DRUGA STRANA SVETA (prostor za potpuno ne-SF&F teme) > ISTORIJA, DRUŠTVO, POLITIKA, RELIGIJA...

Hrbi i Hrbkinje

<< < (3/43) > >>

Alexdelarge:

--- Quote from: Labudan on 29-05-2020, 21:01:54 ---sad sam našo da se Osman čita u gimnazijama u Hrvatskoj, pa to je već nešto!

Inače, ne vidjeh nijednog "srpskog pisca" u hrvatskim školama, dok u Srbiji se čitaju hrvatski pisci.

Malo je začudno, eto Krleža je lektira u Srbiji a niđe Andrića u Hrvatskoj. Pa to je Nobelovac, dečki.

--- End quote ---

je l moguće da ne rade andrića u školama? pa to je skandal prve vrste!

Labudan:
"Iz vizure hrvatske književnosti, Andrić ne može podnijeti usporedbu s modernističkim prozaistima (od Polića Kamova, Miroslava Krleže do Slobodana Novaka), pa čak ni sa stilski bliskim, politički kontroverznim Pavelićevim «doglavnikom» Milom Budakom, s kojim kao pisac tradicionalistički oblikovanih regionalnih epopeja i biološki determiniranih erotskih strasti ima dosta sličnosti (koliko god se razlikovali u ideologiji). U srpskoj je književnosti Andrić često apostrofiran kao «Srbin-katolik», tj. zbog ideoloških razloga."

Ova wikipedia je blago

džin tonik:
sad kad ovako argumentirano iznosite te i ostale cinjenice, moram se zapitati kako, zaboga, vi i ostala srbadija podnosite toliku nepravdu. pa to je strashno. skalop bi po historiografiji u najmanju ruku trebao stolovati u dioklecijanovoj palaci...

scallop:
Neka su mi tisne kale,
kroz njih bih tio proć'

saturnica:

--- Quote from: Alexdelarge on 30-05-2020, 10:33:40 ---
--- Quote from: Labudan on 29-05-2020, 21:01:54 ---sad sam našo da se Osman čita u gimnazijama u Hrvatskoj, pa to je već nešto!

Inače, ne vidjeh nijednog "srpskog pisca" u hrvatskim školama, dok u Srbiji se čitaju hrvatski pisci.

Malo je začudno, eto Krleža je lektira u Srbiji a niđe Andrića u Hrvatskoj. Pa to je Nobelovac, dečki.

--- End quote ---

je l moguće da ne rade andrića u školama?

--- End quote ---
nije.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version