Author Topic: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!  (Read 75976 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ALEKSIJE D.

  • 3
  • Posts: 2.082
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #250 on: 24-04-2014, 17:45:18 »
E, sad si na primeru video šta znači kad se ne baviš strukom 10 godina. Zakon je promenjen 2006 godine, a ja sam batalio taj deo struke 2005 (krivicu). Pravo ti je najbolji pokazatelj promena u društvu. I nauk da moram čitati iznova ono što nije pre toga menano 40 godina!Došla EU i sve izmenila, sunac ti lebov! Sve to pojednostavila.

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #251 on: 02-04-2015, 06:08:56 »
BRUTALNE OSVETNICE: Devojke iz Pančeva tukle, pa vezale silovatelja da visi s 10. sprata!

Nesvakidašnja i u najmanju ruku bizarna prijava potresla je pre četiri dana policijsku stanicu u Pančevu. Moler Dragan B. (33), koji je još 2006. hapšen zbog silovanja, došao je u policiju i prijavio da su ga u noći između 27. i 28. marta pretukle i zlostavljale tri devojke i dvojica muškarca! Između ostalog, i vezali ga da visi sa 10. sprata!

Kako “Alo!” saznaje, on je izjavio da je petorka upala u njegov stan i satima ga brutalno maltretirala! Do detalja je opisao napad koji je policajce koji su ga saslušavali ostavio bez teksta.

Naime, Dragan B. je tvrdio da su ga nasilnici najpre pretukli, a potom svukli i vezali konopcima! Zatim su dohvatili električne kablove koje su mu zakačili za telo, a potom strujom jačine 220 volti izazivali električne šokove!

Kulminacija napada je usledila kada su ga nasilnici vezali pojasevima koje električari koriste za penjanje po banderama i dalekovodima, a potom ga sa terase stana na desetom spratu spuštali niz fasadu zgrade.

Policajci su ostali šokirani nakon njegove izjave, a celokupnu priču potkrepio je brojnim masnicama i podlivima po telu. Pozvan je lekar koji je nakon pregleda ustanovio da se radi o lakšim povredama, a policija je pokrenula opsežnu istragu i poteru za napadačima.

Dragan B. iza sebe ima pozamašan dosije težih krivičnih dela.

Silovao i pljačkao


Dragan B. iza sebe ima pozamašan dosije zbog težih krivičnih dela. On je u maju 2006. uhapšen i optužen zbog silovanja devojke (22) na Kotežu, ali i pokušaja silovanja maloletnice (14) na Bežanijskoj kosi. Presuda u ovom slučaju objavljena je tek 20. marta ove godine, ali njene detalje nismo uspeli juče da saznamo. Takođe, mu se sudilo zbog teške krađe na Novom Beogradu, kada je od jedne žene oteo novčanik i mobilni telefon.

http://www.alo.rs/vesti/hronika/devojke-vezale-silovatelja-da-visi-s-10-sprata/91802



Alexdelarge

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.390
  • Enfant terrible
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #254 on: 08-04-2021, 10:14:24 »
Merima Isaković optužila Branislava Lečića za silovanje pre 43 godine

Jedna od najvećih mladih glumačkih zvezda bivše Jugoslavije, danas psihološkinja Merima Isaković u tekstu za magazin „Nedeljnik“ optužila je glumca Branislava Lečića da ju je silovao pre 43 godine.

Merima Isaković je bila jedna od najvećih mladih glumačkih zvezda Jugoslavije. Glumila je naslovnu ulogu u filmu „Jovana Lukina“, a u 21. godini doživela je tešku saobraćajnu nesreću.

Posle završenih doktorskih studija iz psihologije i magistarskih studija iz kliničke psihologije, sada živi i radi u Australiji, blizu Brizbejna, kao klinički psiholog i klinički neuropsiholog.

Fokusirana je na oblast traume, pomaže onima koji su je preživeli da povrate osećaj samopoštovanja, volje i sposobnosti za život dostojan življenja.

Ovo su kratki izvodi iz njenog svedočanstva za Nedeljnik u kom je optužila glumca Branislava Lečića da ju je silovao pre 43 godine.

***
Bilo mi je 18 godina. Jesen 1978.

Ugurao me u stan. Skinuo mi haljinu.

Ne pokušavaj da vrištiš. Niko te neće čuti.

Oborio me na pod. Osećala sam kako me lomi. Boliiii svaka koščica.

Samo ne ovako. Molim te Bože! Ako uspe umreću noćas.

Uživa u mom strahu. Osećam taj zadah. Kao miris truleži.

Zastrašujuć pogled. Prazan i crn. Oči bez duše…

***

Osećam potrebu da danas kažem istinu i molim naš narod da ovo pažljivo pročita.

Nasilnik koji je zamalo uspeo da uništi moj život, da ugasi moju mladost, da me kao tama proguta.

***

„Opraštam ti“, rekla sam mu tada, pre četrdeset godina. „Opraštam, ali ne zaboravljam. Ti nikada nećeš shvatiti bol koji si mi naneo. Mnogostruki bol. Ako ikada čujem da si ikome naneo sličnu bol, svima ću reći šta se desilo.“

Ja sam svoju reč održala.

Branislav Lečić izgleda nije.

Osećam moralnu obavezu da podelim svoje iskustvo u nadi da će moja ispovest biti podrška i Danijeli Štajnfeld i ostalim žrtvama seksualnog zlostavljanja, navodi se u njenom obraćanju za Nedeljnik.

https://www.danas.rs/drustvo/merima-isakovic-optuzila-branislava-lecica-za-silovanje-pre-43-godine/
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Labudan

  • 4
  • 3
  • Posts: 14.761
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #255 on: 08-04-2021, 10:52:04 »
e moj linkine
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

dark horse

  • Arhi-var
  • 3
  • Posts: 5.174
  • Kuća Rotsčajld
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #256 on: 08-04-2021, 10:56:37 »
Zar nisam rekao da će se ovo desiti?

Isti patern, na početku karijere sa nula uloga Lečić govorio "jel ti znaš ko sam ja".

Znači, lud skroz, silovao žene sve vreme, svi sve znali i ćutali. Logika?

Linkin kriv?


I don't shut up. I grow up. And when I look at you, I throw up. Aghhh!

D.

  • 3
  • Posts: 1.048
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #257 on: 08-04-2021, 11:00:16 »
A, ne, ne možeš da izmeniš priču sada. Branio si silovatelja. I znao si to.

dark horse

  • Arhi-var
  • 3
  • Posts: 5.174
  • Kuća Rotsčajld
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #258 on: 08-04-2021, 11:01:47 »
Ne, nisam branio nikog, vi branite i birate stranu. I sudite.

Da li je ovca ovca ili vuk u ovčijoj koži?


I don't shut up. I grow up. And when I look at you, I throw up. Aghhh!

Labudan

  • 4
  • 3
  • Posts: 14.761
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #259 on: 08-04-2021, 11:15:56 »
Linkine, branio si osobu čiji je odnos sa ženama bio problematičan i van sfere silovanja, kamoli ako mu i za to sude.

Braniš čovjeka koji je debil bio i izvan silovanja, opravdavao si mu postupke i kenjao po Štajnfeld tako degutantno da realno that makes you podjednak debil.

I to govorim sve i da ga sutra oslobode svega, jer on je bre munjen i bez silovateljske etikete.

To što odbijaš to da vidiš je takav autističan kretenizam da ne znam šta se koprcaš. Bolje poradi na sopstvenoj percepciji ubuduće.
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

dark horse

  • Arhi-var
  • 3
  • Posts: 5.174
  • Kuća Rotsčajld
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #260 on: 08-04-2021, 11:24:09 »
Pa i rekoh odmah da, ako izgleda kao silovatelj, ajde da ga obesimo.

Izvinjavam se što nemam takvu savršenu percepciju i ne pada mi na pamet da sudim o ljudima samo na osnovu kako meni nešto izgleda.

Svi ljudi imaju i svetlu i mračnu stranu. Baš svi. I Lečić. I svi drugi, uključivši tu Štajnfeld i Merimu.

Valjda je to default svake percepcije. I skeptično razmišljanje.


I don't shut up. I grow up. And when I look at you, I throw up. Aghhh!

Labudan

  • 4
  • 3
  • Posts: 14.761
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #261 on: 08-04-2021, 11:31:50 »
ako baš hoćeš i dalje to tako robotski da postavljaš, onda ne, nemaju svi ljudi svijetlu i mračnu stranu, to samo daltonisti imaju. Većina ima potencijal da razlikuje stotinu svjetlijih i tamnijih verzija jedne boje. A onda tome dodaš da ima hiljadu boja i dođeš do milion nijansi koje ljudsko oko može primijetiti.

Kod tebe postoje samo dvije nijanse: nula i jedinica.
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

D.

  • 3
  • Posts: 1.048
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #262 on: 08-04-2021, 11:32:03 »
Pa i rekoh odmah da, ako izgleda kao silovatelj, ajde da ga obesimo.

Ajde.
I tebe ćemo kada pokažeš svoju mračnu stranu tako da ugrožava druge.

dark horse

  • Arhi-var
  • 3
  • Posts: 5.174
  • Kuća Rotsčajld
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #263 on: 08-04-2021, 11:38:42 »
Svi ljudi imaju guzice, samo neki misle da njihova manje smrdi. A neki čak i da njihova miriše.


I don't shut up. I grow up. And when I look at you, I throw up. Aghhh!

Labudan

  • 4
  • 3
  • Posts: 14.761
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #264 on: 08-04-2021, 11:42:25 »
pa da, i ja bih ti preporučio da se vratiš na topik Serbia today i podsjetiš se kakve si karanfile izasrao
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

dark horse

  • Arhi-var
  • 3
  • Posts: 5.174
  • Kuća Rotsčajld
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #265 on: 08-04-2021, 11:49:16 »
Ma dobro, ćutaću. A vi uživajte, po mogućnosti kupite Merimin BluRay za koju godinu i uplatite lovu u fondaciju Štajnfeld.

Meni je stvarno baš svejedno. Što bi rekao Volter, ako bi ljudima oduzeli njihove iluzije, šta bi im ostalo?


I don't shut up. I grow up. And when I look at you, I throw up. Aghhh!

mac

  • 3
  • Posts: 13.172
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #266 on: 08-04-2021, 11:59:52 »
Ako "Merimin BluRay" i "fondacija Štajnfeld" nisu iluzije, ja ne znam šta jeste.

dark horse

  • Arhi-var
  • 3
  • Posts: 5.174
  • Kuća Rotsčajld
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #267 on: 08-04-2021, 12:08:31 »
mac, sutra da se desi ti ćeš prvi na ZS tvrditi da se sve desilo slučajno. Da je posledica, ne cilj. Eto, visoka moralnost materijalno nagrađena.

A slučajnosti ne postoje. Ne može ovca slučajno postati vuk, već je vuk nosio ovčiju kožu od početka.

Spavajte. Plava pilula za vas.


I don't shut up. I grow up. And when I look at you, I throw up. Aghhh!

mac

  • 3
  • Posts: 13.172
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #268 on: 08-04-2021, 12:14:42 »
Crvena pilula otkriva šta jeste, a ne šta će možda biti. Malo si pobrkao lončiće, i čini ti se da se već dešava ono što će se možda desiti. Iz tog brkanja lončića napadaš žrtvu, kojoj se nešto već desilo, a zbog toga što će se možda desiti u budućnosti. Juriš Toma Kruza zbog nečega što još nije učinio.

dark horse

  • Arhi-var
  • 3
  • Posts: 5.174
  • Kuća Rotsčajld
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #269 on: 08-04-2021, 12:20:51 »
Pa jeste već sada očigledno da sve te žrtve imaju čoporsko vučije ponašanje rastržanja ovce. Koje me i navodi da sumnjam u tu priču.

Ja ne tvrdim da se ono što one tvrde o Lečiću nije desilo, već da je jedno od nekoliko mogućih objašnjenja.


I don't shut up. I grow up. And when I look at you, I throw up. Aghhh!

Labudan

  • 4
  • 3
  • Posts: 14.761
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #270 on: 08-04-2021, 12:32:13 »
sve te žrtve imaju čoporsko vučije ponašanje rastržanja ovce

šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

džin tonik

  • 4
  • 3
  • Posts: 18.589
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #271 on: 08-04-2021, 14:56:43 »
klasika, bas klasika.
"jao si ga tebi ako cujem da si silovao drugu zenu osim mene... obecaj mi da neces! obecaj!"

D.

  • 3
  • Posts: 1.048
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #272 on: 08-04-2021, 15:10:00 »
I žene uvek ispune to obećanje.
Kao što rekoh - vešati. Za testise.

džin tonik

  • 4
  • 3
  • Posts: 18.589
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #273 on: 08-04-2021, 15:24:02 »
jao, a tek ekonomska komponenta.

Quote
Srećom sam okružena okeanom, pa moja velika terasa kao da visi nad talasima. Kako sam sada stalno u stanu, imam vremena da se igram sa cvećem pa su saksije sve u krug oko terase. Posadila sam dosta cveća i minijaturnog voća, koje mi miriše na naše gorje i primorje, kao na primer: bugenvilije, ruže, magnolije, kamelije, smokve, a onda ono koje miriše na moj Novi Zeland: fidjoa, lime, crvena pomorandža, ruzmarin, bosiljak. Kada ne radim, ili u pauzi između seansi, igram se baštovanluka. Pričam sa cvećem, a sa voćkama pupoljcima. Neizmerno volim talase i ptice, taj neposredni miris mora. Kao da živim harmoniju prirode. Ponekada nam uplovi porodica delfina. Prekoputa terase je maleno poluostrvo sa krošnjama punim ptica...

Mlada glumačka zvezda Jugoslavije, u 21. preživela veliku nesreću, živi 18.000 km daleko od Srbije

marksisticka dijalektika je uvijek odlicno placala svjedocanstva. shum valova, cvrkut pticica, delfini... sve to za bagatelu, sitnica kad imas svjedocanstva, dolar gore-dolje, vise-manje...

dark horse

  • Arhi-var
  • 3
  • Posts: 5.174
  • Kuća Rotsčajld
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #274 on: 08-04-2021, 15:28:07 »
Meni ova svedočanstva više liče na tradicionalna, iz Salemova:

Seljak1: Ulovio sam je ja još prve godine, uvračala mi kukuruz. Plakala je da je pustim i sažalio se na nju, pod uslovom da ne čujem da je uvračala bilo kome drugom u selu. Rekla je da neće i pogazila reč. Sama je kriva.

Seljak2: Ja sam se tolerisao 9 godina. Svo grožde mi se osušilo, vino postalo bljutavo. Ali trpeo sam trpeo. Sve dok, veštica jedna, nije krenula na ove mlade, neiskusne seljake. E, tad mi je puko kurac, prijavio sam je za svo činodejstvovanje, za sve njene urokljuve oči, za svaki put kad mi je bacila mađiju.

Sad da čujemo i Seljaka3, Seljaka4, Seljaka5, itd. pa da pređemo na spaljivanje na lomači, biće to pravi spektakl u kome će uživati svi koji se toliko gnušaju nasilja, jel...


I don't shut up. I grow up. And when I look at you, I throw up. Aghhh!

džin tonik

  • 4
  • 3
  • Posts: 18.589
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #275 on: 08-04-2021, 16:22:11 »
meni u cijeloj prici smrdi metodologija uvodjenja komunisticke diktature, prosto su se faraoni ovaj put, nakon emancipacije radnika koji ih sutnuo, zakacili na pedere, zene i jos nekolicinu maloumnih i neiskusnih, poput djecurlije.

kad ove iz naseg poreza debelo placene aktivistice krenu guslati, primjerice, o studentici koju je u freiburgu doslovno odvukla u grmlje horda migranata kozojeba koje predstavljaju kao nesto za sto brinemo, uglavnom visestruko silovana bez ali i mozda, te jedva prezivjela, onda mozemo ozbiljno pricati.

džin tonik

  • 4
  • 3
  • Posts: 18.589
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #276 on: 08-04-2021, 16:47:27 »
mozemo odmah isprobati spomenom dva slucaja koja se probila (jedva, ova druga je hrvatica, to se presutilo) kroz medijsku manipulaciju i aktivizam:

Quote
Ubojstvo jedne studentice kozmopolitizam Freiburga stavlja pred tešku kušnju. Za silovanje i ubistvo djevojke koja se zalagala za pomoć izbjeglicama je osumnjičen Afganistanac(17) -maloljetna izbjeglica bez pratnje.

Freiburg u šoku zbog ubistva studentice

Quote
Jedanaest optuženih dobilo je u četvrtak zatvorske kazne za grupno silovanje 18- godišnje djevojke u Freiburgu na jugu Njemačke, nakon suđenja koje je trajalo duže od godine dana.

Najviša kazna je pet godina i šest mjeseci, rekao je predsjedavajući sudac.

Podsjećao, zločin se dogodio u listopadu 2018. godine. Muškarci, većinom izbjeglice, u to vrijeme imali su između 18 i 30 godina.

Proglašeni su krivima za silovanje 18- godišnje studentice u grmlju ispred kluba i za nepružanje pomoći tijekom napada koji je trajao dva i pol sata.

Jedanaestorica, većinom izbjeglice, osuđena za grupno silovanje

meho, tko ne siluje njezno i kako stojimo sa statistikama silovatelja kozojeba, kao i opceg kulturoloskog odnosa istih spram zena? jednostavno pitanje.

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 60.013
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #277 on: 09-04-2021, 08:28:20 »
Sa statistikom stojimo tako da je seksualno nasilje među "migrantima", "izbeglicama" i "tražiocima azila" najčešće unutar same populacije. Partnersko nasilje je najčešći oblik ovog nasilja i u ovoj populaciji.
 
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6752644/
 
 
Evo i pilot-istraživanja koje je rađeno u Srbiji i koje pokazuje između ostalog da su među migrantkinjama najizloženije nasilju one žene koje putuju sa decom, da je 24% iskusilo seksualno nasilje itd.
 
https://serbia.unfpa.org/sites/default/files/pub-pdf/Vilence%20against%20women%20and%20girls.pdf
 
 
No, pošto tebe zanima statistika za Nemačku, imaš, recimo, ovaj pregled:
 
https://www.infomigrants.net/en/post/5309/migrants-and-rape-unveiling-myths-and-facts-about-the-dark-side-of-the-refugee-crisis
 
 
Quote

Official crime statistics in Germany do confirm an increase of nearly 13 percent in sexual assault and rape cases in 2016 compared to the previous year – with 9.2 percent of the overall number of assailants reported as Syrian nationals and 8.6 percent as Afghan nationals. In total, 38.8 percent of those convicted of sexual assault and rape were reported as non-German nationals. This means that roughly 4 out of 10 sexual assaults and rape cases each year are committed by foreigners in Germany. Before the refugee crisis, that ratio was 3 out of 10.
Experts agree, however, that another important factor is the willingness on part of assault victims to report these crimes. Professor Jörg Kinzig, Director of the Institute for Criminology in Tübingen tells Germany's DPA news agency, that assault and rape victims are more willing to report these crimes to the police if the perpetrator is perceived as foreign.
"Locals are reported to the police less frequently, because there's a greater amount of fear toward foreigners," he said. It is therefore not clear to what extent this rise in sexual transgressions may be a matter of statistical records being skewed to one side.
 

dark horse

  • Arhi-var
  • 3
  • Posts: 5.174
  • Kuća Rotsčajld
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #278 on: 09-04-2021, 08:34:28 »
meni u cijeloj prici smrdi metodologija uvodjenja komunisticke diktature,

"Hteo je da pljune u lice našem narodu" - Merima Isaković o Lečićevom poligrafu

Direktno obraćanje u fazonu "ovčice moje lepe..." za javno linčovanje (ups, htedoh reći suđenje) u medijima.

Nikada se nećemo opametiti, ladno nikada...


I don't shut up. I grow up. And when I look at you, I throw up. Aghhh!

Labudan

  • 4
  • 3
  • Posts: 14.761
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #279 on: 09-04-2021, 08:48:22 »
Nači Njemci klasične zoskonaci priče.
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 60.013
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #280 on: 09-04-2021, 10:14:28 »
Pa, mislim, uglavnom desnica svuda u Evropi gura te priče o migrantima kao generatoru zločina i masovnim silovateljima. Naravno, retko od njih čuješ da bi trebalo malko promeniti spoljnu politiku kako ne bi dolazilo do ove vrste migrantskih talasa, ali eto...
 
 
A ovo uvođenje komunističke diktature tako što se ruši jedan Lečić, moram priznati, zvuči apsurdno.

džin tonik

  • 4
  • 3
  • Posts: 18.589
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #281 on: 09-04-2021, 10:18:10 »
meho, hvala. progledah, to su vrlo objektivne statistike koje nemaju skrivenu agendu, posebno kad jedna kaze further studies, with more appropriate tools, may better measure the current magnitude of the problem.
sve je to isto sa tim seksualnim nasiljem, a da nema statistika, covjek bi subjektivno mogao zakljuciti nesto vrlo pogresno, onako iz realnog i obicnog iskustva koje je vrlo varljivo i nije mu za vjerovati kako svjedoce mnogi pametni zakljucci u statistikama koje nepristrano obuhvacaju stvarnost koju ne vidimo tako jasno kao statistika.

bilo bi sad vrlo ruzno da aktivizam i slobodni mediji napuste te vrlo ucestale pojave seksualnog nasilja poput aktualnog primjera kad zlatna yu-mladez jugokomunistickih perjanica iz usa preko new york timesa i sa terase koju zapljuskuju valovi oceana nju zelanda raznim filmovima i objavama otkriva nevjerojatna seksualna nasilja iz doba sex, drugs i rokenrola i intimnih partijanja. to su otvorene rane koje peku.

stvarno bi bilo neumjesno da istim zarom istrazuju, primjera radi, vrlo zastarjeli slucaj grupnog silovanja 18godisnje studentice. zamisli, jedan slucaj, 11 silovatelja. tu se ne bi moglo snimiti ni jedan film, istraziti, ceprkati i kopati, gdje tek aktualzirati vijest, jer to nije aktualno.
mislim, nije to ni nesto sto bi bilo zabrinjavajuce, a i locals su less frequently reported kazu statistike, jasno kao dan. ono, ugrozi te seksualni manijak iz picke materine sa iq-om tratincice cije napredno okruzenje ce ti zbog casti odrubiti glavu ako ga prijavis, pa moras prijaviti da te sustav zastiti, dok se ne bojis obicnog covjeka koji bi se posramio sto pokusao, pa ne prijavis...

džin tonik

  • 4
  • 3
  • Posts: 18.589
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #282 on: 09-04-2021, 10:23:07 »
A ovo uvođenje komunističke diktature tako što se ruši jedan Lečić, moram priznati, zvuči apsurdno.

hocemo li se sad praviti da je tu fokus na nekakvom lecicu, a ne uvodjenju komunistickog linca pod krinkom brige za zene i raznih ispraznih fraza koji cemo sutra koristiti po potrebi?

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 60.013
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #283 on: 09-04-2021, 10:28:15 »
Pa, pitao si za statistike, ne za pojedinačne slučajeve. Statistika nije, što se kaže, skup anegdota...
 
Ne da hoću da umanjim ozbiljnost takvog nasilja, naravno, samo je bitno da stvari držimo u perspektivi: većina silovanja svuda se počini od strane osoba koje meta nasilja poznaje. I to se ne razlikuje od kulture do kulture.

džin tonik

  • 4
  • 3
  • Posts: 18.589
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #284 on: 09-04-2021, 10:35:51 »
gdje je film o 11 silovatelja slucaja iz 2018., da sad ne izvlacim druge, gdje je istrazivanje konkretnog slucaja od strane aktivizma i slobodnih novinara? zar ne bi trebalo utvrditi koja iskustva imale tek osobe koje ovi poznavali, posebno u svjetlu perspektive? recimo, majke, sestre, itd.
ja znam da je to sve isto i slucaj nije aktualan, ali forme radi, iako je lecic veliki problem. jasno, pustis zenu na ulicu, iskoci joj lecic iz grma... ali treba obraditi i ove manje bitne pojave.

dark horse

  • Arhi-var
  • 3
  • Posts: 5.174
  • Kuća Rotsčajld
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #285 on: 09-04-2021, 10:44:13 »
Meho, zaboravio si da zapravo nije Lečić već "moćnik iz filmske industrije" ili tako nešto.

Slične sintagme svuda gde deluje #MeToo, svuda je to udarac na moć, iako možda nama Lečić ne bi bio ni stota asocijacija na "moćnika iz filmske industrije", to očigledno dobro zvuči Tarani Bruk ili kome već tamo. Rekoh već, skidam im kapu na nivo organizovanosti, kako njihove žrtve u svojim ispovestima unapred daju servirane odgovore na sva pitanja koja ti mogu pasti na pamet. Sad, što ti odgovori ne piju vodu, nema veze, dobro služe da se zastupaju stavovi #MeToo raznim drvenim advokatima po internetu, videli smo ih par i na ovom forumu.

Mene zapravo najviše zanima finansijska struktura #MeToo, iliti, ko to plaća? Kako se zapravo zarađuje novac u kapitalističkom sistemu kad neko skine "moćnika iz filmske industrije" tipa Lečića?

Vidiš, to mene buni, a za svedočenja o silovanjima od pre 40 i kusur godina ćemo lako... ajdemo mi tragom novca, to obično sve objašnjava...


I don't shut up. I grow up. And when I look at you, I throw up. Aghhh!

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 60.013
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #286 on: 09-04-2021, 11:53:00 »
Pa nemam ništa protiv, sledimo trag novca, snimajmo filmove. Što se višeo seksualnom nasilju bude pričalo u društvu, to će ono biti manji tabu pa time i češće prijavljivano/ prevenirano.

džin tonik

  • 4
  • 3
  • Posts: 18.589
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #287 on: 09-04-2021, 12:00:49 »
ti se meho konkretnije bavis s tim pojavama. hajde slijedi trag novca, vojnicki ustroj aktivizma, medijskih piskarala, sve do faraona, pa jos iznesi podatke koja iskustva imaju zene iz okruzenja silovatelja navedenog slucaja 11. mislim, probaj, a ja cu ti reci za koliko sekundi ces ostati bez posla i svesti se iskljucivo na pisanje o pop-kulturi.

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 60.013
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #288 on: 09-04-2021, 13:23:15 »
Pa ja sam ionako već 90% sastavljen od pisanja o pop-kulturi tako da promenu ne bih ni primetio. Ali ne zaboravimo da ja radim u jednoj vrlo staroj i konzervativnoj firmi koja ne voli talasanje ni kad su mnogo benignije teme u pitanju tako da svakako ne bi propla neka moja džilitanja.

džin tonik

  • 4
  • 3
  • Posts: 18.589
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #289 on: 09-04-2021, 13:25:32 »
Professor Jörg Kinzig, Director of the Institute for Criminology in Tübingen tells Germany's DPA news agency, that assault and rape victims are more willing to report these crimes to the police if the perpetrator is perceived as foreign.
"Locals are reported to the police less frequently, because there's a greater amount of fear toward foreigners," he said.


usput da se osvrnem na cijenjenog profesora i tezu koju vrlo spretno podvaljuje:

imas tu kod mene jednu staru zgradu koju prije dvadesetak godina kupili nekakvi kurdi, a u koju zalazi nepregledni broj osoba, sto kao u neformalnu dzamiju praznicima, sto kao u "drustveni dom i kladionicu" ostalim danima. to su vrlo uljudne osobe koje inace po stanovima imaju zene koje nikad nigdje ni ne primirishe, posebno ne same, tek coporativno uz djecu, dok se muskarci (vrlo nasrtljivo) zabavljaju, spram cega je lecic, da oprostite, pizdin dim. uz zabavu sa slobodarskim zenama ide i utjerivanje kakvog haraca po kebapnicama zemljaka (osobno svjedocio kad jednom upala cijela horda i nasrnula na vlasnika), ilegalna kocka, itd.

sad, zasto je to zanimljivo: imas mnogo zena koje zalaze u to drustvo i zgradu, zabavljaju se, pa tako i jedna kojoj se nekom prilikom bas i nije dalo, zeljela je te noci samo pricati. zavrsilo je tako da je muzu dosla pred jutro u stan, sva krvava od glave do pete, pocijepane odjece, izbijena dva zuba i sa nekoliko preloma, te rekla da je pala sa bicikla.
hitna, bolnica, sumnja, policija, istraga. pa nije pala sa bicikla, netko je napao i pokusao silovati. pa ovi vide da laze, pa sta je bilo? pa je muzu rekla, te su iz straha da ih ovaj copor za koji ne znas ni koliko ih je u kojem trenutku, ni kako se zovu, a policija ih moze doslovno znas sta, kao i migrante, znaci iz straha za sebe i djecu sta bi se desilo da prijave izjavili da ju je on premlatio, te je platio visoku kaznu.

znaci, obrisem dupe sa profesorom, aktivistima, metoo, nisisarma, statistikama, medijima i svom mjesavinom poluistina i lazi koje se prodaju, tjera mak na konac spram zlocestog bijelog muskarca dok doslovno horde raznih plemena bukvalno haraju tebi pred nosom i meni na glavi, a koje isti profesori, aktivisti, metoo i nisisarme namecu. sve to ne iz stava desnicara, vec centra koji vidi da zivot sa novim normalnim (a starom komunistickom pricom) nece ici na lijepo, vec ocigledno samo kroz dimnjnak.

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 60.013
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #290 on: 09-04-2021, 13:55:39 »
Da, da, ali opet, skup anegdota nije statistika itd. Svakako je više istraživanja potrebno na sve ove teme.

džin tonik

  • 4
  • 3
  • Posts: 18.589
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #291 on: 09-04-2021, 14:00:15 »
da, naravno, potrebno je vise istrazivanja. nismo svi zdravorazumni ili imamo neki osobni integritet da bi objektivno sagledali svijet oko sebe kao sto to moze drustveno-politicki najamnik, sve bez agende, kroz istrazivanje...

mac

  • 3
  • Posts: 13.172
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #292 on: 09-04-2021, 14:00:42 »
Zosko prećutno implicira da ga ne zanimaju "njihove" žene i bilo kakva statistika u kome učestvuju njihove žene. Ono što bi želeo da vidi je statistika u kojoj učestvuju samo "naše" žene. "Njihove" žene rađaju "njih", pa su takođe deo problema...

Labudan

  • 4
  • 3
  • Posts: 14.761
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #293 on: 09-04-2021, 14:07:47 »
Kako izbjeći silovanje: ne oslanjati se na Gagu Nikolića

https://direktno.rs/zabava/poznati/345395/merima-isakovic-dragan-nikolice-branislav-lecic-silovanje-knjiga.html

što bi se reklo, čim je Gaga onemoćao Leka krenuo ponovo
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Labudan

  • 4
  • 3
  • Posts: 14.761
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #294 on: 09-04-2021, 14:09:37 »
Zosko prećutno implicira da ga ne zanimaju "njihove" žene i bilo kakva statistika u kome učestvuju njihove žene. Ono što bi želeo da vidi je statistika u kojoj učestvuju samo "naše" žene. "Njihove" žene rađaju "njih", pa su takođe deo problema...

htio si reći da zosko prećutno implicira da ga ne zanima što Avganistanci ne mogu sustići naciste i ustaše po silovanju još podosta
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

džin tonik

  • 4
  • 3
  • Posts: 18.589
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #295 on: 09-04-2021, 14:11:01 »
a ne, mace, dapace!
mene vrlo zanimaju "njihove" zene, ta perspektiva o kojoj je meho pisao primjenjena na "njih". recimo, imamo tu primjer jednog migranta koji bez realnih posljedica nanizao bezbroj prekrsaja, te i seksualnih delikata. slucajno se preko otisaka prstiju ustanovilo da je vec evidentiran kao somalijski pirat, amerikanci ga prije nekoliko godina uhvatili pri pirateriji prije no postao migrant. mene bi vrlo zanimala statistika iz njegovog okruzenja u somaliji. svi znamo da "kod nas" imamo strashan broj nasrtaja na zene, posebno u krugu poznanika, obitelji, itd.
pozdravljam svaku statistiku i inicijativu koja ne tek da uvozi migrante da nam ucine zivot ljepsim, vec brine i za "njihove" zene...

dark horse

  • Arhi-var
  • 3
  • Posts: 5.174
  • Kuća Rotsčajld
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #296 on: 09-04-2021, 14:34:54 »
Nego, jel ovde pričamo o bezkontaktnom silovanju bez nasilja, crnom pogledu što jede dušu i proždire mladost, svi lekari u bolnici zbunjeni, sve nedirnuto, seksualnog kontakta bilo nije, fizičkih dokaza nema, samo nam ostaju svedočanstva traumiranih koja se ne prijavljuju policiji? Izveštaj lekara specijaliste o silovanju, naravno, nemoguć. Ako neko tvrdi drugačije nek mu isti demonski pakao sestru ili mater snađe, reći će vam svako na internetu. #MeToo

Merima kao da je susret s Drakulom opisala. Jbga, ko će se svega setiti posle više od 40 ljeta, ali Meho je u pravu, dobar film bi se dao napraviti.  :|


I don't shut up. I grow up. And when I look at you, I throw up. Aghhh!

dark horse

  • Arhi-var
  • 3
  • Posts: 5.174
  • Kuća Rotsčajld
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #297 on: 09-04-2021, 15:28:30 »
I šta nam sve govorili Štajnfeld, Merima, MeToo, ipak ne smemo smetnutni s uma da, u dosadašnjoj praksi stvari stoje upravo dijametralno suprotno:

U suštini, hvatanje bilo kakvog serijskog silovatelja u praksi je isto kao hvatanje serijskog ubice. Bukvalno isto.

Nema dokaza? Pa, sledeća žrtva. Dakle, ne što kaže Štajnfild, sprečiti da Lečić uradi to što ona tvrdi da će da uradi, već suprotno, pustiti ga da uradi.

Onda, žrtvu u bolnicu. Onda, izveštaj da je silovana. Onda, izveštaj da je počinjeno silovanje.

Bukvalno, najjednostavnija stvar na svetu. Ali, jbga, to ne bi bio spektakl za medije. I ne bi se institucije pokazale kao nesposobne, a MeToo sposoban, već obrnuto.


I don't shut up. I grow up. And when I look at you, I throw up. Aghhh!

mac

  • 3
  • Posts: 13.172
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #298 on: 09-04-2021, 15:44:18 »
Mnogo pričaš. Serijska pričalica...

dark horse

  • Arhi-var
  • 3
  • Posts: 5.174
  • Kuća Rotsčajld
Re: Uputstvo za žene: kako izbeći silovanje!
« Reply #299 on: 09-04-2021, 18:08:34 »
Pričalica se umirit ne može.


I don't shut up. I grow up. And when I look at you, I throw up. Aghhh!