NAUČNA FANTASTIKA, FANTASTIKA i HOROR — KNJIŽEVNOST > Objavljena dela DOMAĆIH autora

Boban Knežević - PAGANIN (2020)

<< < (2/86) > >>

Boban:
scenosled je jedan od potrebnih, svakako ne dovoljnih zahteva.
Ja ne menjam scenosled nego dorađujem tu i tamo poneki dijaloški momenat ili opis, tu uvek ima prostora za popravku; kao kad ozidaš kuću, pa ukrašavaš ćoškove ili oblik staze, možda je prefarbaš, ali sama kuća ostaje gde je i kakva je bila, jednako funkcionalna ili nefunkcionalna.

Slikarstvo je tu kao alegorija stvaralaštva...

scallop:

--- Quote from: Boban on 14-05-2020, 11:45:06 ---scenosled je jedan od potrebnih, svakako ne dovoljnih zahteva.
Ja ne menjam scenosled nego dorađujem tu i tamo poneki dijaloški momenat ili opis, tu uvek ima prostora za popravku; kao kad ozidaš kuću, pa ukrašavaš ćoškove ili oblik staze, možda je prefarbaš, ali sama kuća ostaje gde je i kakva je bila, jednako funkcionalna ili nefunkcionalna.

--- End quote ---

Hajde da se ne farbamo. Reci mi, koliko je u Poslednjem Srbinu, po scenosledu, zamišljeno prostorno-vremenskih portala? Tri? Pet? Osam? Ili koliko ti usput zatreba? Da li su Celjski predviđena ili naknadna digresija? Da li je glavni tabadžija trebalo da nekog i izudara ili si smetnuo s uma tako bitan karakter za priču? Razumeo sam zašto su ti likovi u Slobodanidi Boža Koprivica i Dimitrije Vojnov, ali nikako mi nije jasno čemu je služila Luna Lu? Primetio si da nemaš nijedan ženski lik?

Sad se jedino nadam da si dovršio novi roman, utepao lik koji ti se ufuljao i da ćeš ostaviti na miru sve one koji su svoje romane napisali pre tebe.

Mica Milovanovic:

--- Quote ---(hm, da li je pametno da pišem ovakve stvari o čoveku kome za koji dan stiže moj novi roman na vivisekciju?)
--- End quote ---

Nije.

Boban:
u knjizi se, o drskosti, pored ostalog, bavim i vodoplavljenjem...
to je zapravo moj test, da ako uprkos svemu ovome i onome ranije izrečenom nađeš neku lepu reč za moje pisanije onda će to biti znak da zaista vredi...

scallop:
Nadam se da "drugi" kontinent nije SAD. Još se sećam loše priče sa Radionice koja se dešavala u pustinjama Luizijane. Takođe, tvoje plašenje vozača po Vyomingu koji je gusto naseljen 2 kom. na kvadratni kilometar. Ne može se knjiga pisati iz ugla Gugla. Ja kod Miće najebah zbog konjskih trka.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version