DRUGA STRANA SVETA (prostor za potpuno ne-SF&F teme) > SPORT, NAVIJAČI, KLADIONICE...

Fudbal nam je otisao u kurac skroz...

<< < (2/400) > >>

Tata:
Pa Bobane, kako sada stvari stoje neprijateljsko okruzenje za Partizan i Zvezdu ne postoji nigde... oni svuda imaju vise navijaca od domacina, tako da se nista ne menja...

Medjutim, slazem se da bi bilo mnogo bolje da ima vise putovanja i vise igranja van Beograda, cisto kondicije radi...

iDemo:

--- Quote from: "Boban" ---Zanima me kakav se fudbal igra u Luksemburgu npr, posto oni stalno imaju neke predstavnike u evropskim kupovima...
--- End quote ---

Ovo otprilike vazi za odbojku, kosarku i fudbal (a verovatno i za resto sportova):

Svi 'popularni' sportovi se igraju prakticno poluprofesionalno. Cak i igraci kupljeni u inostranstvu ('stranci') imaju, uz 'angazman', neki 'pravi' posao sa strane. Zemlja je malena (120 x 60-ak km, ili vec tu negde), jedan veci grad i par manjih (plus palanke) te isto toliko klubova. Treniraju 4 puta nedeljno a igraju vikendom. Ako se desi da se negde plasiraju (nekakvo kup-sampiona/kupova ili slicno takmicenje ili, ne daj boze, Olimpijada/EP/SP) putuju makar delom o svom trosku a ako duze traje koriste svoj odmor. I, naravno, u svakom od gornjih sportova ispadaju u prvim kolima. A u kvalifikacijama (za EP ili slicno) dobrim ekipama sluze za nabijanje gol razlike...

Inace, ono sto ja nama nikad ne bi pozeleo to je ono sto oni jedino imaju izobilno - stravican deficit dobrih riba. Toliko stravican da svako leto, kad naidju ove sa severa (Svedjanke, Holandjanke), svaku turistkinju covek moze da prepozna i po turu (od turistkinja) i po tome sto podize prosek (najmanje duplo) i to sve sa 200 metara. Opciono - tu su zene istocnoevropskih 'stranaca' koji igraju nesto od sportova. Sta da kazem - tuga, jad i cemer. A najbolja riba (cirka leto 96-e) zena Poljaka koji je igrao za tadasnjeg Lux sampiona u odbojci... Nothing very special ali u odnosu na domace raketLa.

johnson bronson:

--- Quote from: "Boban" ---Malopre shvatim da su neki timovi kojima sam ja pre 15 godina sudio u drugoj beogradskoj ligi, sada DRUGOLIGASI i da se cak bore za ulazak u prvu ligu.
Kakvo je to straobalno srozavanje kvaliteta...

Steta sto je nemoguce napraviti nesto kao Balkansku ligu (mozda bez Grka, ex-Yu, Rumunija i Bugarska...) to bi znacajno podiglo kvalitet timova i neminovno dovelo do pozitivne selekcije. Mozda i Madjarsku, i njihov fudbal grca u svojoj zatvorenosti i maloj konkurenciji.

Da mastamo malo: prva liga sa 18 timova i bar dve druge lige sa po 18... da bude pedesetak najboljih timova izmesano do maksimuma, da  dva odmah ispadaju, a cetiri razigravaju i to po sledecem principu, 15-i i 16-i po dve utakmice sa kandidatima iz nize lige, a 13-i i 14-i samo po jednu i to kod kuce. Ovakav sistem, gde poslednjih sest mesta donosi prakticno tri razlicita ishoda, uz verovatnu mogucnost da prvih 5-6 donosi raznorazne evropske kupove ucinilo bi da nema sigurnih timova, bar ne do pred sam kraj, a samim tim nema kalkulacija. Takodje, u drugim ligama cak moze da se napravi da cetiri prva mesta nesto znace, a to je uz sest koji na neki nacin ispadaju ili idu u baraz daje DESET od osamnaest zainteresovanih, dakle, nema ZLATNE SREDINE u kojoj moze da se tavori godinama. Prvaci iz druge lige idu direktno gore, drugi razgiravaju direktno, a treci iz jedne grupe igra sa cetvrtim iz druge predrazigravanje, samo jednu utakmicu kod kuce, tako da uopste nije svejedno da li si prvi, drugi, treci ili cetvrti... prakticno bi se gornja polovina lige borila za vrh, a donja polovina za opstanak... savrseno za takmicarski duh...
--- End quote ---

Aha, i sad ako neko napise pricu o nasim fudbalerima koji dobro igraju, to je automatski SF, a ako samo napise kakvo je stanje, onda je to direktno horor. A i sto bi neko uopste kacio postove o fudbalu na sajtu o SF - u i H?

Melkor:
Ma i ja stalno nesto sanjarim o nekoj balkanskoj ligi ali mi odmah padne na pamet da bi svaka zemlja sigurno imala zagarantovan broj klubova u istoj (naravno da se ne bi dogodilo da, par godina po osnivanju, svi klubovi budu iz, recimo, Hrvatske ili Srbije). Jadranska liga je dobar prototip: uvek bi bili neki bosanci ili makedonci koji bi kvarili prosek, a na njihove mesto ne bi mogao da udje npr. 6. tim iz Srbije koji je sam bolji od cele njihove lige :cry:

Alexdelarge:
Crvena zvezda eliminisana!

Fudbaleri Crvene zvezde nisu se plasirali u prvo kolo Kupa UEFA posle dvomeča sa Apoelom.

Revanš u Beogradu završen je rezultatom 3:3, dok je u prvom meču u Nikoziji bilo 2:2 ali su Kiprani prošli dalje zbog gola više u gostima. Strelci za Zvezdu bili su Subašić u 77. i Milijaš u 85. i 103. minutu, dok su za Kiprane golove postigli Kosovski u 54, Ribeira u 56. i Mirosavljević u 117. minutu.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version