DRUGA STRANA SVETA (prostor za potpuno ne-SF&F teme) > SPORT, NAVIJAČI, KLADIONICE...

Kladjenje na nobelovce

(1/20) > >>

Cornelius:
Engleska internet kladionica Ladbrokes daje prognoze za Nobelovu nagradu za knjizevnost:

Favorit je Amos Oz (Izrael) 5:1, a za njim su Assia Djebar (Alzir) i Joyce Carol Oates (SAD) 6:1. Potom, Philip Roth (8:1), Adonis (9:1), i citava legija sa 10:1 - Antonio Tabucchi, Claudio Magris, Thomas Pynchon, Haruki Murakami i Juan Goytisolo. Neki tvrde da se treba kladiti na svedskog pesnika Tomasa Tranströmera (13:1), jer je Svedska zadnji put slavila 1974, a pesnik je bio nagradjen zadnji put 1996.

Imate vremena do 8. oktobra da pronadjete nobelovskog galopera 2009!

Le Samourai:
Ja bih stavio novac na Filipa Rota (od ponudjenih).

Cornelius:
Tako bi izgubio pare. Bolje je staviti lovu na Amosa Oza ili Assiu Djebar. Mada nije loš ni onaj švedski pesnik. Le Clezio je prošle godine bio žešći autsajder (nešto kao 17:1), pa je osvojio prvenstvo.

Perin:
Evo ja ću, pošto sam trenutno pod dobrim utiscima, staviti pare na Murakamija.

Cornelius:
I ti bi izgubio pare, jer Murakami nije dobro prihvacen u japanskim akademskim (knjizevnim)  krugovima. Po njihovom misljenju, on ne odslikava japanski duh, te bi establisment bio uvredjen takvom odlukom svedskih procenjivaca. Zato, za sada, Murakami, uprkos slavi i kvalitetu, ne moze da dobije trku nobelovskih galopera.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version