STRIPOVI, ILUSTRACIJE, ANIMACIJA > MANGE I ANIME

Preporuka od znalaca

(1/3) > >>

beliluk:
Treba mi preporuka za mangu.
Dugo sam ih izbegavao, em hiperprodukcija, em nisam nešto lud za fantastikom, em one buljave oči... U svakom slučaju, pročitao sam Budu, Ode to Kirihito, Lone Wolf and Cub (to mi je najbolji strip ikada), Black&White, Vrg Bogova.
Zanima me nešto u tom stilu, ne Naruto, Berserk i DeathNote, već tako malo realnije, intimnije, ali da ne bude patetika.
Unapred hvala

Perin:
http://www.mangareader.net/1014/spice-and-wolf.html

ridiculus:
Pretpostaviću da se kvalifikujem ovde  xjap , pa, evo par napomena.

--- Quote from: beliluk on 04-09-2012, 23:30:37 --- nisam nešto lud za fantastikom
--- End quote ---

Čudne reči za forum koji se primarno bavi fantastikom... ili bi barem trebalo da se primarno bavi njom.

Drugo, ne vidim da je japanski strip nešto posebno naklonjen fantastici - u proseku je to daleko manje od američkog, a moguće i od francuskog. Ako se nekom možda čini da nije tako, to je optička varka koju stvaraju zapadni (američki) izdavači, koji biraju šta će od mangi biti objavljeno na engleskom.

Pretpostavljam iz pomenutih naslova da te zanimaju samo stripovi na papiru, i onda bi možda trebalo da pogledaš "Monster" od Naokija Urasave. Od starijih naslova, možeš "A Drifting Life" of Jošihira Tacumija.

beliluk:

--- Quote from: ridiculus on 05-09-2012, 02:06:34 ---Pretpostaviću da se kvalifikujem ovde  xjap , pa, evo par napomena.

--- Quote from: beliluk on 04-09-2012, 23:30:37 --- nisam nešto lud za fantastikom
--- End quote ---

Čudne reči za forum koji se primarno bavi fantastikom... ili bi barem trebalo da se primarno bavi njom.

Drugo, ne vidim da je japanski strip nešto posebno naklonjen fantastici - u proseku je to daleko manje od američkog, a moguće i od francuskog. Ako se nekom možda čini da nije tako, to je optička varka koju stvaraju zapadni (američki) izdavači, koji biraju šta će od mangi biti objavljeno na engleskom.

Pretpostavljam iz pomenutih naslova da te zanimaju samo stripovi na papiru, i onda bi možda trebalo da pogledaš "Monster" od Naokija Urasave. Od starijih naslova, možeš "A Drifting Life" of Jošihira Tacumija.

--- End quote ---

OK, hvala.

Meho Krljic:
Ja nisam znalac ali pošto si već čitao Tezuku, svakako, nezaobilazno treba da pročitaš MW.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version