Predvorje > NEXT GENERATION

Vežba pisanja: žensko-muška dinamika u SF pričama

<< < (8/9) > >>

Biki:
 xrofl

Harley Quinn:

--- Quote from: babakarniang on 03-07-2016, 17:33:52 ---Bravo za incjativu :)

--- End quote ---

--- Quote from: Vedro nebo on 05-07-2016, 10:08:12 ---Zanimljiva ideja.

--- End quote ---

Ovako ti retki mladi odgovaraju na inicijativu. Ja ne vidim da sam pogrešno zamislila njihove potrebe. Pokreni neku (inicijativu). Nije dovoljno da otvoriš bord. I prestani da mešaš ego sa projektima od šireg značaja. Ili je to neki muški fazon, pa vam svima pada na pamet da se ponašam kao da mora da se piše pod mojom palicom ili nikako, a pri tom ste svi pasivni i samo vređate, dok istovrememo na planu koji kritikujete ništa ne radite. Majke mi, ogadiše mi se muškarci sa njihovim sujeticama.

Navedi mi jedan razlog zašto ne bih pisala ovde? Ja se i po zvaničnoj definiciji EU još uvek ubrajam u mlade. :lol: Zašto bi ti da dignem ruke, po tvojoj definiciji, to je pravo pitanje.

Scordisk:
Ne znam da li sam lud ili ćorav, ali tek sada vidim da sam ja zapravo dobio i komentar na priču, pa bih da se zahvalim. Sve je utefterisano, D, a pogotovo ovo za "vakum" - bezveze bi bilo da se blamiram negde sa tim, a kao 'oću da pišem fantastiku :D Priča jest  zbrzana, i valjda nije baš bilo ono što se tražilo, pa možda i probam napisati novu, zbog radosti drndanja priča po internetima, naravno. Tema je svakako zabavna, i voleo bih i ja da pročitam nešto od svih vas ovde. :D

E sad, što se ja javljam, a nemam ni povoda ni razloga, a i protivno je zdravom razumu, jer sam iz iskustva  naučio da ne valja potpirivati vatru ako nećeš peći ćevape, ali me malo žulja što ovde slutim određeno građenje diskursa, priče, koja je možda zasnovana na faktima, ali to nisu fakti kako ih ja vidim iz moje perspektive. Zato bih se samo ubacio na kratko, pa vi posle nastavite po svom.

Prvo, ne mogu govoriti u ime drugih, ali za sebe mogu provereno da kažem da nikada nisam bio "mučen, uvređen i povređen" na forumu Znaka Sagite, ljudi su generalno baš fini, ne nužno i etalon normalnosti, ali to je ionako precenjen kriterijum. Bitno je da su svi fini i interesantni. Uglavnom, uvek sam na priče dobijao komentare, i od tebe D, da ne bude zabune, ali i od drugih, i uglavnom su bile sasvim korektne, korisne i normalne zamerke. meni se to ovde i na ovom mestu baš i sviđa, ta otvorena, iskrena kritika. Po meni, ako je kritika stroga, znači da je dobra, sve ostalo je već neko kalkulisanje, i zbog toga ne valja. Zato sam i, doduše kratko, učestvovao na radionici, a zato i volim da okačim ovde priču, pa ko je zapljune u prolazu, dobrodošao je.

Ama nijednom mi se nije desilo da me ovde neko vređa, ili da ja to tako shvatim, pa bih samo sebe izuzeo iz uloge "jadnog oćeranog mladunca".

E, a sad, što se tiče š*avionice, pošto vidim ovde neku latentnu lamentaciju o tome - da smo dobili šut u dupe odavde, jesmo vala, i ja smatram da je to neopravdan postupak, ali bože moj. Tu nema zle krvi, niti se ko naljutio, nije ko da mi je neko šutnuo psa, nego je samo pobrisao neke teme sa foruma, koje ionako ima na blogu, tako da - preživećemo. Sem toga, zdravo je za ratigera da se grči sa forumom. Tako da radionica radi, ko hoće, može da se pridruži, niti je neki problem postojao sa starosedeocima Sagite, niti vidim povod da ga bude. Krajem ovog meseca je kraj roka, pa ko hoće da piše, smara se sa čitanjem i komentarisanjem, ili prosto voli da gleda loše dizajnirane forume, svakako je pozvan da to i uradi.

Drugo, ili beše treće, ne znam više ni ja, š*avionica nije oćerana jer su sile mraka spustile šapu na nevina telašca pisaca u pokušaju, nego je, koliko se ja sećam, došlo do svađe između tebe, D, i Bobana, i daleko bilo da ja imam nešto protiv da se ljudi svađaju, niti me ič interesuje ko je prvi počeo, niti ko je kome oteo kanticu i lopaticu, ali oboje ste se pokazali suptilni ko titanijumski ćekići (što mi takođe apsolutno ne smeta), samo je š*avionica, a zapravo radionica znaka sagite, dobila, što se kaže, preko pičke, ni kriva ni dužna, a uglavnom iu samo zbog toga, jer je korišćena kao argument za mlaćenje drugih ljudi po glavi, što joj takođe nije funkcija, barem ne osnovna. Kolik ose ja sećam, niko je nije ni spominjao dok se vas dvoje, troje ili koliko vas je, pokačili oko nečega, ne znam tačno čega, a i sada me je već strah da pitam. U svakom slučaju, š*avionica je tu bila pregažena ko Poljska tries i devete, uglavnom bez nekog dobrog razloga.

I ajde, ne smeta mi ni to, ko što rekoh, mora čovek da upregne ratigera da diže forume, inače se unervozi,  samo bih molio da se trenutni, ne znam kako bih to rekao, projekat druženja, pisanja priči i komentarisanja više ne koristi za bilo kakve lične razmirice i prebacivanja, niti kao argumentacija za bilo šta. Da ste se vas dvoje lepo razračunali među sobom, ne bi mi bili kolateralna šteta, pa bih takođe molio da kada vam nanovo nadođe period banovanja, svađanja, gađanja izmetom i svega što ide uz to, š*avionicu izuzmete iz svega toga. Gađajte se Batom, on to voli, i otporan je na metke. Ili još bolje, lepše bi bilo da se svi volimo i družimo, ko što reče onaj hašišar Lenon, i ako kakva oštra kritika priče, već postojeće ili buduće, zaluta u pravcu naše radionice, biće toplo prihvaćena. Donećemo i grickalice.

Osim toga, ne znam šta bih još dodao. Raspravljajte se o kritično mstanju u fantastici, forumu i srpskoj kulturi, ali nađite sebi neko drugo polje za te obračune. Ili nemojte da se svađate, još bolje. Možemo pisati priče o jakim dominantnim ženama i muškarcima, i komentarisati, i lepo se družiti. Samo bez prebacivanja, i ako ga bude, ne preko  moje, tuđe ili bilo čije kičme.

Harley Quinn:
U pravu si u svemu, Skordisk. Samo ja i nisam pomenula Štavionicu dok Stipan nije pitao, pa sam odgovorila. Uprati konverzaciju. Čak i nisam govorila o Štavionici kada sam rekla da sam dobila "odgovor da mladi ne žele ovde da pišu" i da "pišu na drugim mestima". Pitala sam neke druge ljude (sa kojima sam sarađivala), i dobila taj odgovor... Piše se na još par mesta po netu ali i izolovano. Čak nisam na vas (isključivo) ni mislila kada sam rekla da su mladi oterani. To je sve priča (par godina) starija od Štavionice i ponavlja se u krug i u krug, tako da... opusti se. :) Samo vi uživajte u tome što imate. :)

Scordisk:
Pa daj onda adrese tih ljudi, pa da se udružimo :D

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version