Predvorje > NEXT GENERATION

Vežba pisanja: žensko-muška dinamika u SF pričama

(1/9) > >>

Harley Quinn:
Mogli bismo da provežbamo ono o čemu se priča na ovom topiku. Meni se čini da bi se SF izdigao iznad uobičajene trivijalne kvalifikacije kada bi se poradilo na psihologiji likova. Da ona bude uverljiva, da likovi žive u sivoj, umesto u crno-beloj zoni. Kada bi autori uložili napor da izgrade uverljive odnose među likovima.

Dobri psihologiju lika ima Sarajlija u Ogledalu za vampira na primer, ali opet - taj lik dolazi u površne kontakte sa ženama. Nas ovde zanima muško-ženska dinamika/drama. A da je smeštena u SF okruženje. Da taj odnos bude primarna tema priča, a da SF okruženje ima sve veze sa njom i da je logički povezano sa njom, a ne iskorišćeno kao boja za pozadinu priče. Priče ne moraju da budu heteronormativne, naravno.

Ako ima zainteresovanih, mogli bismo da pišemo, neće mi predstavljati problem da organizujem postavljanje priča ovde. Javite se.

Stipan:
Next Generation? Pa što ovo ne staviš na Radionicu?

Harley Quinn:
Nema potrebe da se osećaš ugroženim, nema podela. :) Vežba je za sve, mada mi se čini da je zadatak težak.

Harley Quinn:
Moram da kažem da ovakva priča (kakva se traži ovde) postoji u ovom časopisu o ženskoj moći. Napisao ju je Skordisk (Sto i jedan). 

Stipan:
Ne osećam se ugroženim i ne učestvujem u ovome.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version