NAUČNA FANTASTIKA, FANTASTIKA i HOROR — KNJIŽEVNOST > PERIODIKA

Časopis MISTERIJE

<< < (4/15) > >>

Boban:
Komplet "Misterija" postoji trenutno u ponudi u Alan Fordu... četrdesetak evra.

Boban:
Elem, pripremam fototipsko izdanje časopisa Misterije, svi brojevi u jednom tomu, 420 strana... Unutra ima dosta scena iz starih filmova i pošto je sve to štampano na užasnoj novinskoj hartiji, zamislio sam da pronađem odgovarajuće kadrove i zamenim ih. U većini slučajeva, to je lako, jer su u pitanju kultne scene iz horora tridesetih godina, ali ipak postoje prizori koje ne uspevam da nađem na netu ne u boljoj, nego nikakvoj rezoluciji, bez obzira što znam koji su filmovi u pitanju.
Pa ću sada ovde staviti te fotke koje mi prave problem (ovo je samo prva tura; biće ih još desetak do kraja) da vidim da li iko ima išta od svega ovoga u nekoj boljoj rezoluciji, bilo da može da nađe na netu, ili da je to kadar korišćen u knjizi.

Bela Lugoši iz raznih Drakula; recimo ona dole scena na stepenicama postoji slična na mnogo mesta, ali ta ne.

Les Cicatrices de Dracula (Scars of Dracula):

A Blind Bargain (1922):

Häxan - Benjamin Christensen (Burn the witch !) (1922):

Ovo nemam pojma šta je....

The Bat Whispers (1930):
Frankenštajnov sin:

Frankenštajn:

Frankenštajn protiv vukodlaka:

Frankenštajnov dom:

Cry of the Banshee (naredne tri):

Beli zombi (1932):

Muzej voštanih figura (1933):

A ima i nekih karikatura:

Ghoul:
imam ja neke od ovih u odličnoj štampi + imam 4/6 brojeva MISTERIJA.
neke od ovih slika kao da su sa fotokopija a ne originala, čini mi se da moji primerci bolje izgledaju (mada ih nisam skoro listao)...

Boban:
Imam ja sve Misterije ali ovo su snimci za pretragu; može to nešto bolje da se odradi.

Inače, pronašao sam već nekoliko puta strani izvor koji je identičan, recimo, pet uzastopnih strana Misterije.
Evo primer, iz šestog broja Misterija: http://juggernautofstupidity.blogspot.com/2011/05/monster-world-return-of-vampire.html
Očigledno su oni preuzimali kompletne tekstove sa sve ilustracijama.

Dakle, zanimaju me drugi izvori tih slika, jer sam za većinu pronašao bravurozne kopije i planiram da ih stavim tačno na odgovarajuće mesto.

Ima još tri koje mi nedostaju i to je sve:

The Most Dangerous Game (1932):

Dve donje iz MUZEJA VOŠTANIH FIGURA (Mystery of the Wax Museum (1933)

Gaff:

--- Quote from: Boban on 02-05-2012, 01:16:36 ---

--- End quote ---

Ovo je iz serije Dark Shadows  http://www.imdb.com/title/tt0059978/

Ovo je, zasad najbolje što sam našao:

Jasno mi je da nije dovoljno dobro, ali eto, malo informacije gde, šta da se traži...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version