DRUGA STRANA SVETA (prostor za potpuno ne-SF&F teme) > MUŠKO-ŽENSKE PRIČE, DOM I PORODICA

preporuka rakija

(1/8) > >>

džin tonik:
koje srbske rakije vrijedi probati? mislim na originale kao badelovu staru sljivovicu iz hrvatske.
ne seceruse i cicokare sto peku babe.
jednom sam pio i neku domacu sa orahom od nekog oko loznice, proizvodi li se takvo sto "nedomace"?

Savajat Erp:
Виљамовка, Жута Оса (?) итд. иначе, мој ћале пече своју ракију, али као прави сладокусац не прави шећеруше, пошто је не продаје, остане по недељу дана правећи праву комбинацију, негде око 20-21 гради...сви кажу да ваља...посебно они што четвороношке излазе са моје гајбе у ситне сате!  :lol: :lol:

Cornelius:
Bojkovčanka - mother of all šljivovica. The only and the best.
Stara sokolova.

džin tonik:
@ svajat: 20-21 gradi? sljivovica? cista ljuta sljivovica ako je dobije prepecanjem bez dodavanja secera. razblazi li to vodom i ostavi da stari?

Savajat Erp:
наравно, дестилованом водом је градира докле мисли да треба и онда стоји неко време у балонима и касније је баца у буриће...нисам баш најбоље упознат са поступком, јер као што рекох пече је данима, опсесивно загледан у пламен...ракија коју сад имам је од пре пар година, прошле смо попушили, а изгледа да ће бити пушангија и ове... :(

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version