DRUGA STRANA SVETA (prostor za potpuno ne-SF&F teme) > MUŠKO-ŽENSKE PRIČE, DOM I PORODICA

Hrana i Srbi

(1/5) > >>

Black swan:
evo nešto malo čitah novine i tu fino piše

da su Srbi najdeblji narod u Europi

onda dalje ide neki kao međutekst

Pračovjek je jeo jednom sedmično
ljudi prije 150 godina jednom dnevno

a današnji čovjek jede od kada ustane dokle ne zaspi :lol:  :lol:  :lol:

i još se žalimo kako su vremena teška

jeste da svi ne jedemo najbolju hranu ali u poređenju s pračovjekom :evil:

Lurd:
Da, i ja sam čitao u novinama da je u reki Topčiderki (malo, ali samo malo šira od potoka, zagadjena do iznemoglosti, dve fabrike izbacuju otpad u nju) vidjena anakonda.

Boban:
Da, ali pracovek je ziveo 15-18 godina prosecno, Rimljani 22 godine, a koliko zivimo danas. Hrana nas odrzava.

Ima sjajan dokaz za to.
Engleska kraljica svake godine za odredjeni dan salje cestitku svim podanicima koji te godine pune sto godina, tako da se evidencija o tome vodi stotinama godina vec.
I uvek je, kroz istoriju, bilo u proseku od nekoliko desetina do nekoliko stotina "srecnika".
E, onda, otprilike 1956 (ako sam dobro zapamtio godinu) desilo se da najednom ima deset puta vise stogodisnjaka i da se taj trend nastavio narednih godina. Ljudi su se zainteresovali da vide sta se to desilo 1856. sto je rezultiralo takvim skokom dugovecnosti.
I pronasli su. Te godine je u Engleskoj donet zakon da radnice koje su rodile dete dobiju krace radno vreme i odredjeni dodatak u novcu koji je, pretpostzavlja se, koriscen da se kupuje kvalitetnija hrana za bebe.
Sve u svemu, dugovecnost se krije negde u zdranju, mozda samo treba pronaci pravi odnos...

Black swan:

--- Quote from: "Monsinjor Lurdusami" --- ja sam čitao u novinama da je u reki Topčiderki vidjena Anakonda.
--- End quote ---

Misliš dosadna djevojka koja se zove Ana :lol:  :lol:  :lol:

Black swan:

--- Quote from: "Boban" --- a koliko zivimo danas

--- End quote ---

trebalo je pisati koliko mi životarimo danas

jer se ovo od danas do sutra ne može nazvati životom :cry:  :cry:  :cry:

we need another revolution>>> sex revolution :lol:

a ja bih bio lenjin te sexrevolucije :)  :!:  :D

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page