DRUGA STRANA SVETA (prostor za potpuno ne-SF&F teme) > FOTOGRAFIJE, PUTOVANJA, PUTOPISI...

Beograd se seli u USA

(1/5) > >>

Jake Chambers:
Nesto sam negde ceprkao i gle na sta naidjoh:
http://www.ci.belgrade.mt.us/

Beograd u Amer'ci?  :lol:  :lol:  :lol:

A da zlo bude jos grdje, ovo nije jedini Beograd tamo. Evo tekst sa sajta istoimene varosi u Mejnu:
Ask most Americans if they have ever heard of Belgrade, and you will probably be told that Belgrade is the capital of Serbia, or the capital of the former Yugoslavia. Not many will be aware of Belgrade, Maine. The two Belgrades are, however, related to the extent that the town in Maine was named after the city in Europe. (According to the National Geographic Atlas of the World, Revised Sixth Edition, dated 1992, there are only five "Belgrades" in the entire world. Other than the ones in Serbia and Maine, they are in located in Minnesota, Montana and Nebraska. Oddly, all of the American Belgrades are in northern states.)

Hahahaha, imaju ljudi 4 Beograda :lol:

Draza:
Čitao sam o tim Beogradima u nekom domaćem magazinu pre cca. 10 godina. Zanimljivo je da u tim gradovima ne živi ni jedan čovek srpskog porekla, niti da gradovi osim imena (Belgrade), imaju bilo kakve veze sa srpskom prestonicom. :(

Jake Chambers:
A sto bi i imali?
I sto mora u svakoj jebenoj vukojebini da bude Srba?
Jebes Srbe, bitno je da ima ljudi uopste aman.

Loengrin:
Ali i negde u Holandiji ili sl. postoji neki Belgrade. Pa onda ne znam da li je taj u Mainu dobio ime po Srpskom ili onom drugom.

Čak su i stranci počeli da shvataju razliku između Belgrade i Beograd. Ja se trudim da svoj grad uvek zovem pravim imenom. To je najmanje što mogu da učinim. Žao mi je što ne znam uvek pravo ime ili izgovor imena nekih stranih gradova.

Draza:

--- Quote from: "Jake Chambers" ---A sto bi i imali?
I sto mora u svakoj jebenoj vukojebini da bude Srba?
Jebes Srbe, bitno je da ima ljudi uopste aman.
--- End quote ---

Dobro bre, Džejk, opusti se.
Samo sam rekao da ti gradovi nemaju veze sa Beogradom. Čak ni ime.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version