Author Topic: Bloodborne  (Read 16109 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Calavera

• 3
Re: Bloodborne
« Reply #100 on: 20-08-2019, 21:05:15 »
danas sam se naostrio na celodnevnu epsku borbu s kosom, ali sam ga neocekivano porazio relativno rano. mislim da je jasno da meni mnogo vise leze protivnici koji su tu negde moje velicine umesto dzinovskih zveri koje ti zaklone ceo ekran, jer ovde u svakom trenutku vidim sta se desava i kuda mogu da uzmaknem. kos je verovatno najagresivniji od tih manjih protivnika, ali i on tu i tamo ostavi dovoljno vremena za lecenje. naravno, to ne znaci da pred kraj nisam upao u ful panik mod kad sam skapirao da je pobeda blizu, sto se vidi po tome koliko puta pokusam da ga dovrsim pucanjem iz praznog pistolja  :D  na srecu, on za vreme mog nervnog sloma nije radio apsolutno nista, te sam se nekako pribrao i eto:

https://youtu.be/32azChBSmck

posle toga mi dva zadnja bosa iz glavne igre nisu zadavali previse problema, pa sam igru uspesno priveo kraju. detaljniji utisci za koji dan...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #101 on: 21-08-2019, 04:53:43 »
Masivne čestitke s moje strane.  :|

Calavera

• 3
« Reply #102 on: 27-08-2019, 00:24:06 »

dakle, nakon odigranog bloodbornea, moram priznati da mi je jos teze da zamislim da je bio stvaran u isto vreme kad i dark souls 2. kad stavis ove dve igre onako jednu uz drugu, ds2 izgleda kao delo nekog amatera koji je gledao majstora na delu, pa resio i on da proba. istina, glavna odlika soulsborne serijala je sam gameplay, a on je izmedju ova dva naslova vrlo uporediv, ali skoro sve oko njega preteze na stranu bloodbornea. setting, prica, likovi, lore, soundtrack, kontrole, kamera, animacija, dizajn nivoa, kolicina bagova, sta god da vam padne na pamet. sumnjam da se ovakva razlika u kvalitetu moze objasniti samo miyazakijevim uticajem, ali to su vec pitanja za nadlezne organe  :lol:

uglavnom, gameplay. kao prvo, rally sistem je super stvar, taj dodatni fokus na agresivnost fino razdvaja igru od glavnog souls serijala. vatreno oruzje je kul novotarija, mada sumnjam da se moze izgraditi lik samo oko toga kao u ovom novom remnantu sto je izasao pre neki dan. melee borba je jos uvek prijatno freneticna, hit detection je pristojan, a ni ragdolovi vise ne izazivaju podsmeh. bosovi su poseban spektakl, koliko zbog mehanike borbe, toliko i zbog samog dizajna. vecinu je dovoljno videti jednom da bi saznao nesto o nacinu na koji se bore, tipa da cleric beast forsira levu ruku ili da paarl nije pretnja iz blizine. jedina zamerka mi je sto velika vecina bosova ipak upada u 1 od dva sablona (agilni lovac / velika zver), ne bi smetalo da su dodali jos par trik borbi poput micolasha ili vestice. dizajn nivoa je takodje izvanredan, pogotovo ona velika isprepletena oblast koja obuhvata centralni yharnam i cathedral ward.

sto se narativa tice, ovo je ista fora kao i u ds2, gomila razbacanih hintova koje cete gotovo sigurno propustiti ako se bas ne fokusirate na njih. holisticki gledano, svakako nije idealno sto je u lore gotovo nemoguce proniknuti iskljucivo preko informacija iz same igre. s druge strane, bloodborne bar igracu daje nekog razloga da se zainteresuje za to sto krije u svojim sokacima i rusevinama. glavni razlog za to je naravno neverovatni setting, ja ne znam da sam u nekoj igri video bolji prikaz gotskog horora. mislim, kad te igra baci u svet koji je ovako pametno osmisljen i realizovan, normalno je da obratis i nesto paznje na likove koji ga naseljavaju. ako izuzmemo metod pripovedanja, i sam scenario je vrlo dobar, ima tu dosta kratkih odlomaka koji bude znatizelju.

inace, sve pohvale koje sam uputio glavnoj igri vrede i za dlc (old hunters), koji usput ubacuje pregrst novog i zanimljivog oruzja. ako cemo posteno, osnovna igra se ne moze bas pohvaliti velikim arsenalom, mada to u velikoj meri nadoknadjuje tako sto svako oruzje cini donekle jedinstvenim. naravno, najbolji deo old huntersa su opet bosovi, ludwig + laurence + kos su trio iz pakla, i ne znam sta bi bilo da sam dlc odradio na sredini igre umesto pred sam kraj  :D jedina primedba na dlc mi je sto pocinje malo kilavo, s obzirom da je pocetna oblast prakticno reskin cathedral warda, ali sve nakon toga je 1 seks.

no, kad smo se vec dotakli zamerki, vredi pribeleziti jos par stvarcica koje malo kvare konacni utisak. recimo, nije mi se svidelo sto vise nema toliko raznovrsnosti izmedju buildova, sest statistika je ipak malo. plus, ako ste (kao ja) dovoljno obavesteni, znate da nema previse poente ulagati poene u arcane i bloodtinge na prvom prelasku, sto ostavlja vit/str/skl kao jedino sto vredi apgrejdovati  :(  nije da su prethodne igre koje sam igrao nudile mnogo vise prostora za kombinatoriku, ali ovo je ipak korak nazad. spomenuo bih i generalnu nepotrebnost insighta kao valute, to se nalazi u velikim kolicinama, ali ja sam ga koristio iskljucivo za kupovinu bolt i fire papera. s obzirom da su neki protivnici jaci ako imate vise od 15 insighta na sebi, bilo bi lepo da igra nudi neki primamljiviji metod za trosenje istog.

te manje primedbe na stranu, bloodborne je zaista medju najboljim stvarima koje ps4 nudi. uzgred, za mene je ovo idealan uvod u soulsborne serijal, jer je em kraci em laksi od druge dve igre sto sam igrao. za kompletnu igru i dlc mi je trebalo manje od 40 sati, i to sa svim opcionim bosovima, s tim sto sam skroz ignorisao chalice dungeone. u interesu istine dodajem i da sam koristio wiki da bih sebi spojlovao optimalan put kroz igru, ali sto bi rekla hannah montana, niko nije savrsen.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #103 on: 05-09-2019, 08:15:35 »
Čekaj, ti nisi igrao Sekiro? Treba razmotriti i to.

U međuvremenu:

Bloodborne modder discovers Master Willem was intended to be a boss fight   

Calavera

• 3
« Reply #104 on: 05-09-2019, 13:56:39 »
razmatram ga ja, ali dzabe kad zahteva veci firmware of 5.07  :lol:  iskreno, moram priznati da sam malo razocaran sto nije bilo novih exploita otkako sam pazario konzolu, ja sam racunao da ce mi to biti glavni metod gustiranja najnovijih naslova. nije da imam neka prava da se zalim s obzirom da sam odvratni pirat i da ionako koristim konzolu svakog dana, ali ipak...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #105 on: 05-09-2019, 18:52:06 »
Da, pretpostavljao sam da je stvar u tome. Dobro, Vitu su skroz razbucali ovih dana pa slutim da će uskoro i novi ekspoliti za PS4.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #107 on: 29-01-2020, 12:10:43 »
I još Bloodborneovih tajni putem čitanja izbačenih delova teksta, video:

Bloodborne Cut Content - The Blood Minister - Unused Dialogue and Character

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #108 on: 19-05-2020, 16:25:14 »
Glasno se šapuće da je Bloodborne za PC u pripremi za ovu godinu. Sve je to u ovom momentu još uvek rumour and speculation ali eto, šapće se:

https://gamerant.com/bloodborne-pc-port/

Tex Murphy

• 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #109 on: 20-05-2020, 00:36:41 »
Јуху! Ово је једна од игара због којих сам био у великом искушењу да купим ПС4.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #110 on: 20-05-2020, 05:45:10 »
Pa, nemoj još da pare koje si za to odvojio potrošiš na žvake i samolepljive sličice* jer se  ove glasine o Bloodborne čuju svakih nekoliko meseci. Ali, posle Horizon: Zero Dawn i Death Stranding na PC-ju, posle Quantic Dreamovih igara, Bloodborne više ne deluje nedostižno.

*kao što bih JA uradio

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #111 on: 19-01-2021, 09:58:51 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #112 on: 22-07-2021, 21:10:44 »
Kako izgleda otac Gaskojn u dimejku: