FANOVI, MANIFESTACIJE, SAJTOVI, BLOGOVI, UDRUŽENJA... > KOMPJUTERSKE IGRE, VIDEO IGRE, RPG, KLASIČNE IGRE...

Igre koje najviše očekujemo

(1/554) > >>

ridiculus:
Destinyyyyyy!!!

Naravno da ne.

Poput većine ljudi ovde, ni ja ne igram mrežne pucačine iz prvog lica, pa, iako čitav internet bruji o ovoj igri, praktično me ne zanima mnogo (u igračkom smislu - iako, pošto je u pitanju SF, pratim na idejnom i konceptualno-umetničkom nivou, a bogami i tehnološkom). Ovde stavljate lične favorite.

Probrani naslovi sa moje trenutne liste:
Sunless Sea - mislim da sam rekao dovoljno na posebnoj temi. Ideja je da se spoje "extrinsic" i "intrinsic" narativi - tj. ono što vam je ispričano i ono što sami stvarate svojim akcijama - u nedeljivu celinu. Zamislite Patuljačku tvrđavu spojenu sa Tormentom, ako vas već sama misao na tako nešto ne dovodi do mentalnog sagorevanja.
Conflicks: Revolutionary Space Battles - ne znamo mnogo o mehanici, ali kompanija koja je dala jedan od najvećih igračkih bisera prethodne godine ne može (mnogo) da omane, valjda? Pozadinska priča je jedna od najmaštovitijih koje sam ikada video u svetu igara, sa alternativnom istorijom svemirskih putovanja baziranih na kulturama Evrope (i Bliskog istoka) od renesanse do XVIII veka.
Tangiers - konačno, neko ko se nije inspirisao Lavkraftom ili Tolkinom (stvarno ili nestvarno), već Barouzom i Balardom, i, na igračkom planu, Thiefom i Deus Ex-om.
Clockwork Empires - surovo ambiciozno. Rukovodite naseljeničkom kolonijom u kojoj svaki član ima svoju ličnost, navike i sećanja. Tako bar glasi teorija. Stimpank i onostrana bića.
Witcher 3 - mnogo je lep. Mnogo. Da su drugi elementi igre makar prosečni, pa zavređuje mesto ovde, na dnu vrha liste subjektivnih očekivanja.

Ako je ova lista skoro potpuno opsednuta nezavisnim igrama, to je zato što sve više nalazim sličnost sa filmskom industrijom.

Tex Murphy:
Ја све игре играм са 10-20 година закашњења, тако да сам потпуно неупућен у новију понуду, ал рецимо да ми изгледају обећавајуће Пилларс оф Етернити, овај нови Дивинити (иако нисам играо претходне наставке), нови Вичер и (првенствено) Вејстленд 2.

Иначе, ја најволим П&Ц авантуре, као и Мехо (хахаха, ово је шала, Мехо заправо не воли П&Ц авантуре), али не знам прави ли се нешто ново по том питању, осим новог Дримфола који ћу свакако да одиграм, мада је питање на шта ће то да личи.

tomat:

--- Quote from: Отац Јоил on 22-08-2014, 19:51:58 ---Ја све игре играм са 10-20 година закашњења, тако да сам потпуно неупућен у новију понуду, ал рецимо да ми изгледају обећавајуће Пилларс оф Етернити, овај нови Дивинити (иако нисам играо претходне наставке), нови Вичер и (првенствено) Вејстленд 2.

Иначе, ја најволим П&Ц авантуре, као и Мехо (хахаха, ово је шала, Мехо заправо не воли П&Ц авантуре), али не знам прави ли се нешто ново по том питању, осим новог Дримфола који ћу свакако да одиграм, мада је питање на шта ће то да личи.

--- End quote ---

ja sam oduševljen Machinariumom, to ti je P&C.

ridiculus:
Ne znam za point & click, ali čini mi se da ima relativno puno projekata koji pokušavaju da dočaraju Myst, ili, bolje rečeno, ono što je Myst pretendovao da bude - pošto se danas često mogu čuti mišljenja da čitav serijal boluje od lošeg dizajna.

Recimo, Mind: Path to Thalamus. Ili The Talos Principle, za koji je pisao Jonas Kyratzes, što je kod mene uvek plus, ali ne znam dovoljno o igri da bih je stavio na gornju listu. Ili, Vanishing od Ethan Carter, za one koji žele ljudskiju narativnu perspektivu. Pa neki  otkazani projekti, kao što je The Old City...

neomedjeni:
Uh, ima toga podosta, al' da se osvrnemo na glavno.

1. Torment: Tides on Numenera. Apsolutno prvo mesto na listi. Duhovni naslednik moje omiljene igre, Planescapea. Radi ga dosta ljudi koji su radili i na orginalnom Tormentu. Tides and crisis concepts mi deluje veoma obećavajuće. Jedan od pisaca je Partrik Rotfus, koji je zaradio moje imbecilno obožavanje nakon što sam pročitao Ime vetra. Šta čovek više da poželi, osim da igra ispuni moja najveća očekivanja?

2. Pillars of Eternity. Igra koja pokušava da kopira najbolje od Baldurs gate-a. kako ne zagristi ovakav mamac?

3. Witcher 3. Iskreno, ni dvojku nisam odigrao, ali ne verujem da ću biti među retkima koje je razočarala. Ono što me je kod prve igre kupilo je što je CD Project neverovatno verno i uspešno preneo s papira na monitor svet i likove koje je stvorio Sapkovski, a u koje sam se zaljubio čitajući njegove knjige. Mislim da nema sličnog primera u istoriji video igara - sećam se da su Rusi otprilike u isto vreme pokušali da urade Teško je biti Bog i neslavno omanuli.
Inače, osma knjiga sage o Geraltu, koja predstavlja neku vrstu prikvela jer je radnjom smeštena u period između druge i treće, je u štampi, prema infou koji sam dobio. Uz malo sreće, izaći će do sajma.

4. Divinity: Original Sin. zahvaljujući Mehovoj pomoći, ovu igru već imam, ali kako je friško izašla i još je nisam pošteno zaigrao, a imam velika očekivanja, zaslužuje mesto na listi.

5. Wasteland 2. Postapokaliptičnih RPG igara nema mnogo, pa se čitav svet valjda nada da će ovo ispasti dobro. Dodajem svoj glas.

6. Legend of Grimrock. Kec je bio izuzetno prijatno iznenađenje i fino podsećanje na stara dobra vremena. Istina, previše sam mlad da bih se sećao zlatnog doba dungeon crawlinga i bio njegov učesnik, ali važno je da sam spreman da mu iskažem poštovanje i isprobam njegove savremene omaže.

7. Dragon Age: Inquisition. Dobro, sve znam, ali nada ništa ne košta. Ako dobijemo barem pristojnu igru, odigraću je naknadno kako bih bar saznao šta mi je ona veštičara Morrigan uradila sa detetom.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version