DRUGA STRANA SVETA (prostor za potpuno ne-SF&F teme) > MUŠKO-ŽENSKE PRIČE, DOM I PORODICA

Burek

(1/23) > >>

Petronije:
Stvarno nema smisla da na temi o gojaznosti delimo recepte za burek.

--- Quote from: Бата Животиња on 11-05-2016, 20:05:24 ---
--- Quote from: Petronije on 11-05-2016, 19:18:50 ---
Sledeći put kad budeš pravio seti se nas pa poslikaj malo postupak. Možeš i temu da otvoriš, da ne oftopikujemo ovde.

--- End quote ---

Biki, daj recept!!!

ja to stvarno uprostim, i sigurno kršim sva kulinarska pravila, ali i ta pravila su ponekad bespotrebno komplikovana

šta radim, ja izdinstam luk i meso, tako može i da se usitni meso viljuškom, da bude rastresito, mada neki vole i da ništa ne dinstaju no svježe ubacuju, ali onda se ne rasporedi ravnomjerno... dodam origano i ruzmarin, to je već šta ko voli, ovo mi je maltene i početak sosa za špagete, pa se apgreduje s još nekim stvarima... i musaka, sad kad gledam, meni ista stvar u 5-6 jela haha

i onda bukvalno kao knjigu slažem kore

kora, malo ulja na koru, malo mesa, pa kora i u krug, baš bukvalno slaganje...

ponekad zalijem i s malo jogurta, jer može suvo da bude, a u pekari naliju ulja, pa kao po mojoj logici bolje jogurt no ulje, mada ne može ni da se pobjegne od ulja, sem kod sirnice

i 30-40 min i završena priča

sigurno nešto nedostaje, što bi neko dodao, oduzeo i slično, ali ovo je jedno od lakših jela, rekao bih, samo ljudi misle da će nešto da promaše, a realno meso s korama nikad ne može da ne valja! 8-)

--- End quote ---

Petronije:
Probaću baš to sa gotovim korama. Nikad ne koristim ulje, samo svinjsku mast, domaća, bela k'o mleko i nije užegla ni zagorela, ne smrdi. Kore kupuješ u supermarketu?

Labudan:
spomenuti rakiju na temi o liječenim alkosima!!! 8-)

Labudan:
kore u marketu, da nisu baš stare, jedno 3 dana je ok datum proizvodnje

vidiš, dobra ideja s mašću, već pokazuješ kreativnost u pravljenju bureka!

Biki:
Prvo da se zahvalim Petroniju jer je zahvaljujuci njegovoj neupoznatosti sa pravljenjem kora za burek pomogao da resim jednu misteriju koja me je odavno mucila, a to je odakle Action Bronsonu da "mazne" tursku pesmu. Mislila sam da je Action neki amerikanac eventualno  severno evropskog porekla, kad ono njegovi koreni sa Balkana, tacnije receno Albanije. Koliko je i to tacno pitanje je, jer koliko ja cujem Action kaze majci hvala kad mu ova isece burek na kraju video snimka.
Elem evo kako Actionova majka pravi burek. A postavicu i pesmu ciju sam misteriju upravo resila.

http://youtu.be/WTLKGm5BnHA

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version