Predvorje > NEXT GENERATION

Books are dangerous?

<< < (2/12) > >>

C Q:
Pronaći knjigu zbog koje ću posumljati u mentalno zdravlje pisca je hvalevrijedan (ongoing) lajf-kvest.

Andrejev: “I want to be the apostle of self destruction. I want my book to affect man’s reason, his emotions, his nerves, his whole animal nature. I should like my book to make people turn pale with horror as they read it, to affect them like a drug, like a terrifying dream, to drive them mad, to make them curse and hate me but still to read me and…to kill themselves.”

Valjalo bi da osjetljiva pc-stoka stvarno pada mrtva na različite kombinacije riječi ali život nije tako jednostavan.

Labudan:
koliko sam učio u školi, svi zdravorazumski Španci, Italijani i Njemci su nekad bili fašisti, sasvim normalno

Dybuk:
Nisu, ali samo pod uslovom da ljudi koji ih citaju nisu opasni ili opasno poremeceni. Knjiga (umetnost) ne moze biti opasna i odgovorna za ponasanje koje moze da trigeruje kod nekih.
Slusala sam da su neki mentalni bolesnici na Mona Lizu nasrtali nozem i pokusavali da je uniste, to bi znacilo, ako uopstimo, da je Mona Liza opasna.
Ili, da ostanemo u domenu knjizevnosti pa nazovemo Lovca u Razi opasnom knjigom jer je "inspirisala" Cepmena da ubije Lenona.

Labudan:
pa tako kažu da se razvila ženska histerija zbog čitanja poezije u Njemačkoj u 19. vijeku, maltene su gađale Getea gaćicama

ali šta ima loše u tome? 8-)

Biki:

--- Quote from: Dybuk on 20-04-2016, 20:06:00 ---Nisu, ali samo pod uslovom da ljudi koji ih citaju nisu opasni ili opasno poremeceni. Knjiga (umetnost) ne moze biti opasna i odgovorna za ponasanje koje moze da trigeruje kod nekih.
Slusala sam da su neki mentalni bolesnici na Mona Lizu nasrtali nozem i pokusavali da je uniste, to bi znacilo, ako uopstimo, da je Mona Liza opasna.
Ili, da ostanemo u domenu knjizevnosti pa nazovemo Lovca u Razi opasnom knjigom jer je "inspirisala" Cepmena da ubije Lenona.

--- End quote ---

Da li onda delis misljenje da treba da postoji nekakvo upozorenje koje bi nagovestilo da knjiga nije za odredjenu publiku?Kao sto imamo recimo za filmove i video igre  ratings PG, T, E, R

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version