Author Topic: SERBIA TODAY  (Read 676270 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
Re: SERBIA TODAY
« Reply #21200 on: 19-04-2021, 17:08:29 »
Sad znamo kako Bata izgleda. Lik snimo samog sebe u izlogu i poslao sliku s moba preko tapatalka.  :D

"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21201 on: 21-04-2021, 14:37:52 »
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

tomat

• 4
  • 3
« Reply #21202 on: 21-04-2021, 16:55:10 »
Vejn Grecki :lol:
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21204 on: 23-04-2021, 19:17:14 »

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #21205 on: 23-04-2021, 20:41:35 »
Pretpostavljam da je šala, ali je ne razumem.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21206 on: 23-04-2021, 20:43:34 »
Proći kroz vrata naroda VS Srbi autohtoni narod na Balkanu koji nikad nije doselio
Bajaga VS Radul

mac

• 3
« Reply #21207 on: 23-04-2021, 21:10:12 »
Radulović stvarno rekao da se Srbi nisu doselili? Pazi, definicija Srba je od Svetog Save i primanja hrišćanstva, a sve ranije od tog nije bitno. U ovom slučaju bitno je utvrditi šta je Radulović doslovce rekao, jer ako nije spomenuo doseljivanje onda je šala promašila poentu.

Labudan

• 4
  • 3

mac

• 3
« Reply #21209 on: 23-04-2021, 21:30:44 »
A dobro, onda sprdnja..

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21210 on: 23-04-2021, 22:54:51 »
mac ajde ti si bogat, odradi ovo zbog Radula 8-)

https://dnk.rs/Pra-poreklo

mac

• 3
« Reply #21211 on: 23-04-2021, 22:59:55 »
Neću da mi DNK uđe u bazu podataka.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #21212 on: 24-04-2021, 06:32:18 »
Iako mi drago da su frilenseri postigli nekakav dogovor koji ih neće oterati u dužničko ropstvo, fakat je i to da ova država po ko zna koji put demonstrira da u njoj zakoni važe uglavnom fakultativno i da ćemo se ipak na kraju lako dogovoriti:

https://nova.rs/vesti/biznis/porez-gradjani-budale-frilenseri/

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21213 on: 24-04-2021, 09:38:26 »
Neću da mi DNK uđe u bazu podataka.
Šta će ti ukradu, bubreg?

https://youtu.be/L3t48i855_4

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21214 on: 29-04-2021, 16:35:36 »
Prvi masakr nad Srbima

Na današnji dan 1941. godine izvršen je prvi masakr nad Srbima u Nezavisnoj državi Hrvatskoj. 

U selu Gudovac, pre tačno 80 godina, ubijene su 192 osobe srpskog porekla.

Masakr u Gudovcu bio je prvi masovan zločin nakon dolaska ustaša na vlast. Sproveden je kao odmazda za ubistvo dva hrvatska vojnika koji su počinile nepoznate osobe. Gotovo dve stotine Srba je tog 28. aprila postrojeno pred visoke ustaške zvaničnike, naterani su da sebi iskopaju raku, nakon čega su i ubijeni. 

"Na goloj zemlji smo spavali. Jeli smo iz kazana jednom dnevno, jedna baka je glodala kosti i vadila srž iz njih. Vodu smo pili iz bunara gde su se slivale fekalije. Kod mene i danas u kostima postoji strah od njih", rekla je Jelena Buhač Radojčić, žena koja je preživela logor u Jasenovcu.

Članovi udruženja napravili su kartu ustaških zločina na kojoj su detaljno prikazani centri u kojima su ustaše činile najstrašnije zločine. Istoričari i stručnjaci ustanovili su da je samo u logoru Jasenovac nastradalo 700.000 Srba, Jevreja i Roma.

"Ustaše su mi zaklale brata Dušana, koji je imao samo 4 godine. Babu, dedu, oca su mi ubili maljem, a prethodno je sam sebi kopao raku. Imala sam sreće. Spasila me je Dijana Budisavljević. Ni danas ne znam sudbinu mog brata Ilije, koji je imao godinu i po dana kada smo u Zagrebu razdvojeni", dodaje Jelena Buhač Radojčić.

Udruženje logoraša Jasenovac zahteva da se ovaj datum proglasi za dan genocida nad Srbima u 20. veku.

ovo je za mene vrhunski shok. em su cak i ustase cekali cak dva tjedna od proglasenja ndh, oslobodjenja od beogradske okupacije, do prvog masovnog zlocina, em nisu nagurali ni do milijun, sve sa maljevima i ostalim pomagalima...

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21215 on: 30-04-2021, 10:59:44 »
28. travnja 1941. – početak 2. svjetskog rata u Jugoslaviji obilježili zločini nad Hrvatima

Dana 7. travnja 1941., dakle tri dana prije nego je Slavko Kvaternik proglasio NDH u Zagrebu, NDH je proglašena u Čakovcu, dok je 8. travnja, NDH proglašena u Bjelovaru.

Proglašenje NDH u Bjelovaru s historiografskog je gledišta iznimno važno jer mu je prethodila masovna pobuna hrvatskog stanovništva. Naime, 7. travnja 1941. u bjelovarskom je kraju došlo do pobune protiv Kraljevine Jugoslavije i terora koji se od 1918. sustavno provodio nad nesrpskim stanovništvom. Pobuni je cilj bio proglašenje hrvatske države. Pobunio se 108. pješadijski puk, sastavljen od Hrvata toga kraja, pod vodstvom narednika Ivana Čveka, a pridružio im se i 40. dopunski puk natporučnika Leopolda Supančića.

Uz pomoć građana Bjelovara – u pobuni je sudjelovalo oko 10 000 ljudi! – slomljen je otpor jugoslavenske vojske i žandarmerije, te je 8. travnja oko 18 sati tadašnji gradonačelnik Bjelovara, a kasniji ministar narodne prosvjete NDH, dr. Julije Makanec, s balkona gradske vijećnice proglasio „uskrsnuće Nezavisne Države Hrvatske“, što je okupljeno mnoštvo pozdravilo s velikim odobravanjem. Bilo je to, kao što je već naznačeno, dva dana prije proglašenja Nezavisne Države Hrvatske u Zagrebu. Bjelovar je – kako je poslije konstatirao jugoslavenski orijentirani Vlatko Maček, koji je, uzgred rečeno, pobunu nastojao ugušiti – bio prvi grad na prostoru Kraljevine Jugoslavije u kojem su Hrvati odbili biti njezinim dijelom, preuzeli vlast i proglasili svoju državu.

Međutim, s obzirom na to da Srbi – kako je to sasvim jasno precizirao Milovan Đilas – „ne bi primili nikakvu tuđu, pa ni hrvatsku državu – tamo gde to po svojoj snazi ne bi morali“, proglašenje hrvatske države u Bjelovaru – koje je bilo izraz volje tamošnjeg hrvatskog stanovništva, a ne možda diktat Rima ili Berlina – nije naišlo na odobravanje jugoslavenske vlasti i Srba toga kraja. Uslijedila je odmazda.

Četiri pobunjena hrvatska vojnika ubijena su 8. travnja u zasjedi koju su pripravili srbočetnici u selu Hrgovljani pokraj Bjelovara. To je bio samo početak: uslijedio je krvavi pir. Srpski 2. konjanički puk Car Dušan Silni 9. je travnja smaknuo pet nedužnih hrvatskih seljaka u selu Peteranca kraj Virovitice, a nakon toga se uputio prema Bjelovaru s ciljem slamanje pobune. Na Veliki četvrtak, 10. travnja, 2. konjanički puk krećući se prema Bjelovaru u selu Donji Mosti kraj Bjelovara smaknuo je 11 nedužnih hrvatskih seljaka. Jedina krivnja tih seljaka bila je ta što su bili Hrvati.

Nakon toga uslijedili su brojni drugi zločini u bjelovarskome kraju. Sela u okolici Bjelovara – Gornje Zdjelice, Zrinski Topolovac, Rovišće, Pavlovac, Kapela i šuma Bedenik samo su dio toponimije smrti koju je sijala srpska vojska i četnici.

Posebno okrutan bio je zločin u selu Kapela gdje su srpski vojnici 9. travnja seljanki Mandi Filipović, koja je bila u šestomu mjesecu trudnoće, rasporili trbuh te iz njega izvadili muško dijete, zbog čega su i ona i dijete umrli. Do kraja travnja srpska vojska i četnici u bjelovarskome su kraju umorili 40 osoba, no istraživanja se nastavljaju stoga bi brojka mogla biti i veća.

Prva ubojstva Srba u NDH dogodila su se 28. travnja 1941. u selu Gudovac, nedaleko Bjelovara, dakle u kraju gdje su prethodno izvršeni zločini nad hrvatskim civilima.

(...)

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #21216 on: 30-04-2021, 13:16:30 »
Zloćko, znači, Bjelovar je u Srbiji? Pošto je tema topika Srbija...

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21217 on: 30-04-2021, 13:26:48 »
nije bjelovar, vec je srpska fejk njuz medija b92 na koju se osvrcem; konkretno na prvi dio vijesti gdje se 90% zbivanja presucuje, tek prenosi hrvatski zlocin (i to vrlo pjesnicki), sve pri pokusaju implikacije da se zbio po nacistickom receptu odmazde 100 za 1 dok srpska nejac okopavala krumpir.
na ostatak se ni ne obazirem, to je tek superlativ od glupog.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21218 on: 30-04-2021, 15:38:20 »
Postaviš tekst u kojem piše da su hrvatski pukovi jugoslovenske vojske prešli na Hitlerovu stranu i onda zaključiš da to nije nacistički recept?

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21219 on: 30-04-2021, 15:54:09 »
ne smaraj glupostima. lijepo je receno da moramo obnoviti "nasu regiju".
mislim, mi moramo traziti nesto zajednicko, nesto sto nas veze, da gradimo bolje odnose. a svi se slazemo da bi broj ustaskih zrtava trebao biti sto veci, najbolje 2 milijuna. tu bi se mogli sloziti, zar ne? sto to ne bi konacno rijesili.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21220 on: 30-04-2021, 16:01:35 »
ne, već smo utvrdili da su ustaše preveliki retardi da bi pobili toliko ljudi

ali da bude ovjekovječeno

zoskotard je između jugoslovenske vojske i Hitlera izabrao Adolfa

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21221 on: 30-04-2021, 17:13:21 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #21222 on: 30-04-2021, 17:19:06 »
Informer dominira.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21223 on: 30-04-2021, 19:16:37 »
Nisam vidio informer, al ostali su ludlo!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #21224 on: 01-05-2021, 07:01:00 »
U ovoj zemlji se satura piše sama (čime ne želim da poreknem Radomiru Martinu očigledan spisateljski talenat):

Zašto je kažnjen SNS poslanik Filipović: Pravda za Srbislava

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21225 on: 09-05-2021, 22:20:30 »
Vučić: "Biću još drskiji i bezobrazniji jer ste ponižavali Srbiju"

KAPETAN DRAGAN: Pobednici slave Dan pobede, a gubitnici Dan Evrope!

JAVIO SE RADOVAN IZ HAGA Karadžić otkrio ko je odgovoran za krvavi raspad Jugoslavije

mislim da sam ovim danom shvatio bitnu razliku izmedju hrvata i srba: hrvatima nitko nije dovoljno dobar da bi mu dali povjerenje i glas, dok srbima nitko nije dovoljno los da ga ne bi birali. uvijek moze veci manijak. :cry:

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21226 on: 09-05-2021, 23:16:45 »
ovaj slucaj kapetana dragana meni je jedan od najblistavijih primjera povremene genijalnosti hrvatske politike.
prvo ga dovuku iz australije gdje zbrisao i daleko od javnosti pod drugim imenom prosto igrao golf, osude ga zbog pocinjenih zlocina, sve da bi mu humano snizili kaznu i doslovno ga (kako se zalio nakon otpustanja) u kombiju odvezli do granice i izbacili uz sut nogom u dupe pravac preko granice u srbiju.
pa se covjek raspisao, a ja bih sad zelio vidjeti bilo koga iz europe, stare jugofile, moze i handke, koji ce se sa ovim teletom (i ovom srbijom) zagrliti.  :mrgreen:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #21227 on: 03-06-2021, 11:43:51 »
Čeda u epizodi Stric ov rejdž:

Čedomir Jovanović demolirao lokal brze hrane u Novom Beogradu

Naravno, preteruju malo, čovek je bacio kamen u izlog kioska, nije to baš neko uspešno "demoliranje", ali svakako vest ima i ove detalje:

Očevici koji su sedeli u kafiću pored ispričali su da je on tu svaki dan u alkoholisanom stanju, da pravi probleme, da je i ranije, kao i večeras, maltretirao ljude i bio inicijator svađe, javlja Nova.rs i dodaje da je Jovanović, po iskazima svedoka, ponovo bio pijan i najpre je šutirao privatni, a po dolasku policije i službeno vozilo MUP.
(...)
Jovanović je nakon incidenta jedno vreme razgovarao sa policajcima, a zatim je jedan džip Interventne jedinice otišao i pretpostavlja se da je u njemu bio i lider LDP. Za njima su otišli Jovanovićeva supruga Jelena i njegov advokat.
Ona je izjavila za portal Nova.rs da su ga večeras napali navijači u blizini zgrade u kojoj žive, kao i da se to i ranije dešavalo.
Ona ističe da su u pitanju pripadnici navijačke grupe „Hijene“, čiji je vođa bio Velibor Dunjić.

mac

• 3
« Reply #21228 on: 03-06-2021, 12:08:20 »
Jbg, treba da se mane svih vrsta opijata, očigledno mu ne prijaju.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21229 on: 03-06-2021, 13:19:23 »
Nenad Čanak danas kod Marića: "Čeda Jovanović je istorijska ličnost"

Poslije se i Čeda pojavio, vidno nešto nije u redu s njim, da li fiziološki ili navijački, to već ne znam.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21230 on: 03-06-2021, 13:34:45 »
Studentkinji astrolog uzeo 500 evra za "energetsko čišćenje" i nestao

Jedna studentkinja iz Beograda postala je žrtva poznatog astrologa kome je za uslugu platila 500 evra, nakon čega ga više nije videla. Ovo je bila i tema današnje emisije "150 minuta".

"Ja sam to uradila kao poslednju opciju. Znate, kao slamka spasa da olakšate sebi", rekla je studenkinja Marija Bašić.

Ova studentkinja iz Beograda javila se astrologu nakon rizične estetske intervencije. Poznavali su se dve godine i bio je neko kome može da veruje: "Pre negde oko mesec dana astrolog mi je predložio da bi mogao da mi olakša i predložio energetsko čišćenje. Platila sam unapred. Rekao mi je da će mi sve objasniti, ali nakon 21 dan".

Usluge je platila 500 evra, a astrolog joj je rekao da ima koronu i odlagao je seanse. Kada je tražila da se ponovo vide, on to nije ispunio: "Rekao je da ima kratku konsultaciju", objašnjava Marija.

Svelo se na to da je saopštio da "nemaju zajedničku energiju za saradnju i da ne sarađuje sa takvim osobama".

A kakav tretman je bio u pitanju, objasnila je: "Vi legnete i on radi sa rašljama. Opipava i gleda gde ima zastoj. Konkretno, kod mene je bila u zastoju srčana čakra i rekao je da će raditi na tome."

Marija tvrdi da nije dobila ono što je očekivala i da joj je ostao dužan odgovore na brojna pitanja.

ovo se cita ko da se truki konacno bacio u bizmis.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21231 on: 15-06-2021, 22:07:13 »
https://rs.n1info.com/vesti/vrhovni-kasacioni-sud-ukinuo-presudu-darku-saricu-za-sverc-narkotika/

Lik je osuđen za pranje novca pravosnažno na 9 godina, ako mu ovo skinu izdržo je kaznu haha

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21234 on: 30-06-2021, 16:53:15 »
gamad se jeftino izvukla, trebalo je organizirati reprizu nirnberskih procesa za slucaj srbije.

Stanišiću i Simatoviću 12 godina zatvora: Optuženi za zločine u Hrvatskoj i BiH

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21235 on: 02-07-2021, 12:04:20 »

this escalated quickly haha

Truman

• 4
  • 3
« Reply #21236 on: 03-07-2021, 12:58:33 »
Svaka čast za Delfi!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #21237 on: 03-07-2021, 13:01:41 »
A gdje je pecat
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Truman

• 4
  • 3
« Reply #21238 on: 03-07-2021, 13:04:29 »
A gdje je pecat

Ne pratiš fabulu radnje. Srbija je digitalizovana zemlja koja je izbacila pečate iz upotrebe. Slušaj malo više šta priča naša premijerka!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #21239 on: 03-07-2021, 15:26:04 »
Kad smo već:

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21240 on: 03-07-2021, 15:50:00 »
aha, eto ga pečat!

u koji smo neoliberalizam upali kad nas advokati brane od bankara stj

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21241 on: 04-07-2021, 10:50:02 »
Kad smo već:

""banke su fizičkim i pravnim licima koja su uzimala kredite naplaćivale naknadu za obradu kredita
naknada je obračunavana u procentualnom iznosu, ugovorima i opštim aktima banaka je jednostavno bilo definisano da se za kredit od xy evra naplaćuje naknada za obradu kredita u iznosu od xy%

onda je neko rekao čekaj bre, šta ja sad ovde plaćam i bilo je podneto nekoliko tužbi protiv banaka sa zahtevom da vrate novac plaćen po osnovu te naknade, jer u ponudama banaka i drugim ispravama koje se klijentima predočavaju prilikom odobravanja kreditnog aranžmana nije jasno iskazano šta sve čini tu naknadu, odnosno nije objašnjeno šta se tačno plaća

e onda su advokati pilićari namirisali ogromne zarade, pa su krenuli da jure sve ljude koji imaju kredite i da ih ubeđuju da im daju punomoćja da bi podizali tužbe, pošto će ti sporovi sigurno biti dobijeni
u fazonu ti meni punomoćje i dobiješ lovu od banke nazad, a ja naplatim troškove postupka
catch je u tome što su troškovi postupka u ogromnom broju tih slučajeva neuporedivo veći od iznosa naknade koja treba da bude vraćena korisniku kredita, pa se dešavalo npr. da advokat naplati cca. 40k dinara troškova postupka, a kreditno zaduženi građanin dobije nazad svojih 500 dinara, koliko je platio naknadu za obradu kredita kada je uzeo manji keš kredit

takvih advokata ima nekoliko stotina, sigurno si video nalepnice po banderama na kojima fontom 148 stoje pozivi onima koji imaju kredite da se jave na neki telefon
jedan moj drugar je skupio preko 3000 takvih predmeta i već je sebe video u jahti, dupleksu od 300 kvadrata i džipu
najveći broj njih je rekao strankama da samo potpišu punomoćja i ne plaćaju sudske takse odmah, nego da će to banke da pokriju na kraju postupka

samo izuzetno neozbiljni i naivni, a pre svega pohlepni advokati su razmišljali na taj način
u situaciji u kojoj banke drže privredu ove zemlje, gde od njih na prvom mestu zavisi građevinski sektor, pošto kreditiraju i investitore i kupce stanova i poslovnih prostora, nije bilo šanse da bankarski sektor i država puste da nekoliko stotina advokata izvuče stotine miliona evra bankama u tako banalnim sporovima

drugari koji rade u bankama i bave se finansijama mi kažu da su banke sve to naplaćivale u potpunosti u skladu sa regulativom NBS i sličnim propisima širom sveta, odnosno da to što je naknada za obradu kredita obračunavana i naplaćivana na opisani način nešto uobičajeno
banke se plaše jedino NBS, jer ih ona neprestano kontroliše i može da im nanese ozbiljne udarce kaznama, ali NBS oko ovoga uopšte nije pravila bilo kakav problem

advokati koji su nakupili hiljade klijenata kojima su rekli da će se ti sporovi lagano dobijati su sad u teškom kurcu, pošto će morati da plaćaju sudske takse umesto ljudi kojima su rekli da će dobiti svoje pare nazad ako im potpišu punomoćje, jer će ti ljudi biti u fazonu "ti si mi rekao da će ovo sve lagano da se dobije, a sad ja treba da platim 300-400 evra banci za takse i troškove advokata banke, plati sad ovo" ili će da lome noge

ja i dalje očekujem da će na kraju biti nađen neki kompromis i da niko neće mnogo najebati, ali je izvesno da niko neće odrati banke i da će advokati koji su umislili da će da preko noći da se obogate ostati praznih ruku

druga opcija je da banke stvarno popizde i sve te građane, firme i advokate stave na crne liste, pa nek se jebu kad sledeći put pomisle da uzmu bilo kakav kredit

šta država radi

najpre je probano da se ovo reši izmenama Zakona o parničnom postupku, prema kojima bi, između ostalog, tužba bila odbačena ako odmah ne bude plaćena taksa, plaćanje troškova više postupaka padalo na teret onoga ko je mogao jednom tužbom da obuhvati više tužbenih zahteva, umesto što je podneo posebnu tužbu za svaki zahtev, čak i ako uspe u prvom postupku itd itd, ali je taj predlog zakona baš zajeban i nije bilo šanse da prođe u takvom obliku

drugi pokušaj je ovo sa autentičnim tumačenjem tri zakona koji se odnose na ove kreditne aranžmane - troje poslanika SNS su podneli predloge skupštini za donošenje autentičnog tumačenja tih zakona (skupština je zakonodavac, pa njena autentična tumačenja imaju težinu, iako formalno-pravno nisu izvor prava), prema kojima banke imaju pravo da tu naknadu naplaćuju kao i dosad""

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21242 on: 04-07-2021, 11:21:50 »
Vučić zatražio da se povuku tumačenja, interes građana na prvom mestu

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2021&mm=07&dd=04&nav_id=1885715

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21243 on: 13-07-2021, 12:12:19 »
Ko napušta forum? Jel onaj što se skriva, pa je samog sebe slikao? Hahaha...

Tužilaštvo odbacilo prijavu Štajnfeld protiv Lečića

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #21244 on: 22-07-2021, 11:03:28 »

Labudan

• 4
  • 3

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21246 on: 28-07-2021, 20:30:00 »
Vučić: "Sutra ćete saznati pravo ime"

ne pamtim kad sam se zadnji put toliko smijao, vrhunski clanak, izuzetan razvoj, fantasticne prilike.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21247 on: 29-07-2021, 08:12:09 »
Vučić: ...

(...)

Aleksandar Vučić inače boravi danas i sutra u Skoplju, gde se sastaje sa predsednicima vlada Severne Makedonije Zoranom Zaevom i Albanije Edijem Ramom.

On je večeras završio radnu večeru, nakon koje je rekao da je veoma zadovoljan.

"Veoma sam zadovoljan, ali o milion detalja razgovaramo tek sutra", rekao je Vučić.

"Ako za dve godine dođemo dotle da nemamo granice između nas i da kamioni mogu slobodno da prolaze, kao i automobili, onda mi se čini da smo postigli nešto o čemu smo maštali. Nisam siguran koliko će svi da budu presrećni zbog toga u svetu i Evropi, ali mi ćemo biti srećni", objasnio je Vučić. 

(...)

made my day... :)

"Dovešćemo turskog investitora i to je, u moru loših vesti, dobra vest...

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21248 on: 29-07-2021, 10:57:50 »

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21249 on: 29-07-2021, 15:41:12 »
"Ako uspemo - od 1. januara 2023. nema granica za naše građane"; Novo ime - "Tamni Vilajet"

(...)

"Otvara nam se bezbroj mogućnosti. Naše tri zemlje završiće godinu sa ukupno 76 milijardi evra ukupnog BDP-a. To je manje od Slovačke. A možemo da ih prestignemo za pet, šest godina i potpuno promenimo odnos snaga. Možemo da budemo razvojna mašinerija i mašinerija rasta ovog dela Evrope", rekao je Vučić. 

(...)

"Ako to budemo u stanju, 1. januara 2023. godine - mi nemamo granice između naših zemalja...

(...)

"Ukoliko zaista obebedimo da imamo nula minuta čekanja na granicama, kako ćete vi ostali iz regiona da objasnite zašto ne učestvujete? Mi smo otvoreni za sve...

bas, kako, sto godina ljudima trebalo da vas se konacno otresu, visegeneracijskih krvavih zrtava da se rijese nametnika, pa je bas nejasno zasto ne bi "ucestvovali"... :cry: