DRUGA STRANA SVETA (prostor za potpuno ne-SF&F teme) > MUŠKO-ŽENSKE PRIČE, DOM I PORODICA

Uzaludnost vaspitanja, ili - porodico, umri već jednom!!

(1/38) > >>

varvarin:
U POLITICI od utorka ima VRLO interesantan osvrt na novije teorije zapadnih psihologa o vaspitanju dece:
http://www.politika.co.yu/detaljno_arhiva.php?nid=52099&y=2007&m=12&d=25

Elem, ako nekog mrzi da čita, poenta je: Nije bitno da li deca rastu u harmoničnoj ili disharmoničnoj porodici... Nije bitno da li tata bije mamu... Nije bitno da li je dete dato homoseksualnom paru na usvojenje... Nije bitno da li se trudite oko vaspitanja vašeg deteta... Jer ništa vam ne vredi, PORODICA NIŠTA NE MOŽE DA UČINI OKO SAZREVANJA LIČNOSTI DETETA, sve je već determinisano, jer - sve je zapisano u genima!!!!!!
Ako vam je dete dobar đak, nije loše, ali tu nema vašeg uticaja.
Ako vam je dete užasan đak - to je od Boga, to mu je u genima!
Ako vas slučajno posluša - to je zato što ima loše gene, slabe, podaničke, jebeš takve gene!!
Pa zato, roditelji ne moraju da se nerviraju nad onim što deca rade - JER TU NIŠTA NE MOGU DA PROMENE. I slobodno mogu da se okrenu poslu, bez griže savesti.
A deca - valjda će izrasti u nešto... prihvatljivo.

Meho Krljic:
Ja ionako mrzim decu... a i roditelje.

---:
a ja mrzim genetiku.

angel011:
Ništa novo. Psychology Today je još tokom devedesetih savetovao roditeljima da decu ne maze niti im pružaju ljubav, nego da ih uče da zarađuju.

varvarin:
Angel, ja jedini izgleda nisam imao pojma o tome...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version