Author Topic: Pomoć - braća Strugacki na srpskohrvatskom  (Read 30021 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tomat

• 4
  • 3
Re: Pomoć - braća Strugacki na srpskohrvatskom
« Reply #50 on: 13-04-2012, 20:23:57 »
Biće Naš dom gotovo sigurno na uskršnjem sajmu u Domu Sindikata, kao i na svakom sajmu koji se tu održava. Čim se uđe, pa levo. Verujem da će cena biti duplo manja nego ona u Dereti.

nisam video Naš Dom na vašaru u Domu Sindikata, a knjige nije bilo ni na drugim štandovima. zna li neko da li je još uvek ima u Dereti (ili nekim drugim knjižarama)?
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #51 on: 16-04-2012, 09:45:08 »
Био је Наш дом, вероватно си посетио сајам првих пар дана када нису поставили штанд. Ако не нађеш јави ми се.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #52 on: 11-12-2019, 11:53:06 »
Ponedeljak počinje u subotu

Ponedeljak počinje u subotu

Autor: Strugacki, Arkadij i Boris

Format: 14,5x20,5

Br. str.: 270

Cena u knjižarama: 799,00 RSD

Vaša cena: 540,00 RSD

Prvi put na srpskom jeziku sjajno ostvarenje velikana ruske fantastike.

Šta se zbiva iza kulisa tajnog sovjetskog instituta za veštičarenje i crnu magiju?

Junak ovog originalnog, satiričnog i često urnebesnog naučnofantastičnog romana je mladi sovjetski programer koji iz Lenjingrada putuje u unutrašnjost zemlje i usput u svoj automobil primi dvojicu auto-stopera. Pošto im otkrije čime se bavi, oni uspevaju da ga ubede da ostane u gradu Solovecu i zaposli se u strogo čuvanom i tajnom Naučnoistraživačkom institutu čarobnjaštva, vračanja i okultizma (skraćeno NIČAVO). Tako će se Saša Privalov naći u središtu neobičnih zbivanja i svedočiće neverovatnim rezultatima često sumanutih eksperimenata osoblja Instituta, među kojem su mnogi likovi iz bajki i mitologije. Tu će se zateći Baba Jaga, zmaj Gorinič, ali i učeni mačak iz Puškinove poeme Ruslan i Ljudmila. Jedan od likova je i slavni Merlin, koji u ovom magičnom institutu stoji na čelu Odeljenja predskazanja i proročanstava, a šef Tehničkog održavanja je Savaot Baalovič Odin, najmoćniji čarobnjak u univerzumu.

U najboljem maniru ruske fantastike i književne satire, Arkadij i Boris Strugacki donose nam roman u kojem se mešaju nauka i paranauka, verovatno i nemoguće, ozbiljno i neozbiljno, birokratija i intuicija, racionalnost i ludost, što dovodi do dramatičnih događaja i postavlja likove u razne opasnosti i pred nezgodna, pa i pogubna iskušenja...

„Motivi iz narodnih priča vešto su osavremenjeni kako bi našli mesto u mračnom pikarskom romanu, ispunjenom crnom i belom magijom, u savremenom, otuđenom društvu i nauci.“ – Enciklopedija naučne fantastike
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #53 on: 11-12-2019, 14:53:44 »
svaka čast
jel to znači da će i ostale njihove knjige izdati
mada ih imam skoro sve
najžalije mi je što stalkera nemamo mimo ćirličnog skoro za djecu izdanja
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Boban

• 3
« Reply #54 on: 11-12-2019, 15:17:17 »
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #55 on: 11-12-2019, 15:43:03 »
to neko šund izdanje
nikad vidio ko kentaurov vremeplov
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Boban

• 3
« Reply #56 on: 11-12-2019, 16:29:23 »
kad naučiš da koristiš bibliografiju na ovom sajtu, progledaćeš...

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #57 on: 11-12-2019, 16:47:18 »
meni je jedino mjerilo vidio na pijaci
nisam vidio na pijaci

sve ostalo je irelevantno

Boban

• 3
« Reply #58 on: 11-12-2019, 17:28:35 »
a pritom imaš na umu pijacu u svom selu... dođi jednom na pravu pijacu, da se zgraneš...

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #59 on: 11-12-2019, 17:33:27 »
To kosta

Accuphase

• 3
« Reply #60 on: 11-12-2019, 21:20:56 »
a pritom imaš na umu pijacu u svom selu... dođi jednom na pravu pijacu, da se zgraneš...

A beograd je kao metropola, stecište kulturnih događanja, ovo ono, taj rad jel da?

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #61 on: 11-12-2019, 21:46:29 »
Prsti od nobelovaca
Al sljegnu kao i ostali seljaci
Cim tu moj stric zivi...u Borci
Hahah
Mozda naslijedim stan

Accuphase

• 3
« Reply #62 on: 11-12-2019, 22:13:56 »
Prsti od nobelovaca
Al sljegnu kao i ostali seljaci
Cim tu moj stric zivi...u Borci
Hahah
Mozda naslijedim stan

Ufff nemoj tamo da ideš, to je možda najgori deo bejograda.
Mislim ceo "grad" je shit hole ali ovo je tu negde blizu dna iste...

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #63 on: 11-12-2019, 23:53:36 »
Znao sam...gol je ko crkveni mis
I duguje mi pare
Plus oteo djedovinu
A ima kucu u leskovcu
Sve ce to da bude moje hihihi
Ima da iznajmljujem nekretnine
 i kupujem knjige

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #64 on: 05-02-2020, 13:14:42 »
......i konačno....

http://www.plato.rs/proizvod/piknik-pored-puta/
http://www.art-anima.com/vesti/novo-izdanje-romana-piknik-pored-puta-brace-strugacki

Novo izdanje romana PIKNIK PORED PUTA Braće Strugacki

Prvi put objavljen 1972. godine, Piknik pored puta se i dalje smatra jednim od najvećih romana naučne fantastike. Ovo delo je upravo doživelo novo izdanje na srpskom jeziku zahvaljujući Plato izdavaštvu a za prevod sa ruskog pobrinuo se Milan Čolić.

Radnja romana prati događaje koji se odvijaju deset godina nakon što Zemlju na šest različitih mesta nakratko posete vanzemaljci. Mesta na kojima su se vanzemaljci pojavili, naučnici nazivaju Zonama posete, a karakteristična su po izmenjenim zakonima fizike i negostuljibivosti prema zemaljskim oblicima života.

Zone postaju prostor na kom se susreću ljudsko i vanzemaljsko, racionalno i volšebno. Zbog osobina koje se graniče sa magijom ove oblasti postaju predmet interesovanja ne samo naučnih nego i političkih, vojnih i kriminalnih organizacija koje na različite načine pokušavaju da se domognu skrivenih artefakata.

Zbog opasnih i okultnih sila kojima su Zone ispunjene jedini koji se upuštaju u potragu i istraživanje sada nepoznatog prostora jesu stalkeri – ljudi spremni ili primorani da žrtvuju svoje i živote svojih najbližih kako bi došli do ostvarenja najvećih želja.

Andrej Tarkovski je 1979. godine prema knjizi snimio kultni film Stalker, a knjiga je poslužila kao inspiracija za popularnu video igru S.T.A.L.K.E.R: Shadow of Chernobyl.

Boris i Arkadij Strugacki najslavniji su autori ruske naučne fantastike. Njihova dela uvrštene su u sve bitnije antologije ruske proze XX veka.

Braća su počela zajedno da pišu 1950-ih godina i u to vreme negovali su kosmičku fantastiku. Nakon 1962. godine okreću se socijalnim i filozofskim motivima. Njihovi romani su konstantno bili podvrgnuti cenzuri, zbog kritike sovjetskog totalitarizma. Brojne generacije ruskih intelektualaca odgojene su na njihovoj prozi.

Arkadij se od početka bavio pisanjem. Boris je prvo završio astronomiju, i neko vreme su astronomija i računari bili njegov životni poziv. Ipak, sredinom 1960-ih u potpunosti se okreće pisanju sa Arkadijem. Njihova dela prevedena su na brojne svetske jezike, a veliku popularnost su stekli i u bivšoj Jugoslaviji.

Boban

• 3
« Reply #65 on: 05-02-2020, 13:29:53 »
to je od reči do reči prersnimak knjige "Stalker" koju je izdao Plato pre 25 godina a ja je priredio za njih...

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #66 on: 05-02-2020, 13:51:39 »
Najbitnije su dvije stvari, da nije na cErilici, da je novo izdanje
te da je jeftina, zapravo tri, i da iznutra nije ispunjena tekucinama jer je promijenila 28 vlasnika i 14 pijaca, zapravo cetiri
Ma sve je bitno...i da je kupis na mastercard na snizenju pa se varas kako ne trosis pare

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #67 on: 08-04-2020, 10:27:50 »

Teško je biti Bog

Autor: Strugacki, Arkadij i Boris

Format: 14,5 x 20,5

Br. str.: 208

Cena u knjižarama: 699,00 RSD

Vaša cena: 470,00 RSD

„Nije trebalo da silazite s neba.“

Anton, operativac s buduće planete Zemlje, nalazi se na tajnoj misiji na tuđinskoj planeti, naseljenoj ljudima čije društvo u razvoju nije odmaklo dalje od našeg srednjeg veka. Na toj planeti on se zove don Rumata i u kraljevstvu Arkanar živi maskiran u arogantnog plemića, sklonog dvobojima i kavzi, koji nikad nije pobeđen, ali koji ne sme ni da ubije. Načelo posmatrača sa Zemlje jeste da se nipošto ne mešaju u tuđinske poslove, ma koliko dobri ili loši oni bili. Međutim, ispunjen sumnjama i saosećanjem prema unesrećenima, a uz to i duboko naklonjen lokalnoj devojci po imenu Kira, Rumata želi da spase kraljevstvo od mahinacija don Rebe, kraljevog prvog ministra, i tako dolazi u sukob s naređenjima koja mora da sledi – sukob čije će posledice biti krupne i nezibrisive...

Teško je biti Bog jedan je od najpopularnijih i najuspelijih romana braće Strugacki, nekoliko puta je adaptiran na filmskom platnu, a po njemu je nastala i rolplej igra. Iako su slavni ruski pisci fantastike pošli od ideje da napišu „zabavnu priču u duhu Tri musketara“, okolnosti u sovjetskoj Rusiji tog doba navele su ih da preispitaju namere i da, umesto lagane avanture, ponude uzbudljivu i potresnu priču o sudbini inteligencije utonule u srednjovekovni mrak okruženja koje se opire razvoju nauke i prosvećenosti. Ova priča, koja i posle više od pola veka deluje sasvim sveže, ističe univerzalnost ljudskih vrlina i mana te upozorava na krvav i težak put kojim se odvija čovekov napredak.

„Jedan od najveštije napisanih i najsadržajnijih naučnofantastičnih romana koje sam ikad pročitao...Pisan je u dobrom ritmu i priča je odlično postavljena.“ – Teodor Sterdžen

„Uzbudljiv roman koji nagrađuje i u kome se uživa.“ – Njujork tajms

„Dosledno dobra knjiga... Snažna, maštovita, uverljiva.“ – Ursula K. Legvin

https://carobnaknjiga.rs/tesko-je-biti-bog
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #68 on: 08-04-2020, 11:41:50 »
Svaka cast
Vidio sam na fejsu
To se trazi

Boban

• 3
« Reply #69 on: 08-04-2020, 12:15:12 »
imaš sto godina a nisi pročitao "Teško je biti bog".

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #70 on: 08-04-2020, 20:39:48 »
Procitao sam samo 2 puta
A film gledao tri puta
Ukljucujuci i ono novo rusko crnobijelo nekoherentno sranje