivini.)
Vole ga, paze ga a svi su nesrecni.
Sta ciniti?
--- End quote ---

A zasto je vezan?

drf:
Bas zbog tog neshvatanja - izlazi na put, tunja okolo i prati prolaznike do zivih saobracajnica. A nije bas bistar.
Nema onaj zastitnicko-posednicki odnos prema okucnici.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version