DRUGA STRANA SVETA (prostor za potpuno ne-SF&F teme) > MUŠKO-ŽENSKE PRIČE, DOM I PORODICA

Abortus, crkva, i kako je to biti majka...

<< < (2/69) > >>

scallop:
Evo ja ću ovde da odgovorim Scordisku.

Dobro si pomenuo strategiju, ali strategija nije u davanju para. I moj primer sa Totijem i Ratajama se odnosi na individualnu strategiju, ali ne i na društvenu strategiju. Promišljena strategija je kad dovedu vukove u Jelouston, pa posle desetak godina se stabilizjuju obale reka, jer je počelo da raste drveće.

Društvo mora da ima plan ne za rođenu nego za nerođenu decu. I tu ne mislim na abortuse ili na neka nagovaranja, nego na uslove u kojima bi se porodice sa dilemama oko rađanja opredeljivala jer im je BOLJE. Ne mislim ni na više para u džepu, nego na bolje veze sa okruženjem, bolju infrastrukturu, dostupne bolnice i škole, sportske terene...

Pa, onda, još jedna priča.

Naši kumovi u Švedskoj. On naš, ona Šveđanka. Žive u nekom selu kod Jenčepinga, nisam na Guglu mogao da ga nađem koliko je malo, a ne sećam se imena. Selo povezano sa Jenčepingom putem, skoro autoput. U njemu jedna dobro snabdevena robna kuća, plus nekoliko manjih radnji koje sve zajedno imaju što i robna kuća. Dom kulture u kome, pored ostalog, imaju i amatersko pozorište sa salom. Sigurno imaju i manju bolnicu i školu, ali sam video da imaju sportski teren za fudbal leti, a bandi zimi. Ko ne zna šta je bandi neka potraži. Dvoje dece i kad pada kiša izbace na igranje u dvorištu.

Da li biste živeli u manjim mestima u Srbiji da su tako uređena? I imali decu?

Scordisk:
pa da, manje-više sam na tako nešto i mislio. primer sa parama je bio rudimentaran, kao najjednostavniji prikaz šta država može. a s ovim se slažem

Meho Krljic:
Pošto ovo nije fejsbuk pa ne mogu da lajkujem Skalopov poslednji post, evo ovim putem da izrazim duboko slaganje.

Ugly MF:
Pussies.
Kad bi ljudi vas slušali, stvarno bi se zatrlo ljucko seme.
Sreća pa se vi ništa ne pitate.

Scordisk:
izvalio si nas, agli, to nam je zli plan. sve srbe pod jednu šljivu, a i ti što preostanu, ima da budu neki liberaši samoubice :D

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version