NAUČNA FANTASTIKA, FANTASTIKA i HOROR — KNJIŽEVNOST > Dela STRANIH autora

MRAČNI PREDELI, Stefan Grabinjski

<< < (3/5) > >>

Boban:
U tom obraćanju pre neki dan, Gul je rekao da je horor samo ako izaziva stravu i plašenje... dakle, ako nema toga, nije horor. Tako posmatrano, horor je ipak emocija, osećanje, kao komedija, a ne zbirka motiva, kako neki misle.
Teško je kod tih ljudi, koji svoje mišljenje prepisuju od drugih, uhvatiti ih i za glavu i za rep.

mac:
Pa i naučna fantastika je emocija. Baš me briga za motive u naučnoj fantastici. Ono što hoću je da osećam to nešto naučnofantastično. Osećanje spokoja da budućnost postoji. Osećanje začudnosti da stvari mogu biti drugačije. Osećanje zadivljenosti kada saznam nešto novo. Osećanje tolerancije kada mi neko podmetne kao naučnu fantastiku nešto što ja ne bih tako klasifikovao.

Boban:
mac, niko dosad nije uspeo da definiše naučnu fantastiku, pa nisi ni ti, ne brini se.

milan:
Orfelin je izdao dva maestralna romana Naomi Novik, ove horore nisam citao, mahom su mi te stare price dosadne...

Black swan:
Znas da je alarmantno kad ti je zanimljivije citati biografiju i gdje je sve mantao pisac i kako ga je zena napustila nego price

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version