Author Topic: Naša putovanja ( kratki utisci, predlozi...)  (Read 5875 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Truman

• 4
  • 3
Naša putovanja ( kratki utisci, predlozi...)
« on: 30-08-2015, 18:23:25 »
Ah ta Venecija...uske uličice sa kafićicima i restoranima, mostovi i kanali...Bejah juče jednodnevno i oduševih se. Da spomenem i da sam obišao i čuvenu crkvu Santa Marija della Salute koju je naš Laza Kostić opevao. Hoću opet u Veneciju za vreme karnevala.
Pišite gde je vama najbolje bilo i šta biste predložili od destinacija ( zaboravimo sada na finansijska ograničenja i pravimo se da je sve dostupno ).
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Truman

• 4
  • 3
Re: Naša putovanja ( kratki utisci, predlozi...)
« Reply #1 on: 21-09-2015, 16:10:48 »
Temišvar: Lep grad, EU je puno uložila u rekonstrukciju, samo su ulice prazne. Izgleda da Rumuni ne izlaze baš puno.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

tomat

• 4
  • 3
« Reply #2 on: 21-09-2015, 16:24:26 »
ja se uvek oduševim Budimpeštom, mislim da bih mogao tamo da idem bar jednom mesečno i da mi ne bude dosadno. posldnji put sam išao sa nekim drugarima, iznajmili smo stan koji je bio savršeno lociran, a kada smo podelili troškove to nije izašlo tako skupo.

Trumane, preporučujem Firencu, ako te put nanese, od onoga što sam ja video od Italije mi je to, uz Veneciju, ostavilo najveći utisask.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Dybuk

• 4
  • 3
« Reply #3 on: 21-09-2015, 16:26:48 »
Lep je Temisvar a kad sam ja bila (nedavno) bilo je bas naroda na trgu, a ulice prekopane, svuda radovi.

Kad smo vec kod 'svercerskih tura' isto sam letos bila u Segedinu, prelep je! A dobar im je i Akva park. :lol: Jedino propustih da odem na moto susrete kad smo stigli, sta reci, drustvo nije bilo odusevljeno predlogom. :lol:

tomat

• 4
  • 3
« Reply #4 on: 21-09-2015, 16:31:39 »
ima neka vikend kombinacija u tom hotelu koji je do akva parka, mislim da je noćenje uz pun pansion i ful kartu za akva park (može da se koristi i narednog dana do 11h) oko 55€. prevoz u sopstvenoj režiji.

u Budimpešti ima gomila banja sa termalnom vodom, mi smo bili u Sečenji banji, bilo vrlo zanimljivo plivati napolju na minusu dok pada sneg :) jedino što nema tobogana u gradu, ima na periferiji. svraćali u neki klub Kuplung, bila živa svirka, bio neki dekica od jedno 70 ljeta, igrao celu noć :)
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Dybuk

• 4
  • 3
« Reply #5 on: 21-09-2015, 16:35:24 »
U, za tu kombinaciju nismo znali! Damn.

A inace obidjoh Vojvodinu letos (letujmo u Srbiji!!!!) po onoj jari, te stigosmo i do Backog Petrovca (opet Akva park!) ali mi se nije dopalo. To za Budimpestu cu imati na umu :)

tomat

• 4
  • 3
« Reply #6 on: 21-09-2015, 16:38:40 »
cena je po čeloveku, da ne bude zabune. rezervacija se ništa ne plaća, sve na licu mesta, a upit može da se pošalje i na srpskom :)

edit: evo ovde info http://www.hunguesthotels.hu/cs/hotel/szeged/hunguest_hotel_forras/special_offers/

Truman

• 4
  • 3
« Reply #7 on: 21-09-2015, 19:48:53 »
Hvala tomat, velika mi je želja ići i u Firencu. Imaću u vidu i Segedin, mada mi je iz finansijskih razloga više u planu jednodnevni boravak. Temišvar me je koštao 1000din.
Sri Ramana

tomat

• 4
  • 3
« Reply #8 on: 21-09-2015, 20:15:13 »
Bilo je jednodnevnih izleta do Segedina u ponudi na kolektivama, grupovinama i slično, cene je bila ok, mislim do 1500 dinara.

Ako si u fazonu kupanja, bilo je jednodnevnih izleta do Morahaluma, to ti je odmah tu kog Segedina.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #9 on: 21-09-2015, 20:24:02 »
Mi kad smo išli pre par godina u Italiju na odmor, preko bookinga smo rezervisali jednu lepu sobu u okolini Firence. Bilo nas je nekoliko, pa smo bili
raspoređeni u različite kuće. Jedna porodica je bila u pravom zamku iz horor filmova, a mi smo bili u nekoj pastirskoj idili.
Sve to na par kilometara od centra Firence. Preporuke, najtoplije...

Evo par fotki:

Pastorala gde smo mi odseli... Malo bazenče pored... Idila...

Prijatelji u zamku iz horor filmova:

Obedaonica:

Prilaz spavaćoj sobi:

Pošto smo ostali samo jedan dan - poseta gradu je bila u sumrak i veče, pa sam se dovijao da slike ispadnu pristojno:

Inače, najtoplije preporuke za Firencu. Sigurno u pet najlepših gradova u svetu u kojima sam bio...
Mica

Truman

• 4
  • 3
« Reply #10 on: 21-09-2015, 20:26:44 »
Preko kog buking sajta si to našao?

tomat, ne volim da se kupam!
Sri Ramana

tomat

• 4
  • 3
« Reply #11 on: 21-09-2015, 21:03:58 »
tomat, ne volim da se kupam!

onda je jednodnevni izlet u Segedin prava stvar.

pretpostavljam da Mića misli na booking.com

inače, ako se neko zadržava u Firenci više od jednog dana, preporučujem izlet do Pize, vozom se brzo stigne.

Ponte Vekio me podseća na onaj most iz filma Parfem :)

Truman

• 4
  • 3
« Reply #12 on: 21-09-2015, 21:25:28 »
Bio sam ja i u Firenci i u Pizi kao srednjoškolac, al tad sam bio klinac i nije me zanimalo...
Sri Ramana

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #13 on: 12-12-2015, 20:34:52 »
Evo malo briselskog impresionizma, slikano u hodu, bez mnogo brige za kompoziciju (ko da bi ja pa umeo drugačije):

Truman

• 4
  • 3
« Reply #14 on: 12-12-2015, 20:53:04 »
Lepo. :)
Sri Ramana

scallop

• 5
  • 3
« Reply #15 on: 12-12-2015, 21:09:44 »
Evo i Tulse uveče:

Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Dybuk

• 4
  • 3
« Reply #16 on: 12-12-2015, 21:22:11 »
Latinska cetvrt, Pariz

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #17 on: 12-12-2015, 21:31:20 »
prvi put u parizu? mene fascinira ugodjaj oko zeljeznicke, sf, inkal. razina nula, lijepo, podzemlje, policija, duge cijevi.

Dybuk

• 4
  • 3
« Reply #18 on: 12-12-2015, 21:34:54 »
Da, prvi put i bicu ovde par godina. :) Metro je posebna prica, obicno se dobro orijentisem ali sam malo zblanuta. Sve je ogromno, multikulturalno itd itd.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #19 on: 12-12-2015, 21:41:19 »
nekoliko godina? uh, ne znam cestitati li ili izjaviti sucut, moram razmisliti. :cry:
bah. :)

Dybuk

• 4
  • 3
« Reply #20 on: 12-12-2015, 21:52:24 »
Bas bah :) Prezivecu. Valjda.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21 on: 13-12-2015, 05:50:28 »
moram, crnjak: ma bitno je pronaci dobar kompromis izmedju posjeta death-metal priredbi i burke... :cry:

Truman

• 4
  • 3
« Reply #22 on: 31-01-2016, 18:59:32 »
Lep grad ovaj Solun, barem deo koji izlazi na široku luku. Šteta što sam imao samo jedan dan. Ne bi bilo ovde loše doći na sedmicu tokom proleća.

A posetismo i groblje junaka serbskih Zejtinlik, domaćin nam je bio Đorđe Mihailović koji je treća generacija čuvara groblja:
Sri Ramana

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #23 on: 09-02-2016, 19:02:52 »
rane osamdesete, vodio me tata na duuuugacki tobogan.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #24 on: 09-02-2016, 19:06:13 »
Kakve to veze ima s našim putovanjima? Daj slike s Havaja ili gde si već putovao. I da si ti na njima, voleo bih da ti vidim lice.
Sri Ramana

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #25 on: 09-02-2016, 19:29:21 »
evo, kasne sedamdesete; bio sam daleko, daleko u veeelikom hotelu. bolja?

Truman

• 4
  • 3
« Reply #26 on: 09-02-2016, 19:42:49 »
Nije.
Sri Ramana

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #27 on: 10-02-2016, 07:39:44 »
jbg, nemam novijih spomena vrijednih putovanja, porastao, pa me nitko vise nije mogao natjerati. :cry:

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #28 on: 10-02-2016, 09:40:15 »
Dobro ti stoji ovo plavo aljinče, moj Zloćko...

Dybuk

• 4
  • 3
« Reply #29 on: 17-03-2016, 17:05:22 »
Znam da je sustinski oftopik, jer nisu moje slike i putovanja, ali ovaj clanak (ilustrovan fotkama) - sjajan!

Travel Expectations Vs Reality (20+ Pics)

Truman

• 4
  • 3
« Reply #30 on: 17-03-2016, 17:17:08 »
Sva tri puta kada sam bio u Veneciji nije bila takva gužva. Meni nekako deluje mizantropski taj članak...Pa naravno da ima puno ljudi, i ti si jedan od njih ( obraćam se autorki )!
A za 8 dana idem u Ljubljanu, biće slidža.
Sri Ramana

Dybuk

• 4
  • 3
« Reply #31 on: 17-03-2016, 17:19:49 »
Hehe, ja sam totalno saglasna sa autorkom clanka (stari hejter) 8-)

ed srecan put, i lep provod!

Truman

• 4
  • 3
« Reply #32 on: 17-03-2016, 17:38:22 »
Hvala.
Sri Ramana

lilit

• 5
  • 3
« Reply #33 on: 02-05-2016, 01:22:19 »
Sleepless in Seattle :lol:

That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #34 on: 02-05-2016, 22:16:50 »
Biće nešto od tebe...
Mica

lilit

• 5
  • 3
« Reply #35 on: 02-05-2016, 23:55:43 »
da, da, kao što vidiš ubacujem se u palamud poslovnu fazu, rad je ionako highly precenjena kategorija :lol:

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #36 on: 03-05-2016, 00:04:33 »
'Oćeš da kažeš: "Mišovi, što je bilo, bilo je..."  :)

Mica

lilit

• 5
  • 3
« Reply #37 on: 03-05-2016, 19:20:58 »
oću da kažem, odsad samo morske živuljke :lol:

Truman

• 4
  • 3
« Reply #38 on: 23-06-2016, 23:21:02 »
Toliko sam fotkao po bratskoj Rumuniji da ne znam naprosto koje fotke da izaberem...

Evo recimo jedna sa Rasnov citadele:

A evo i kako su se nekada oblačili pravi muškarci:

A za one koji više vole romantiku još jedna fotka iz Drakulinog zamka:

Lepi Brašov:

Ili vam je možda draži Kluž ( kao meni ):
Sri Ramana

Dybuk

• 4
  • 3
« Reply #39 on: 24-06-2016, 12:30:09 »
Lepo je! Daj jos neku fotku iz Drakulinog zamka :lol: ja nazalost nisam bila, mora se to videti.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #40 on: 24-06-2016, 12:46:58 »
daj neke detalje za nas koji bi možda da krenemo tvojim stopama. ono, ovde uradite to, onda idite tamo, ovo i nije baš nešto, ovo nikako, voz putuje toliko i toliko, ...

Truman

• 4
  • 3
« Reply #41 on: 24-06-2016, 13:19:05 »
Eh, sad videh da sam duplirao fotku s vitezovom odeždom. Umesto toga trebalo je da vidite ovu:

Tomat, preporučujem proputovanje Transilvanijom na relaciji Kluž-Napoka, Sigišoara, Brašov, Sibiu. Mislim da je to poker asova. Ne zna se koji je grad lepši. U okolini tih mesta ima i dosta zamkova i tvrđava pa se lako može posetiti. Lokalci su mi rekli da Bukurešt i nije nešto i dosta liči na Beograd ( veliki i prljav grad ). Takođe, ljudi su dosta ljubazniji u manjim gradovima nego u Bukureštu. Vozovi su im spori i često kasne u dolasku. Taksiji jeftini, hrana otprilike kao kod nas ili jeftinija. Ja boravio u hostelima i bilo je zanimljivo, svakakve likove upoznaš.
Sri Ramana

tomat

• 4
  • 3
« Reply #42 on: 24-06-2016, 14:10:19 »
je si li sve obišao vozom? hostele rezervisao unapred, ili tamo na licu mesta?

ajde bre Trumane, nemoj da ti izvlačim reči :)

Truman

• 4
  • 3
« Reply #43 on: 24-06-2016, 14:18:48 »
A ja mislio da sam se raspisao...ne znam šta očekuješ, esej? :)
Rezervisao hostele unapred, na licu mesta nisam siguran da li može...mislim da ne. Sve vozom, osim u povratku iz Sibiua u Temišvar. Srećom, jer tu upoznah jednu simpa Rumunku koja je takođe išla za Beograd. Tomat, znaš kako kažu - jedna slika vredi od hiljadu reči. ;)
Ako te još nešto konkretno zanima pitaj, nemam nameru da pišem romane.
Sri Ramana

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #44 on: 24-06-2016, 17:45:13 »
Lepe fotke Trumane.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #45 on: 24-06-2016, 17:46:45 »
Hvala. Inače kad sam se vratio u Beograd ka povratku u stan osećao sam neku setu...Nedostajaće mi Rumunija i ljudi koje sam upoznao.
Sri Ramana

Scordisk

• 3
« Reply #46 on: 17-08-2016, 15:17:33 »
U dobra stara vremena, kada si još mogao da se iskrcaš na prvu plažu koja ti deluje prigodno, satreš lokalce, otmeš im žene, decu oteraš na robovski rad u poljima riže, a muškarce pošalješ da seku hiljade kilometara džungle ne bi li postavili prugu napretka, a sebe nazoveš lučom zapadne civilizacije, e, tada je valjalo malo se odmoriti. Da bi se francuski kolonisti makli od kambodžanske vlage i sparine, sagradili su hotel na vrhu planine Bokor, sa lepim pogledom na Tajlandski zaliv. Tu su mogli na miru da se kurvaju, piju i kockaju, a posle njihovog odlaska, hotel je služio kao vojni bunker za crvene kmere, koji su se, inače, u tom kraju i najduže održali. Sada to izgleda ovako:

Dybuk

• 4
  • 3
« Reply #47 on: 17-08-2016, 15:20:26 »
Prelepo! :)

imaju ti Francuzi dara, bas sam ovog leta proputovala dobar deo Bretanje. ne samo da imaju dvorce, tvrdjave i katedrale od kojih zastaje dah nego u blizini Nanta i poneka kuca ima svoju privatnu kulu. pravu. jbt. ne znaju da zive  :lol:

Scordisk

• 3
« Reply #48 on: 17-08-2016, 15:25:11 »
Da, da, definitivno imaju stila :)

lilit

• 5
  • 3
« Reply #49 on: 07-09-2016, 15:42:57 »
evo malo oxforda, al samo lepa strana.
nisam fotkala vozila hitne pomoći, pijanu decu od 12-14 godina koja se valjaju u povraćotki, smeće po ulicama, etc.
sentiment možete da mi odbijete na moju generalnu posvađanost sa konceptom koji se zove UK.