Sang Woo Lee (Mother is a Whore)
Dakle, gosn je sledbenik Kim Ki Duka, medjutim svoje teme (uglavnom razni tabui i crnjaci) obradjuje na pomalo kitsch, eksploatativan, vise prizeman i manje umetnicki nacin. Mother is a Whore je prvi film koji sam pogledala; sledi Barbi.
Barbie (Ba-bi) Vrlo je tesko shvatiti filmsku pricu ozbiljno kad imamo nekakve americke drugorazredne glumce u vaznim ulogama, i mentalno zaostalu osobu kao oca 2 maloletne koreanske devojcice. DakleM, kako otac nije u stanju da se brine o sebi i cerkama, zli mladji brat, stric ovih - inace preslatkih - klinki uzima na sebe da metodom muljaj-valjaj organizuje porodicu i bavi se njenom egzistencijom. Te je jedna od poslovnih kombinacija da proda stariju necakinju dobrostojecem amerikancu, koji vec ima 2 kcerke. Amer dolazi u njihovu primorsku varosicu u pratnji jedne od svojih kceri da bi, navodno, ilegalno usvojio Soon-Young (odlicna uloga mlade glumice).
Reditelj ne krije prezir prema americkoj kulturi (otud Barbika kao simbol, i vazan lajtmotiv filma), njihovoj bahatosti i aroganciji, konzumerizmu olicenom u amerikancu, Stivu (glumi ga sredovecni kripi tip kome je ovo jedina uloga). Novcem se moze platiti sve, lepota, dugovecnost, zdravlje, zivot, ubistvo....
Odlicne role ostvarili su stric devojcica i starija sestra, mladja ce vas, kao prenaglasena zrtva barbi kulture, svojim ponasanjem dovesti na ivicu besa, haha.
Generalno, kombinovanje melodrame, upadljive B glume Mr Stiva i njegove cerke - koja se zove...Barbi, do parodije doveden komentar o razlicitosti dve kulture i kritika obe, s tim sto je americka izvukla deblji kraj (koreanci mora da ih mrze

), morbidna zavrsnica. Reditelj bez uvijanja ostavlja sopstveni komentar i stav, ali film ostaje eksploatacija. No, i kao takav moze da bude interesantan.