NAUČNA FANTASTIKA, FANTASTIKA i HOROR — KNJIŽEVNOST > KNJIŽEVNA RADIONICA

Pre pada

<< < (4/4)

John Holmes:

--- Quote from: "Boban" ---
--- Quote from: "ivica" ---.... mogu da ubacim moja 2 centa.
--- End quote ---

U srpskom se kaže SVOJA.
Najveći problem mladih je jezik.
Bazanje po internetu i korišćenje polujezika za komunikaciju, te čitanje na engleskom potpuno ubijaju srpsku sintaksu i naprosto gramatiku.
Recimo, ghoul je savršen primer takvog zastranjivanja, gde on na kraju počinje da brani neku rečenicu jer po njemu treba da zvuči tako, engleski, jer je pisac Englez...
Elem, čitaš li ti domaće autore?
Ako hoćeš da pišeš na srpskom, onda treba da na srpskom iščitaš šta je dobro i tu uopšte ne mislim na fantastiku. Crnjanski, Kiš... to je obavezna literatura; bez toga nećeš daleko stići.
Takođe treba čitati i domaće SF&F autore, bez obzira šta mislio o "starcima" i njihovoj zastarelosti.
Treba mnogo čitati, pisati i pokušavati.
Pisanjem se mogu baviti samo inteligentni ljudi jer za osmišljavanje priče, novele, univerzuma ili jednog sveta treba mnogo više od želje i dovoljno vremena.
--- End quote ---

E, do sad nisam verovao da je internet pun prepotentnih papana. A ubedjivali me ljudi... Sta ces...

scallop:

--- Quote from: "John Holmes" ---E, do sad nisam verovao da je internet pun prepotentnih papana. A ubedjivali me ljudi... Sta ces...
--- End quote ---

Mislio si da si jedini? :o

Cornelius:

--- Quote from: "John Holmes" ---E, do sad nisam verovao da je internet pun prepotentnih papana. A ubedjivali me ljudi... Sta ces...
--- End quote ---

A, mene ubedjivali da na sve strane ima kurčevitih (onih od po 30 cm), a ja nisam verovao, kad ono... ne da se prebrojati, a još i pristižu.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version