Author Topic: Manga/anime enciklopedija  (Read 4641 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
Manga/anime enciklopedija
« on: 22-08-2010, 16:53:23 »
To mi je već duže vreme u planu. Za sada, deo toga će da zaživi kao deo BGA-wikija, tj. na sajtu BG-Animea. Korisnicima koji nemaju nalog početna stranica će izgledati prazno, ali ako kliknu na bilo koju (pod-)kategoriju dobiće spisak topika.

Naravno, pošto je wiki u pitanju, ne učestvujem sam, ali što se mog udela tiče, za početak planiram oko 300 manga-autora i neku opštu terminologiju. Radi bolje perspektive daću par cifara:

- engleska Wikipedija, kao i francuska, ima nešto malo manje od 400 članaka o japanskim crtačima stripova, međutim, nisam zasnivao svoje informacije na njima

- japanska Wikipedija ima nešto malo manje od 4000 članaka u istoj kategoriji

- radi potpunosti, reći ću i da francuska enciklopedija stripa (Filippinijeva) ima tačno 4126 autora na svom spisku - barem ono izdanje koje sam video, od pre desetak godina. To su, naravno, umetnici iz čitavog sveta, pa i japanski.

Kako je ovo samo plod mog entuzijazma i radim na tome samo u (prilično ograničeno) slobodno vreme, projekat će ići sporo...ali će ići.
"I call this interesting effluvia synergy! A distillation of poison and malice bound to an artificial will by a pseudo-life!"

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
Re: Manga/anime enciklopedija
« Reply #1 on: 22-08-2010, 22:03:48 »
Svaka čast, samo napred, a štekajte sve uredno i na hard da objavite knjigu za godinu-dve!
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Meho Krljic

• 5
  • 3
Re: Manga/anime enciklopedija
« Reply #2 on: 23-08-2010, 11:11:57 »
Rispekt. Pratićmo razvoj  :lol: