Author Topic: S.J. o Transmet-u, 100 bullets i o mnogo cemu jos ...  (Read 9816 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

SANdMAN

• Guest
(1)

> Nego ne kazes mi nista o Transmetropolitanu a bas si me zainteresovao...

idi na www.warrenellis.com and see some for yourself. warren ellis je imao najgori posao pisanja superhero bullshita u DC/WILDSTORM-u, i kada mu je puk'o kurac, dobio je, o najzad, sopstveni projekat. I to je Transmet.
Zamisli ultra-cool, ali fetisisticki ultra-cool futurizam (znaci, i dalje ultramoderno, ali ne kao depresivni cyberpunk, zamisli ultra-cool grad ravnodusnih raveovaca i zamisli Peru Lukovica celavog, na svim mogucim drogama, kako pusi cigarete koje se zovu "Carcinoma Angels" i slagguje The Government. Znaci, pozitivna ANTIutopija koja je potpuni sf, a usto socijalna satira gora od dr. strangelove-a. Plus jaka melodrama, plus hardboiled ultra-brzi stil. Uzmi to i prvo skini, prvi trade paperback ("Back on the Street") je genijalan i mali, i mozes jos danas da ga iscitas (i da se navuces kao poslednja stoka, ;)

SANdMAN

• Guest
S.J. o Transmet-u, 100 bullets i o mnogo cemu jos ...
« Reply #1 on: 31-10-2002, 09:06:51 »
(2)

Bas na listi onog tipa koju si mi poslao imas SVE epizode, svih 60  -zavrsen je proslog meseca (moj frend ima do tipa 30-i neke, jer ostalo tek treba da se sakupi u trejd kolekcije), pa ono, kreni. Posle Hellblazera, verovatno najbolji VERTIGO take mozda ikada.
Imas jos jednu stvar JAKO vrednu pomena, ali vrlo netipicnu za VERTIGO koji siba natprirodno, pa poeticno, pa sve vile i vilenjaci a la fucking gaiman, a to je ultra-gritty, ultra-bloody "100 Bullets", i to je maticni projekat Briana Azzarella (koji je radio genijalni Hard Time take i jos gomilu stvari na Hellblazeru u poslednje vreme...Highwater i ove ostale epizode koje imas u elektronskoj formi je upravo taj baja radio).
S tim sto, pazi, tip radi straight crime price iz getoa/ultra-cool-high government conspiracy. But: no aliens. But: no Lucifers and that crap. Cist crime syndicate, streetwise talk, naglasak na pojedinacne situacije, vrlo je dobro i uzasno osvezavajuce. Zamisli jaaako dobre akcione ghetto filmove sa crncugama i kurvama i dope dillerima i all the scum of the earth - koji nikada zbog tematike ne bi mogao da se snimi (znaci: tOliko je dobar!).

SANdMAN

• Guest
« Reply #2 on: 31-10-2002, 09:07:25 »
(3)

obavezno chekiraj Ennisov take na Hellblazera, jer to su sve redom remek-dela, a mozes polako da se bacis i na Lucifera.

Sto se From Hell-a tice, to ti predlazem da with no further adew porucis iz platoa u knez mihajlove ili gde vec i bacis ogromne pare na to, jer je to jebeni dostojevski stripa. Zapravo bolja stvar od watchmena (iako su meni watchmeni i dan danas mozda malo drazi, heh).

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
« Reply #3 on: 31-10-2002, 15:52:22 »
ja se ovde samo divim sto me ljudi citiraju kao nekog strip gurua (sic!) i hocu da vidim novoinstaliranu slicicu (courtesy of SANdMAN) koju sam instalirao na profil  8)

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
« Reply #4 on: 31-10-2002, 15:53:17 »
WOW!  :o

stvarno kul izgleda, a?
prosto da se covek divi samom sebi  8)

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #5 on: 31-10-2002, 16:38:54 »
Imate li vi toga jos?
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

SANdMAN

• Guest
« Reply #6 on: 31-10-2002, 18:09:21 »
it could be arranged... u kom fazonu zelis da se predstavis publici?

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #7 on: 31-10-2002, 19:24:04 »
Ja sam u dusi fantasy tip mada se trudim da mi vidici ostanu otvoreni
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

SANdMAN

• Guest
« Reply #8 on: 31-10-2002, 19:33:59 »
ranger, barbarian, druid, wizard, thief...?

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #9 on: 31-10-2002, 20:43:19 »
daj sta das - rakusuracemo se preko SJ-a

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
« Reply #10 on: 31-10-2002, 20:53:38 »
ni ne trudim se da shvatim sta je ludi melkor ovime hteo da kaze  :P

SANdMAN

• Guest
« Reply #11 on: 31-10-2002, 20:55:49 »
oce da kaze da ces ostati bez svoje slicice ako ga ne odradim dobro...  8)

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
« Reply #12 on: 31-10-2002, 21:03:29 »
ne vidim kako bih ja to mogao "ostati bez svoje slichice".
slicicu ko bude dirnuo, izvadicu svoj bowel disruptor , podesiti ga na shitfest heaven i odneti nekom creva u vazduh  :twisted:

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #13 on: 01-11-2002, 00:03:23 »
nemoj da te ludi grz#!@!##!****arg^h....

Dakle on meni posalje izbor, ja imam nameru da mu uzvratim ali ako nemam nis zanimljivo ti mu uzvratis mesto mene, posto mi ionako vec dugujes cevape a jos kad dojdemo do elroja 8) Ja bih na tvom mestu razmisljao o zakupu cele kafane jer vidim da se i neke glave pominju he he

Jebi ga sad ni meni jasno sta je pisac hteo  :? da kaze

SANdMAN

• Guest
« Reply #14 on: 01-11-2002, 07:54:18 »
jasno je da ce izbor biti tezak...

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #15 on: 01-11-2002, 15:33:39 »
Hvala.

Ne znam zasto ali mi se Oz stalno mota po glavi :)

Ozymandias

• 2
« Reply #16 on: 01-11-2002, 20:30:18 »
Vidim da se ovde mnogo prica o slicicama, ima li neko neki predlog da udeli ovom :cry: bogalju?
Da drugi nisu glupi, ja bih bio

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
« Reply #17 on: 01-11-2002, 21:03:26 »
najinventivniji predlog bi bio onaj koji sam ja prihvatio.
skeniraj slicicu ozimandijasa iz watchmena  :D

SANdMAN

• Guest
« Reply #18 on: 02-11-2002, 14:05:05 »
mene vise asocira na nardiu nego na oz. lav iz oza je kukavica i nije bio ovako lep. doduse, nijedan ni drugi nisu imali krila kao ovaj (ne vidi se, iseceno), u ozu su samo majmuni bili leteci...

SANdMAN

• Guest
« Reply #19 on: 02-11-2002, 14:07:27 »
nisam nasao dovoljno lepu sliku ozymandiasa na netu (ruzan je to kopilan u sustini. mislim na original, naravno). moze li nesto ovako?

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #20 on: 02-11-2002, 16:04:02 »
je li Spideru znas li ti da baratas skenerima?

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #21 on: 02-11-2002, 16:06:38 »
Na zalost samo sam sa Ozom upoznat, a i skoro sam zavrsio Wizard & Glass koji je prepun Oza.

Sta je to - lepa mantikora ili varijanta Pegaza? tj oklen je?

SANdMAN

• Guest
« Reply #22 on: 02-11-2002, 17:18:07 »
uspeo si da finishiras DTIV? svaka cast... ja sam serijal startovao od trojke i skroz sam se pogubio u cetvorci, sa onim stalnim flashbackovima pa sam na kraju odustao...

sto se tice slicice prosudi sam:

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #23 on: 02-11-2002, 18:01:03 »
Kad sam dosao do #4 prvo sam krenuo od pocetka. Samo ako ti je sve sveze u stanju si da se u potpunosti izboris sa ludilom a i da ukapiras flesheve. Knjiga me je totalno izbacila iz koloseka - DT su najbolje stvari koje je napisao, iz njih izviruje onaj pravi King, bez komercijale. Sto je najbolje bas pre toga procitao sam Talisman(ponovo) i Black House - neuporedivo je :)

Ozymandias

• 2
« Reply #24 on: 02-11-2002, 18:19:38 »
Sandmane, potpuno si u pravu. Ruzan sam do zla boga, ali tvoja ideja je stvarno kul. U sustini Gibons je jako los crtac.

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #25 on: 02-11-2002, 18:40:52 »
Ove slicice je stvarno lako praviti, kad covek malo bolje razmisli. Hvala u svakom slucaju :D

SANdMAN

• Guest
« Reply #26 on: 02-11-2002, 19:41:57 »
ma bilo bi meni sveze da sam ja te dve knjige uopste procitao. sada u vojsci procitao sam "uspon endimiona" iako ima bar 4-5 godina otkako sam procitao prve tri i secao sam se i najmanje sitnice. ja sam sebe utrenirao citanju sa obracanjem paznje na detalje kad sam bio u srednjo skoli. nasa srpkinja je bila katastrofa, trazila je detalj iz knjige da znas da bi poverovala da si je procitao, npr. kakvo je cvece bilo u basti zone zanfirove... sve neka takva sranja. i delimicno je bila u pravu, jer kad dodju opisi i neke smorne stvari moj mozak to nije ni registrovao, ne preskocim ja samo se posle dva minuta niceg nesecam. i onda uzmem procitam "gospodara prstenova" naglas, procitam "fukoovo klatno" naglas, svaku vecu i deblju knjigu procitam naglas. prestao sam tek kada sam video da citanje na glas nema vise efekta, mozak sve prima s punom paznjom...  :wink:

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #27 on: 03-11-2002, 01:40:55 »
Jao, tacno znam sta hoces da kazes :roll:  Mene je kreten jedared pitao koliko su platili veknu hleba u Cica Goriu :?:  - najtuznije je sto sam zapamtio, 5 santima -

Mislim da Endimion nije bas najbolji primer. I on pati on jedne stvari koju najvise mrzim u serijalima - na pocetku te zbrzano obavestava sta si propustio u prethodnim knjigama, urghh. Kod Kinga je stvar ipak malo drugacija, a i moras dosta stvari da posvetis detaljima - dakle, pazljivo citanje i dobro pamcenje. Na slicnu stvar sam naleteo i kod RR Martina u Song of Ice & Fire. On ti uzgredno pomene neku stvar za koju se nakon par hiljada stranica ispostavi da je bitan deo plota i ako nisi u toku potpuno si zbunjen. A to je jos jedna stvar koju ne volim... tako da ja idem tezim putem - uvek sve citam ispocetka ( cak i ako se prilicno dobro secam ) Mozda jeste malo zamorno, ali, thanks to Creator, barem brzo citam :D

...and he was known, for a time, as Deep Throat... :wink:

SANdMAN

• Guest
« Reply #28 on: 03-11-2002, 05:33:42 »
"uspon endimiona" ima mnogo manje tih prisecanja nego raniji nastavci. ipak je nemoguce ukratko podsetiti na sva desavanja i zaplete u prvih par glava. naprimer, ono oko bron lamije, keatsa i AI, ko je tu koga i iz kog tabora...

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #29 on: 03-11-2002, 14:43:04 »
Ma da, to nije bas najjasnije ni kad citas prve knjige :)

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #30 on: 03-11-2002, 14:45:07 »
Da li te podseca fora sa Srajkom na Terminatora? Prvo je zlokobni baja a onda u nastavku predje na nasu stranu, al nas sad juri pet ( jer bese 5) "boljih modela" koje on naravo razbuca :roll:

SANdMAN

• Guest
« Reply #31 on: 03-11-2002, 19:19:34 »
ma cist omaz..  :wink:
...mislim da ih je cetiri

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
« Reply #32 on: 05-11-2002, 08:25:00 »
Quote from: "Ozymandias"
Sandmane, potpuno si u pravu. Ruzan sam do zla boga, ali tvoja ideja je stvarno kul. U sustini Gibons je jako los crtac.

shaggy...

i resent that!  :evil:

Ozymandias

• 2
« Reply #33 on: 05-11-2002, 11:26:28 »
Dok Gibons ima ono o cemu smo juce u Lazi pricali potrebno za svakog iole OK crtaca - osecaj za proporciju, mislim da mu je crtez potpuno bezlican i tu prekidam svaku diskusiju tipa moj tata je policajac :evil:  :twisted:

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
« Reply #34 on: 05-11-2002, 11:33:41 »
...ma mrs bre!  :evil:  8)

AAAA! a dje ti je karta!