NAUKA I KVAZINAUKA (izvorište inspiracije za mnoga SF dela) > PRIRODNE NAUKE

Vrane napadaju na Novom Beogradu!

<< < (2/12) > >>

Mica Milovanovic:
Ja sam pre par meseci prisustvovao sceni kad je vrana napala devojku u rektoratu (u prostoru između zgrada).
Sletela joj je na leđa i počela da je kljuca...
Vrlo neprijatno...

Scordisk:
To su zapravo sive vrane i zovu se gačci (barem ih tako zovu u Beogradu i Zagrebu), i mnogo su simpatične životinje. Imaju koloniju u Bulevaru Revolucije (odnosno su imale, dok nisu isekli platane), pa je svako predveče izgledalo kao sumrak pred apokalpsu kada krenu da se vraćaju kući. Mnogo ih volim, a napadaju samo kada imaju mlade da zaštite. Jedna je čak mog komšiju ozbiljno iskljucala po glavi, ali šta će, jadne životinje, moraju da se adaptiraju na suživot sa stokom, pa su postale malo agresivnije...

Dybuk:
Da, to, te sive!  :?

Gledala sam kako u zoloskom otimaju kosti od vukova i kidaju ono meso s njih. Uzasne, zastrasujuce spodobe. Podsecaju me na onaj crtani u dzungli gde se sve zivotinje plase ptice koja skakuce u ritmu muzike.

ps. mislim da su i zasticena vrsta, pa se osilile :(

Scordisk:
Ma, preslatke su! Lepe, pametne, nadrkane i bez skrupula...

A to sam i ja video u zoo vrtu. Doduše, baš mi je utisak ostavio jedan gačak koji je proždirao pregaženog goluba na ulici, pa kako kola prođu, tako on ćapi neki organ iz otvorene utrobe, odleti na banderu i tamo ga na miru pojede...

Dybuk:
Hahaha, a najjaci su mi naucnici koji iznalaze razloge za takvo ponasanje, kao, mladi, jea rajt! Kao za ajkule sto tvrde da ne jedu ljude nego od plivaca pomisle da su foke, aha aha mhmhm kako da ne! Tako i ove ptice...oportunisticki mesozderi i kanibali.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version