Author Topic: Zemlje Iz Okruzenja TODAY  (Read 208635 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Re: Zemlje Iz Okruzenja TODAY
« Reply #6400 on: 04-03-2021, 16:44:46 »
Pa i da mu je otac Srbin, šta je to važno. Čovek evoluirao u više biće...

Linʞᴉn

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #6401 on: 04-03-2021, 17:16:24 »
Hteo si da kažeš da bi Hrvati trebali da budu ponosni što im je jedan Srbin "začeo" prvu dinastiju?

VIŠE-SLAV... pravoslavni i katolici... ima smisla!  :!:
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

mac

• 3
« Reply #6402 on: 04-03-2021, 17:23:12 »
Kad bi kopali dovoljno duboko onda bismo i našim Nemanjićima našli razne Grke, Tatare, Mađare, i ostale Bugare i Albance. Srbi pagani nisu isto što i Srbi hrišćani. Hrvati pagani nisu isto što i Hrvati katolici. Da ne bi došao do ameba negde moraš da staneš, i obično se staje u nastajanju nacije. Sve pre toga je samo uvod u glavnu stvar.

Linʞᴉn

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #6403 on: 04-03-2021, 17:29:10 »
Ovo je bilo dosta pre Nemanjića...

Jedva čekam da Hrvati iz ustava izbace član o zabrani udruživanja u zajednice s drugim balkanskim zemljama. pa da formiramo VIŠESLAVIJU!  :D
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #6404 on: 04-03-2021, 23:35:10 »
Serbian amebas
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6405 on: 04-03-2021, 23:49:29 »
Hrbi
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6406 on: 13-03-2021, 17:08:03 »
Grbin Plenkoviću: ‘HDZ očito na čelu Vrhovnog suda ne želi osobu koja će nešto raditi’

zanimljiva je ova rasprava izmedju nekoliko struja neojugoslavenskih i velikosrpskih koje u medjuvremenu instalirane u vecinu hr-institucija, stranaka, i prozimaju iste. za manje upucene: gusla se o instalaciji zlate djurdjevic na poziciju predsjednice ustavnog suda.
i svi se kao nesto opiru ili ne, ali nitko jasno ne kaze sta se trazi, zasto, te zasto se tako oprezno gura: na celu ustavnog suda trazi se osoba koja bi odradila nekoliko vrlo nepopularnih, pa i opasnih poteza, a koje se nitko ne usudi odraditi. iako hr-uprava vec temeljito ociscena od hrvata, narod je ipak nepredvidiv, pa se pokusava instalirati (sto se nitko ne usudjuje izgovoriti) - srpkinju. jer oni bi nesto rado odradili, ali mogli bi se bas, bas zamjeriti preko mjere prestrpljivog naroda, a to je opasno.

pokusava se inace instalirati kcerku visokog oficira jna koji za vrijeme juge plandovao u zagrebu (dotepenac, kolonizator), rodbine po institucijama sao krajine, a koja, izmedju ostalog, cijenjena profesorica u hr, sve uz ozbiljni pedigre (poput fulbrightove stipendije i sl.).

kad smo vec na stipendiji: americki profesor ante kadic za vrijeme juge bijese vrlo uticajna licnost oko lobiranja koga iz yu pozvati u goste, a nova klasa srbokomunista rado se setala svijetom. drugi izgon iz jugoslavije dobio je 1967. bez obrazlozenja, sve nakon sto se u americkoj ambasadi u beogradu pozalio da je od proslogodisnje dodjele fulbrightovih stipendija 16 dodijeljeno srbiji, 1 hrvatskoj, 0 ostalim republikama, te da se to pravednije podijeli.

nakon izgona napadan je i u usa, jer narushio postavku: americkim birokratima u ambasadi i sl. beograd servira izlete, delicije i kurve, oni bg-u dodjeljuju stipendije, putovanja i razno (kao i danas).

kome je otisla i ta jedna stipendija za hr, gdje smo i danas, ne moramo dodatno objasnjavati.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6407 on: 13-03-2021, 20:40:34 »
ovako je ante kadic u dnevniku opisao napustanje us-americke ambasade u bg-u nakon sto se potuzio na raspodjelu fulbrightovih stipendija:

vrlo demokratski orijentiran covjek cija se djela uglavnom u kontekstu prodavanja nove magle sustavno presucuju. a i lijepo se izrazava, kao sto vidite, kurve naziva sekretaricama. tko voli knjizevnost, na pravom je mjestu, a dnevnici poput moji izgoni iz jugoslavije citaju se kao najbolji triler.

bonus: sve aktualno kao i jucer, danas, sutra, pa odmah znate tko bi mogao biti biran da kriminalizira hr-obranu devedesetih proglasenjem nekih jedinica ustaskima (koje nikad ni optuzene za bilo kakav zlocin). ne usude se hrvatski jugokomunisti pa guraju fulbrightovu srpkinju, te ce biti: eno srbi to rade. a ova je dovoljno pametna da ne odbije, jer velike su to preporuke biti kcerka jna-oficira, nezvanog gosta koji tovario u zg-u i zbrinuo i potomstvo fulbrightom, dok se mnogi iseljavali u nedostatku posla, da ne spominjemo zatvorenu im jna i miliciju. svi jedva cekaju da bas taj profil kao predsjednik ustavnog suda kriminalizira dr i izjednaci agresora i zrtvu.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6408 on: 13-03-2021, 23:13:12 »
Karamarko o Jeleni Lovrić: ‘Ona i njoj slični zaslužuju jednu riječ – lustracija’

Bivši predsjednik HDZ-a Tomislav Karamarko još se jednom oglasio na društvenim mrežama, a nakon što je Upravni sud ukinuo odluku Povjerenstva za odlučivanje o sukobu interesa da je bio u sukobu interesa, a Jelena Lovrić iz Nacionala objavila svoj komentar.

“Čitam komentarić Jelene Lovrić u nekakvom tjedniku inspiriran presudom Upravnog suda u ‘mom’ slučaju. Drugarica iz Centralnog komiteta je zaključila kako Upravni sud nije dokinuo odluku povjerenstva Crne dame i ostalog šarenog društva, točnije, zaključio da moj ‘potencijalni sukob interesa’ nije postojao. I što sad?! Žao mi je što ponekad opteretim javnost ovim, očito, ne prevažnim pitanjem za Hrvatsku (milijarda eura, gore-dolje), ali kad osjetim smrad komiteta, kumrovečkih škola i slično, moram reagirati. Rečena drugarica iz jedne od tih septičkih jama, centralne, oštroumno zaključuje kako ja u ozbiljnoj politici nemam budućnosti. Možda je u pravu jer moja i njezina definicija ozbiljne politike su dijametralno suprotne. Možda je ona u poziciji da iz svog CK utječe na javno mnijenje u državi koju nije htjela. Ima više takvih. Razni Galići, Puhovski, pa nešto mlađe garde tupastih sljedbenika i religioznih jugofilčića…

Postoji li moja budućnost u hrvatskoj politici ili ne? Odluku o tome sigurno neće donijeti drugarica Lovrić i ne opterećujem se time previše, ali zar nije tragična činjenica tko je sve u hrvatskoj neovisnoj državi glasan, relevantan i medijski promoviran?! Drugarica Lovrić je i u socijalističkoj Hrvatskoj pisala i komentirala, ali nije imala ono što ima sada – slobodu pljuvanja. Ona i njoj slični nisu nadalje zaslužili niti jednu moju rečenicu. Osim, jednu riječ – lustracija.

Za hrvatsku neovisnost i demokraciju poginulo je oko 17 tisuća ljudi. Znači li to njima išta? Nama da. Sve!”, napisao je Karamarko na Facebooku.

Podsjetimo, Karamarko je dobio sudski spor te je presudom ukinuta odluka Povjerenstva za odlučivanje o sukobu interesa iz 2016. (kada mu je na čelu bila Dalija Orešković). Prema toj odluci tadašnji potpredsjednik Vlade i čelnik HDZ-a Tomislav Karamarko, sudjelujući o raspravama o sudskim sporovima koje je vezano uz Inu Hrvatska vodila s mađarskim MOL-om, bio u potencijalnom sukobu interesa te da je povrijedio načela djelovanja obnašanja dužnosti.

Nakon te odluke Karamarko je podnio ostavku. Da te odluke nije bilo, danas bi možda Tihomir Orešković i dalje bio predsjednik Vlade, Karamarko bio na čelu HDZ-a.

polako se vraca i karamarko, nakon sto urusene yukom podvale koje ga srusile, te zavrsena transformacija hdz-a u jugopartiju.
bar na fejsbuk. :roll:

jos mi je zanimljiv memorandum ili nesto slicno koji zadnjih dana hrvati uputili tamo nekakvim us-institucijama oko lustracije (koju spominje i karamarko). kao da ce neki birokrati to citati. vec 150 godina hrvati se ubise od memoranduma, poziva na demokracije, a srbi za svakog birokrata samo vezu zenu, ljubavnicu ili dvije kurve i plasiraju sta god hoce. ljudi su zeljni zabave, ne papira. pobjegnu od dosadne zene na poslovni put, a ovi ih zatrpavaju papirima i tako 150 godina, pa se cude.
fenomenalno je sta uradise od bahatog grenela s kojim godinama ni nijemci nisu mogli izaci na kraj.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #6409 on: 15-03-2021, 09:34:26 »
Da notiramo da je u Nikšću svako dobio po nešto:

https://rs.n1info.com/region/cemi-na-izborima-u-niksicu-vodi-koalicija-oko-dps/

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6410 on: 15-03-2021, 10:18:52 »
izbori samo pokazali da su neki umislili da je sve riješeno, svi su pravoslavci, srbi, štasvene

džaba im ponavljati da ovdje i Beograd i Podgorica griješe i da se mora tražiti rješenje

sukob postoji jer nijedna strana nije u pravu

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6411 on: 24-03-2021, 23:35:57 »

varvarin

• 5
  • 3
« Reply #6412 on: 25-03-2021, 12:47:47 »
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=03&dd=25&nav_category=12&nav_id=1832497

Hrvatski teolog i istoričar Goran Šarić u najnovijem tekstu se javno zapitao da li su Srbi 1999. godine bili na pogrešnoj strani istorije.

...On je u tekstu, objavljenom i na Fejsbuku, podsetio da su "najveća svetska carstva, Rimsko, Vizantijsko, Franačko, Osmansko, Habsburško, Nemačko… jurišala na Srbiju na vrhuncu svoje moći, a da tih carstava odavno nema, a Srbi su još uvek ovde"...

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6413 on: 25-03-2021, 15:35:59 »
Ma brate lik studiro kod Miroljuba

U najboljem slučaju je polutačno što priča

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6414 on: 25-03-2021, 15:36:41 »
Ima li ko da pogodi đe se nalazi car wash haha

džin tonik

• 4
  • 3

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6417 on: 11-04-2021, 14:04:38 »
BUKA - Hejt SLOVEni, još ste živi?
https://www.youtube.com/watch?v=Qd7m3jF8NC8

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6418 on: 12-04-2021, 19:09:17 »
snimka postupanja sultanove policije u mostaru na yubitu ili izivljavanje nad djetetom:
policija mostar

Obitelji poginulih pripadnika HVO-a HB: Kazniti policajce koji su pretukli sina Hrvata ubijenog u Trusini

Dvojica policajaca suspendirana su u ponedjeljak nakon što su pretukli mladića kojega su zatekli nakon stupanja na snagu policijskoga sata u Mostaru, uvedenog zbog koronavirusa, što je izazvalo oštre osude predstavnika vlasti i javnosti.

Obitelji poginulih pripadnika HVO-a HB: Osuđujemo iživljavanje nad sinom Hrvata ubijenog u Trusini

”U ime Udruge obitelji poginulih i nestalih branitelja HVO-a HB najoštrije osuđujemo ovakvo divljačko iživljavanje policijskih službenika nad građanima Mostara. Naše je razočarenje tim veće jer se radi o sinu mučki ubijenog Hrvata u Trusini”, istaknuto je u priopćenju Udruge obitelji poginulih pripadnika HVO-a HB.

Od odgovornih u MUP-u i Tužiteljstvu HNŽ-a traže žurno procesuiranje i kažnjavanje policijskih službenika koji su počinili ovo brutalno nasilje nad sinom ubijenog branitelja, naglasili su. ”Ozlijeđenom Slavenu Blaževiću želimo brz oporavak uz nadu da ovo neće ostaviti dodatne traume, imajući u vidu kroz kakve je kalvarije prošao i on i njegova obitelj”, poručili su iz udruge.

Nove snimke: Policija je pretukla i moje dijete

Snimka premlaćivanja mladića u Mostaru uznemirila je javnost.

”Moj 14-ogodišnji sin i njegov prijatelj brutalno su pretučeni kad su uhvaćeni nakon tučnjave prošlog tjedna u kojoj nisu sudjelovali”, posvjedočio je jedan čitatelj portala Bljesak.info ne želivši da se otkrije njegov identitet.

Ustupivši snimku portalu Bljesak, čitatelj je rekao kako su se zatekli na mjestu gdje se odigrala tučnjava i da su pretučeni ”i na ulici i u marici”.

”Neka vide kakva je naša policija. Nije dobio ni prekršajnu kaznu. Samo su mu rekli da može ići. Ozlijeđen mu je lakat i vidljive su masnice od udaraca palicama po leđima”, rekao je otac pretučenog dječaka koji je prijavu protiv policijskih službenika podnio i Tužiteljstvu i federalnoj upravi policije.

Podsjetimo, u noći na subotu mladića koji se zatekao u Franjevačkoj ulici u Mostaru pretukla su dvojica policajaca, što su snimile i nadzorne kamere. On se uopće nije opirao policajcima koji su ga najmanje deset puta udarili i bacili na beton ispred ulaza u zgradu. Nakon toga su ga, po riječima mladića, odveli u policijsku postaju, napisali su mu kaznu, te ga pustili da se vrati kući. Mladiću je, navode lokalni mediji, tijekom noći pozlilo te se obratio hitnoj pomoći koja je utvrdila ozljede.

Društvenim mrežama širi se poziv za prosvjed pred sjedištem policije u Mostaru.

Pretučeni mladić: “Htio sam platiti kaznu, no oni su odmah krenuli s udarcima”

Slaven Blažević, kojeg su u subotu, 10. travnja u 23:03 sati, brutalno pretukla dvojica policajaca u Mostaru za Pogled.ba govori o detaljima i razlozima napada koji je zgrozio cijelu BiH i susjedstvo.

“Bio sam kod prijatelja u susjednoj zgradi i pješačio prema svojoj zgradi. Nisam nikoga vidio, čuo sam da netko doziva stani, već sam bio na ulazu u svoj haustor. Svjestan da sam prekršio policijski sat, htio sam ući u zgradu kako bi izbjegao kaznu, međutim, oni su me sustigli točno ispred zgrade. Dalje se na snimci vidi sve što se dogodilo. Ispričao sam se što sam prekršio policijski sat, ponudio da platim kaznu, no oni krenuli s udarcima”, navodi dnevnik.ba.

“Nakon toga odveli su me u policijsku postaju. U policijskom vozilu sam im već u nekoliko navrata napominjao da se ne osjećam dobro. U policijskoj postaji su napisali prekršajni nalog na kojem je pisalo da sam prekršio pravilo kretanja. U prekršajnom nalogu nigdje nisu spomenute ozljede, samo piše da sam prekršio kretanja od 21 do 5 sati. Nakon što su napisali prekršajni nalog pustili su me da idem kući pješke”, priča Slaven za Pogled.ba.

Na upit je li tražio da ga odvezu na CUM zbog nanesenih ozljeda, Slaven odgovara potvrdno.

“Samo su mi rekli da idem kući. Pušten sam da šetam gradom i na taj način opet kršim policijski sat, svjestan da me opet može netko zaustaviti i ponovno legitimirati. Nakon toga otišao sam na hitni pregled, sam, jer se nisam osjećao dobro. Čak sam, dok sam hodao do kuće, povratio nekoliko puta…”, priča Slaven te dodaje: “Na CUM-u su evidentirane ozljede glave, udarci po tijelu…”

“Mogu samo reći da mi je drago što su prije svega sve zabilježile kamere, jer da nisu, vjerojatno ništa od ovoga ne bi bilo. Zahvaljujem svim građanima koji su izrazili podršku i nadam se da će ovo otići u pravom smjeru”.

Slaven je potvrdio da je angažirao i odvjetnika, odnosno da pokreće privatnu tužbu protiv dvojice policajaca.

Neslužbeno se doznaje da su dvojica policajaca Bošnjaci od kojih je jedan pripadnik navijačke skupine Red Army, a pretukli su momka Hrvata koji je pripadnik Ultrasa na godišnjicu osnivanja navijačke skupine Ultras.

Pretučeni mladić sin je ubijenog hrvatskog branitelja, ubijenog u hercegovačkom selu Trusina kod Konjica. Godine 1993. dogodio se zločin koji počinili pripadnici bošnjačke Armije BiH u sukobu s HVO-om. Ubijeno je osamnaest civila Hrvata i četiri zarobljena vojnika HVO-a.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6419 on: 12-04-2021, 20:13:21 »
danas čuo na jutarnjem programu da je Tuđman preko Splita puštao arapske borce Alije Izetbegovića da krenu na Srbe pa su ti isti mudžahedini kasnije ratovali protiv Hrvata

nema šta, Zole, uvijek podržavaš gluplje ;)

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #6420 on: 13-04-2021, 20:29:34 »
Politiko: “EU odbila molbu Crne Gore za pomoć u otplati kineskog zajma”

Beta) – EU je odbila molbu Crne Gore za pomoć u otplati kineskog zajma za nedovršeni autoput u iznosu od milijardu dolara koji je tu zemlju uvalio u dužničku krizu, piše briselski portal Politiko.

Politiko navodi da su visoki crnogorski zvaničnici proteklih sedmica tražili od EU pomoć za vraćanje  zajma, koji iznosi četvrtinu ukupnog duga zemlje i baca svetlo na uticaj Kine na Zapadnom Balkanu ali je Brisel u ponedeljak odbio taj zahtev.

“EU je već najveći pružalac finansijske pomoći Crnoj Gori, najveći investitor i najveći trgovinski partner”, rekao je portparol Evropske komisije Peter Stano na redovnom brifingu za novinare.

“I dalje smo uz njih, ali ne vraćamo zajmove koje uzimaju od trećih strana”, dodao je.

Stano je rekao da “EU brine zbog socioekonomskih i finansijskih učinaka nekih kineskih ulaganja ili duga koji neka kineska ulaganja mogu imati u zemlji jer postoji rizik od makroekonomskih neravnoteža i dužničke zavisnosti”.

Politiko piše da odluka Brisela rizikuje otvaranje vrata kineskom državnom zajmodavcu, Izvozno-uvoznoj banci Kine da kontroliše imovinu u vlasništvu Crne Gore.

Portal podseća i na kritike da je prethodna vlada Crne Gore donela lošu odluku kada je 2014, suprotno savetu iz EU, prihvatila kineski zajam, koji pokriva 85 odsto troškova za kontroverzni projekat autoputa koji još anije dovršen.

Dodaje se da su i druge zemlje poput Šri Lanke, Pakistana i Džibutija koje su prihvatile atraktivne ponude zajmova u okviru kineske inicijative Pojas i put, sada pod finansijskim pritiskom da ih vrate, što otvara rizik njihovog izlaganja kineskom uticaju.

I londonski Fajnenšel tajms pisao je da je Crna Gora zatražila od EU pomoć za otplatu milijardu dolara kineskog zajma za nedovršeni projekat autoputa, prenoseći izjavu crnogorskog ministra finansija Milojka Spajića da je “Crna Gora dovoljno mala da bi odluka da joj pomogne u refinansiranju zajma trebalo da bude laka za EU”.

Spajić je za FT rekao i da je pva deonica od 41 km autoputa, što je četvrtina njeogove ukupne dužine, koštala 20 milona evra po kilometru što ga čini jednim od najskupljih po kilometru na svetu.

“Za infrastrukturu se trenutno oslanjamo na Kinu. . . Situacija je dramatična s geopolitičkog stanovišta”, rekao je  Spajić. On je dodao da se crnogorska turistička industrija oslanjala na posetioce iz zemalja koje nisu članice EU, poput Rusije i da Crna Gora mora bliže da se poveže sa saveznicima iz EU.

Spajić je rekao da će vlada tražiti finansijsku pomoć od niza zapadnih organizacija, uključujući Evropsku komisiju, Evropsku investicionu banku i Evuropsku banku za obnovu i razvoj.

FT prenosi i izjavu neimeniovanig zvaničnika u Briselu da je EU izrazila spremnost za pomoć, ali da će biti teško pronaći odgovarajuće finansijske instrumente, te da zadatk dodatno otežava to što je projekt  gotovo završen.

“Politički želimo da pomognemo . . . Ali veličina zajma nije proporcionalna veličini privrede, tako da mehanizam još nije izvestan”, rekao je zvaničnik. Crna Gora bi takođe trebalo da se posveti fiskalnim reformama, dodao je, napominjući da projekt autoputa nije u skladu sa standardima EU.

Londosnki lsit piše da se  Peking uporno probija na Balkan kroz infrastrukturne i energetske projekte, a odnedavno i pokretanjem “diplomatije vakcina” protiv kovid-19 i dodaje da je Crnoj Gori Kiona donirala 30.000 doza cepiva Sinofarm, a više miliona doza prodala Srbiji.

FT navodi i da je prethodna vlada Crne Gore potpisala i ugovor s crnogorsko-kineskim konzorcijumom  za termoelektranu u iznosu od 54 miliona evra neposredno pre odlaska s vlasti.

Kina drži četvrtinu crnogorskog duga, a uprkos velikim kašnjenjima u izgradnji autoputa, prva otplata dospeva u julu. Ako bi Crna Gora zatajila, odredbe ugovora daju Kini pravo na pristup crnogorskom zemljištu kao garanciju, navodi list.

Uz ocenu da je saga o nezavršenom projektu puta koji gradi Kineska koroporacija za puteve i mostove (China Road and Bridge Corporation) deo veće geopolitičke bitke za uticaj na periferiji EU, FT prernosi i reči Tene Prelec sa Univerziteta Oksford da je molba Crne Gore prilika za Brisel da pokaže da je istinski geostrateški akter i da bi trebalo da uskoči.

https://www.nedeljnik.rs/politiko-eu-odbila-molbu-crne-gore-za-pomoc-u-otplati-kineskog-zajma/
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6421 on: 13-04-2021, 20:35:13 »
U prevodu Tao ili Konfučije, pitanje je sad. Uči li ko kineski.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6422 on: 15-04-2021, 13:24:18 »
danas čuo na jutarnjem programu da je Tuđman preko Splita puštao arapske borce Alije Izetbegovića da krenu na Srbe pa su ti isti mudžahedini kasnije ratovali protiv Hrvata

nema šta, Zole, uvijek podržavaš gluplje ;)

pa ne, gdje vidis da podrzavam gluplje?
jasno, tu je mnogo razmirica, posebno od kad imamo "detudjmanizaciju" pa i mnogi bosnjaci (bosnjaci kao sto su i kraus ili goldstein zzidovi, znaci yukom) po direktivi prate liniju "internacionale".

sve te gluposti i price oko podjele bosne od strane hrvata su samo podvale. tudjman je jasno rekao: od agresora te mora nesto dijeliti, nacisti i sovjeti su likvidirali poljsku samo da se medjusobno mogu uhvatiti za vrat. cetiri agresora: italija, austrija, madjarska, srbija.
spram italije jadransko more, spram austrije slovenija, madjarske (slaba) drava, no madjarska i nije nesto aktivna u nasrtajima kao ita i at, miruje, spram srbije, koja konstantno najaktivniji agresor, bih.

ako ukazem na probleme izmedju bosnjaka i hrvata, to ne znaci da "podrzavam gluplje" i da bih dijelio bosnu, pa doveo srbiju na prag hr. bio bih manje glup da podrzavam izravnu granicu sa agresorom? ma da...
zato tudjman nije dijelio bih, kao sto je podrzavao bosnjake. i to je bilo pametno. sto se to danas iskrivljuje u pripremi nove agresije je prolazna prica.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6423 on: 15-04-2021, 14:04:18 »
aha, a oni vojni upadi na teritorij BiH od 1991. pa nadalje se nisu ni desili? :)

ili ono da Bosna pripada Hrvatima u Bespućima povijesne zbiljnosti Tuđman nije ni napisao? :)

ako već pokušavaš neku geopolitiku bar se ne sramoti: Šuflaj i Pilar i uopšte pravaši postavljaju principe ograničavanja Srbije, a Srbija se ograničava sa istoka a ne sa zapada, sa zapada je već ograničava Hrvatska. Zato je Šuflaj albanolog još od kraja 19. stoljeća kada učestvuje u toj austrougarskoj političkoj konstrukciji od početka

Dakle, Bugarska ili Albanci su sastavni dio ograničavanja Srbije a ne tamo neka Bosna, koju pravaši ni ne smatraju državom. Niko nikad među hrvatskim nacionalistima Bosnu nije vidio kao nezavisnu državu, ni Starčević ni Radić ni Pavelić ni Tuđman

jedino što oni ne kontaju je da im je to nametnuto spolja, od nekih "intelektualaca" koji uopšte i nisu Hrvat, i da nanose sami sebi štetu

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6424 on: 15-04-2021, 14:30:26 »
ti sad lutas kroz prostor i vrijeme, ne pratis protok vremena, plimu i oseku, te drang nach westen.

naravno da bosna pripada i hrvatima. kao sto pripada i bosnjacima i srbima, gdje tvorite bosance i hercegovce. i naravno da ce hrvatska vojska u svako doba na poziv bih upasti i podrzati bih, posebno pomoci hrvate, te se povuci kad sprijeci cijepanje. jer hrvatskoj treba bih spram iracionalnog i vrlo nametljivog agresora, srbije.

da je prije stotinjak i vise godina, znaci prije cistki raznih i prije formiranja bosnjaka kao naroda, bilo i drugih razmatranja, se podrazumijeva.

no suvremena hrvatska ce uvijek podrzati i hrvate i bosnjake u bih dok cuvaju bih. uz to sto je bih-hrvatima dodijelila putovnicu rh, te ovi imaju izbor zele li ostati dio naroda bih ili preci u maticu ili gdje god u normalni svijet. sve ostale price su podvale. ostaci yukom koji aktualno prozimaju bosnjake i bg-propaganda bi rado uvukli rh u "cijepanje bosne". no za rh to znaci u doglednom vremenu agresija identicna onoj u istocnoj slavoniji '91., sad na shirokoj fronti. ovako imamo tek kulturolosku, medijsku i sl. agresiju, no to je sve samo nista i ide u prazno, nema konkretni nastavak.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6425 on: 15-04-2021, 14:36:45 »
okupacija bih a ne pomaganje bih

mislim da ne kontaš da je bih samo jugoslavija u malom

i jedna i druga su formirane da se zaustavi neki proces koji ne odgovara zapadu

bilo sssr ili šta god danas bio izazov za zapad

sfrj je propala kad je propao sssr

bosna će propasti kad propadne ono što ih sada zanima

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6426 on: 15-04-2021, 14:48:07 »
pomoc, ne okupacija. da je bilo okupacije hrvati bi imali minimalno entitet. ne, rh treba bih.
da je bih juga u malom, jasno, naglasak na onom "u malom", ali rh gleda svoj interes, a to je - ocuvati bih, sve da joj sutra bg ne dahce pred vratima.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6427 on: 15-04-2021, 14:52:37 »
ok, dakle prema tvome interes rh je držati pola miliona Komija ubosni haha

odlično, raspravi sa crnim labudom

meni ipak nećeš prodavati muda za bubrege ;)

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6428 on: 15-04-2021, 14:58:24 »
sta znaci "drzati"? ljudi su vezani uz bih, zemlju koju dijele sa bosnjacima i srbima, a dobili su i rh, imaju putovnicu, rekoh, mogu u maticu ili gdje god u normalni svijet, ako zele.
nemam tebi sta prodavati, ako se bih rasturi, nista ne brini, tad se karte mijesaju iznova, pa ce i hrvati "doci po svoje", sumnjam da ce dozvoliti da im dahces pred vratima. :)

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6429 on: 15-04-2021, 16:22:14 »
Znaš kako, tebi treba prvo popraviti pamćenje leptira pa tek onda dalje raspravljati.

Činjenica 1: Komi se više puta žalio na svoj status u BiH

Činjenica 2: Hag je presudio da je Hrvatska imala poduhvat otcjepljenja dijela BiH

I šta sad ti drviš, neki science fiction? :)

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6430 on: 15-04-2021, 17:06:03 »
za tebe je leptir nedokuciv ideal na ljestvici evolucionog razvoja.
naravno da hrvati u bih nisu zadovoljni, lijepo objasnih razvoj i okvir.
a s drugom cinjenicom pozdravi guslare (sjecas se pavelica koji svercao narkotike?), pa zaviri u konkretne sudske spise. nije moj problem sto ti zivis u svijetu institucionalnih sustavnih podvala, pa ti je povijest nepredvidiva. mislim, ne ocekuj da te dozivljavam kad citiras idiote.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6431 on: 15-04-2021, 17:32:15 »
a ja ti lijepo objasnih da Šuflaj ne bi bilo albanolog da je tvoje drombuljanje bar blizu istine

stvar je prosta, kad nemaš pamćenje leptira i mozak crva, onda lijepo objasniš zašto je Šuflaj albanolog, za čije babe zdravlje? :)

institucionalne podvale čije i koga? Činjenica je da je hrvatska vojska vršila agresiju na BiH i upadala na tuđu teritoriju, to zna svako sa tri razreda osnovne škole. Čak ni Hag nije mogao reći da se nije dogodilo

i onda razne institucije blate tako divnog čoeka kao što je psihopat Tuđman :)

https://www.youtube.com/watch?v=GsgownTXMUM

https://www.youtube.com/watch?v=JaE_C6hN9A0

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6432 on: 15-04-2021, 17:43:06 »
ma bato, mutis sve i svasta, budalastine sanu i ostale gluposti. ja ti lijepo kazem iz ugla rh. osobno sam zadnja osoba na svijetu koja vas sve skupa ne bi izjurila u tursku, gdje vam je mjesto po svim ukazateljima, da se ne zajebavamo jos 150 godina. izgradio bih tudjmanu spomenik da je bio malo agresivniji. sa glupima budi glup, sa ludima lud. :)
no dobro, imamo tu demokraciju, krscanski pristup, i tako.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6433 on: 15-04-2021, 17:50:05 »
naravno, ali si osobno i lažov i prevarant ;)

najbitnije je da smo to ustanovili

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6434 on: 15-04-2021, 18:03:24 »
mozda, no ti nisi osoba s kojom bih o tome raspravljao, vec proizvod osmanlija i bizanta, koji slove za ultimativnu dijareju.
zato ne vodim hrvatsku politiku, vec biram ljude koji imaju zeludac natezati se sa tom kloakom na kulturni nacin. :lol:

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6435 on: 15-04-2021, 18:29:07 »
ne može se raspravljati o činjenicama, samo o stavovima

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #6436 on: 18-04-2021, 11:58:04 »

SRBIJA DO BANJALUKE, ALBANIJA DO MITROVICE Ovako bi izgledala mapa Balkana, da se pitaju autori slovenačkog "non pejpera"

Tajni dokument za konačno rešenje granica na Balkanu, takozvani slovenački "non-pejper", čiji su detalji jutros objavljeni, zamišljen je kao promena teritorija po već postojećim granicama, koje su ili zvanične ili postoje u zvaničnim dokumentima (poput Briselskog sporazuma koji predviđa formiranje ZSO na Kosovu). Cilj dokumenta iza kojeg navodno stoji Janez Janša je stvaranje tri velike države - "Velike Srbije", "Velike Albanije" i kako se navodi, "rešavanje hrvatskog nacionalnog pitanja". Istovremeno, Bosna i Hercegovina bi bila svedena na polovinu svoje sadašnje teritorije.

"Velika Srbija"

Republika Srbija bila bi sastavljena od svoje sadašnje teritorije, bez Kosova, ali sa celom Republikom Srpskom u svojim dejtonskim granicama. To znači da bi se, prema "non pejperu" granice Srbije pružale sve do Banjaluke, a da bi najzapadnija tačka bila obala reke Une. Teritorija Zajednice srpskih opština na Kosovu, po ovom planu, formalno ne bi pripadala Srbiji, ali bi imala veliku autonomiju i veoma tesne veze sa Srbijom.

"Velika Albanija"

Albanija i Kosovo, sa svojim sadašnjim teritorijama, ujedinile bi se i činile bi jednu državu - Albaniju, koja bi se prostirala sve do južnog dela Kosovske Mitrovice. Delovi Kosova u kojima žive Srbi - ZSO - imala bi autonomiju poput Južnog Tirola.

To znači da bi formalno pripadali Albaniji, ali bi u političkom, kulturnom i svakom drugom smislu daleko više bili okrenuti Srbiji. "Non-pejper", onako kako zvanično stoji u njemu, ne predviđa širenje Albanije na teritoriju Severne Makedonije gde žive Albanci i opštinu Preševo u Srbiji, koja je takođe većinski nastanjena albanskim življem.

"Rešenje hrvatskog nacionalnog problema"

Kantoni sa većinsko hrvatskim stanovništvom u BiH, pretežno u Zapadnoj Hercegovini, činili bi posebnu celinu, a za njihovu dalju sudbinu predložene su dve opcije. Prva predviđa potpuno pripajanje ovih kantona Hrvatskoj, a drugo formalni ostanak u BiH uz potpunu autonomiju i okretanje Hrvatskoj (status Južnog Tirola, koji je predviđen i za srpske opštine na Kosovu).
Bosna i Hercegovina

Kako je navedeno u "non-pejperu", Bosnu i Hercegovinu bi "činili kantoni sa pretežno bošnjačkim stanovništvom koji bu preuzeli potpunu odgovornost za svoju državu". To znači da bi se teritorija BiH praktično prepolovila u odnosu na sadašnje granice. Navodi se da bi potom stanovništvo ove države na referendumu odlučilo o budućnosti u EU ili van EU, uz okretanje Turskoj. U dokumentu se kaže da je "bošnjačko stanovništvo i dalje dominantno za EU, ali zbog haosa koji vlada u BiH, sve je veći uticaj Turske i radikalnog islama.

https://www.blic.rs/vesti/politika/srbija-do-banjaluke-albanija-do-mitrovice-ovako-bi-izgledala-mapa-balkana-da-se/cb2vc49
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6437 on: 18-04-2021, 12:25:51 »
Šro bi se reklo Pavao Ritter, Mavro Orbin, Vinko Pribojević, Juraj Križanić, Štrosmajer, Ante Starčević, Stjepan Radić i Janez Janša

mac

• 3
« Reply #6438 on: 18-04-2021, 12:48:15 »
Albanci ne bi tu stali, već bi počeli sa novim pedesetogodišnjim planom za rešavanje "makedonskog pitanja".

Linʞᴉn

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #6439 on: 18-04-2021, 13:56:13 »
Ovo kao svet Vande Maksimov u Kući M, svako je dobio ono što je tražio, i vuci siti i ovce na broju.  :|

Problem je što smo već imali na Balkanu sijaset ovakvih "idealnih svetova", svaki put kad su se granice prekrajale. Zadnji put 90tih, kad su republičke granice postale državne.

Teško da su Evropljani dovoljno ludi ovako nešto ponovo da zagrizu. Pogotovo od Slovenaca, koji su kumovali raspadu Jugoslavije. Da je tad Janša predložio ovo, od raspada ne bi bilo ništa.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6440 on: 21-04-2021, 21:43:10 »
J. Novak: Milićev truko za naivne

placem. :cry:
javor novak sve izravniji, ovo stvarno vrijedi procitati.

varvarin

• 5
  • 3
« Reply #6441 on: 23-04-2021, 14:59:11 »

Dobro, da li je moguće, u dvadeset prvom veku, da je predsednik jedne države (usput, članice EU)  ovoliki kreten ???  Srbi u NDH ubijani su jer su pružali otpor ?!?!

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=04&dd=23&nav_category=167&nav_id=1847489

Milanović objasnio zašto su ubijani Srbi
Zagreb -- Predsednik Zoran Milanović izjavio je da se u jasenovačkom logoru dogodio genocid, pre svega prema Jevrejima, a kasnije prema Srbima isključivo iz Potkozarja.

..."Srbi su pružali otpor i to, po meni, sa zakašnjenjem. Trebalo je da ranije počnu. Bili su neprijatelji, a zna se kako se u ratu postupa s neprijateljima....", rekao je, između ostalog Milanović.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6442 on: 23-04-2021, 15:08:53 »
glupa i gluplja zlatna klatez yukomunizma naklapa.

sve je jednostavno: u startu ndh srbi su dobili racun za 20 godina maltreta hrvata pri prvoj okupaciji i kolonizaciji, diktaturi kraljevica marka. neki su tu poravnali osobne racune za divljanja razna koja istrpili, kolonisti otpremljeni via matica.

kad se hrvatska drzava malo pribrala, oformila, zaustavila tu anarhiju, nastupaju "ustanici" razni, od prvo zdruzenih komunista i cetnika, do sve mocnijih komunista i cetnika u zagrljaju sa talijanima, pri cemu komunisti ne priznaju dob, spol, bilo sto, te u "borbu" uprezu sve zamislivo, bar kao pozadinu, te podkozarci krecu na odiseju kao partizanska pozadina u tom u biti hrvatsko-srpskom ratu koji ustase prihvatili na srpski nacin.

varvarin

• 5
  • 3
« Reply #6443 on: 23-04-2021, 15:10:57 »
Ni malo nisam sumnjao da i Zosko ima objašnjenje.
Čak  verujem da bi, da je kojim slučajem bio živ četrdeset prve, požurio da se prijavi u Crnu legiju. Za Dom spremni!

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6444 on: 23-04-2021, 15:16:13 »
iako sam iz partizanske obitelji, da, moj predak se naivno dao zavesti komunistickim lazima i podvalama o pravednoj, slobodnoj hr, te pridonijeo pobjedi srbokomunizma, ja bih uz sve iskustvo koje imam volontirao za upravnika ustaskog logora. ustase su jedini na srpsku agresiju i kolonizaciju posteno odgovorili.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6445 on: 23-04-2021, 16:03:31 »
Zoletov predak je borac '44. da se neko ne zbuni.

Linʞᴉn

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #6446 on: 26-04-2021, 06:19:17 »
Aida ostala bez Oskara.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6447 on: 03-05-2021, 13:50:22 »
Đ. Vidmarović: Da se ne zaboravi - knjiga koja je obranila dr. Tuđmana od optužbi za antisemitizam

fenomenalno predstavljanje mehanizma srpskog drzavnog terorizma, odlican esej. danas je to skoro nemoguce tako jasno svesti na jednu akciju, kad srpski drzavni terorizam proshiren na vecinu medija, sto domacih, poput glasila srpskog nacistickog vijeca u hr, sto inozemnih, kao reutersa.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6448 on: 03-05-2021, 14:07:06 »
vjerujem da je ovaj slucaj podvale teroristkinje klare mandic i taj pokusaj "slepanja" srpskog drzavnog terorizma uz holokaust, sve na internacionalnoj sceni, uzrok ne tek cohenovoj knjizi, vec da se ti repovi vuku do u danasnjicu kad srbija dobila na potpis stavku preseljenja ambasade u jerusalem.

Labudan

• 4
  • 3