NAUČNA FANTASTIKA, FANTASTIKA i HOROR — KNJIŽEVNOST > NIGHTFLIER'S BOOKSPACE

The Stormlight Archive by Brandon Sanderson

<< < (11/11)

malipirat:
Ја завршавам други део Рата црвене краљице, забаван је мора се признати. Пробаћу да се уздржим док не изађе књига на Српском, иначе прелазим на Енглески.
Да ли имају у плану да преводе и други серијал од Марка Лореса (Сломљено царство/The Broken Empire или Књигу предака/Book of the Ancestor)?
Нисам чуо за Вранин крик, али ако се препоручује ставићу га на листу за читање. Обележје Вране (Raven's Mark) има три дела, да ли је и трећи део у плану да преводе?

Баш штета за Брендона Сандерсона, изузетно му је добар серијал Mistborn, добра прича, одлично направљени ликови и изузетно читљив. И приде штанца књиге пуном паром, а не ко она два матора прдежа (Гррр Мартин и Патрик Рутфус) који никада неће завршити своје серијале.

Могу ли питати да ли још нешто препоручујеш?

milan:

--- Quote from: malipirat on 04-05-2020, 12:55:32 ---Да ли имају у плану да преводе и други серијал од Марка Лореса (Сломљено царство/The Broken Empire или Књигу предака/Book of the Ancestor)?
Нисам чуо за Вранин крик, али ако се препоручује ставићу га на листу за читање. Обележје Вране (Raven's Mark) има три дела, да ли је и трећи део у плану да преводе?
Баш штета за Брендона Сандерсона, изузетно му је добар серијал Mistborn, добра прича, одлично направљени ликови и изузетно читљив. И приде штанца књиге пуном паром, а не ко она два матора прдежа (Гррр Мартин и Патрик Рутфус) који никада неће завршити своје серијале.
Могу ли питати да ли још нешто препоручујеш?

--- End quote ---
Ne znam za njihove dalje planove, nadam se...
Vranin krik je druga knjiga Obelezja vrane, izasla pre mesec dana. Odlicna je, kao i prva. Treca verovatno zavisi od prodaje ove dve, ali koliko kapiram, ako su izdali drugu, izdace i trecu...
Svakako uzmi Pesmu Krvi Timotija Rajana, izbacila Carobna knjiga pre dva meseca, sad ce druga da izadje. To je mnogo, mnogo dobro.
I Pola kralja, Pola sveta, Pola rata, Aberkrombijevu trilogiju. Laguna izdala.

milan:

--- Quote from: malipirat on 04-05-2020, 12:55:32 ---Ја завршавам други део Рата црвене краљице, забаван је мора се признати. Пробаћу да се уздржим док не изађе књига на Српском, иначе прелазим на Енглески.

--- End quote ---
Inace, ne mogu epsku fantastiku da citam na Engleskom, nista ne bih razumeo, i samo bih se mucio.

malipirat:

--- Quote from: milan on 04-05-2020, 21:27:22 ---Svakako uzmi Pesmu Krvi Timotija Rajana, izbacila Carobna knjiga pre dva meseca, sad ce druga da izadje. To je mnogo, mnogo dobro.
I Pola kralja, Pola sveta, Pola rata, Aberkrombijevu trilogiju. Laguna izdala.

--- End quote ---
Да ли мислиш на Ентонија Рајана (Anthony Ryan):
https://www.goodreads.com/book/show/13569581-blood-song

Читао сам ту трилогију од Аберкромбија. Прва књига је одлична и друга је прилично добра, али трећа ми се уопште није допала. Сви хвале његов серијал Први закон и Послужити хладно, али ме је "Пола рата" толико разочарала да немам превелике жеље да их читам.
Једина књига која ме је више разочарала је Уздизање Црвеног (Pierce Brown - Red rising). Само је ова била толико сувопарно/досадна да нисам ни успео да прочитам. Можда зато што сам је узео одмах по завршетку Mistborn-a, те је огромна разлика у квалитету писања, радње и надасве ликова. У Уздизању Црвеног је и главни лик иритантно досадан, за разлику од Џала у Рату црвене краљице (Mark Lawrence - The Red Queen's War).

milan:
Jeste, Entoni Rajan, maj mistejk.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version