DRUGA STRANA SVETA (prostor za potpuno ne-SF&F teme) > UMETNOST I KULTURA

UPRAVO ČITAM (A NIJE SF, F, H)...

<< < (459/459)

džin tonik:

miloje s. aranicki - rastko nemanjic - der heilige sava
(rastko nemanjic - sveti sava)
düsseldorf, 1963., 48. str., brosura

nacela se brosura na njemackom iz 1963. o svetom savi. sinoc nisam bas pohvatao konce, presao tek uvodnike od kojih imamo cetiri. dva na srpskom, dva na njemackom. ovako nekako: predgovor na srpskom, pa predgovor izvornom izdanju iz 1940. na njemackom, pa predgovor drugom, skracenom izdanju na srpskom, pa konacno skraceni predgovor predgovora drugog skracenog izdanja na njemackom. dobro.

opcenito mi djeluje prilicno zanimljivo, autor ili autori, nebitno, odlicno barata(ju) njemackim, uz blage iznimke, nijanse koje unose mnogo ljepote u stivo.

Labudan:
da ne zaboravimo i da su Amerikanci i Njemci u toku Hladnog rata finansirali razne srpske i hrvatske dijaspore, ustaše i četnici su postali freedom fighteri, bukvalno im nije bilo bitno što finansiraju fašističke organizacije samo da su protiv komunizma

tu se negdje i zosko zapatio

Labudan:

https://www.laguna.rs/n4135_knjiga_djavo_i_njegovi_andjeli_laguna.html

počeo i odlična stvar za sada

najzanimljivije što je iskopao je sukob Kanta i Getea oko Kantovog teksta o radikalnom zlu. Jedino što Flaš ne ide baš u detalje kako se Kant suprotstavlja Faustu, ali da je uopšte postojala ovakva debata mi je zapanjujuće, i intrigira me da kopam to sam kad nađem vremena

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version