NAUČNA FANTASTIKA, FANTASTIKA i HOROR — KNJIŽEVNOST > PERIODIKA

EMITOR 432 - EMITOR STRIKES BACK

(1/7) > >>

taurus-jor:
Zainteresovanima se daje na znanje:

Posle dve godine spavanja, Emitor strikes back with a vengeance.

Cinjenice:
Broj 432.
64 strane
Kolorne korice.
Tri price
Dva priloga
Jedan uvodnik

Dom Omladine u Beogradu.
Prostorije Kluba ljubitelja fantastike "Lazar Komarcich".
Ponedeljak, 19. maj 2003. godine od 19 sati.

Nyarlathotep:
:|

Boban:
Sramota je ovo sto ste uradili od Emitora.
Ne ovaj broj, nego godine koje nas dele od prethodnog ZVANICNOG broja.
Sjajno je imati broj na 64 strane sa kolor koricama, ali mislim da bi bilo mnogo bolje za sve nas i za klub da je Emitor izlazio jednom mesecno na 12 strana, kucan pisacom masinom, sa najvaznijim podacima, dogadjanjima, komentarima i vestima.
Kod fanzina je kljucna stvar redovni ritam i brojnost, a ne jedan broj u dve godine koji izgleda velelepno.

Pod hitno se mora postici REDOVNI MESECNI ritam za Emitor, a ako preko toga bude koja desetina stranica u boji ili kako vec, to je samo plus.

taurus-jor:
Kritika je uvek dobrodoshla, primam je rado.

Ipak:
Koji to "mi"?

Cinjenice:
Urednicka cetvorka koja je odgovorna za povratak Emitora medju zive radi svoj posao nesto manje od dva meseca. Dakle, osnovana je krajem MARTA 2003. godine.

Pri tom apsolutno NE poznaje rad u Quarku.

Ovo sto je napravljeno u Wordu (koji nije predvidjen za prelamanje teksta) postignuto je zahvaljujuchi stap-i-kanap iskustvu potpisnika ovih redova sa dva licna samizdat izdanja Emitora iz 2001. godine (poput onih koje pravi Tika). Oba su izashla sukcesivno, u razmaku manjem od mesec dana. Izgledala su dobro, cak bolje od ovog sada, ali ih je radio jedan covek. Priznajem da nisam Goran Skrobonja.

Elem, "mashina" sa morala malo i podmazati. Ne radim prelom svakodnevno (poslednji i jedini put pre dve godine), a posebno ne u Wordu, gde sam precice i shtoseve morao da smisljam sam.

Ne zalim se, ne upirem prstom. Jedino mi je bilo bitno da povratnicki broj na nesto lici. I lici. Izgledom i sadrzajem. SVE OSTALO, ukljucujuchi vech dobro znane prigovore tipa "ovi mladji nishta ne rade", potpuno je sekundarno i nebitno.

O buduchnosti. Slazem se - bitno je redovno izlazenje. I biche ga. Da bi se to postiglo, ovaj urednicki cetverac se odlucio da u potpunosti batali usluge bilo kakvih prijatelja i poznanika i da sve radi sopstvenim rukama. To se posebno odnosi na prelom, izradu mastera i fotokopiranje. Sve se placha i pokriva shto iz klupskog budzeta za Emitor to iz novcanika samih urednika. Nema vishe cekanja da se neko umilostivi.

Mnogo toga ovde pishem u prvom licu jer sam za jednoipomesecno "zakasnjenje" (kao da je postojao rok) kriv ISKLJUCIVO ja.

Broj strana nije vazan. Varirache od 30 do 60, u zavisnosti od potrebe.

Pravdanje zavrseno.
Idemo dalje.

Pennywise:
Kako bih mogao da ga naručim pošto nisam iz BG-a? Adresa, mail,....?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version