DRUGA STRANA SVETA (prostor za potpuno ne-SF&F teme) > UMETNOST I KULTURA

Sta Trenutno Slusate?

(1/466) > >>

Dybuk:
OK, izvinjavam se ako topik vec postoji, ali nisam uspela da uocim u opseznoj pretrazi  :mrgreen: ovog pod foruma. Dakle, sta trenutno slusate, ljudi?
16 Horsepower je uvek dobar izbor, sto bi rekli 'uplifting'.  :evil:

16 Horsepower - Haw

Meho Krljic:
Imamo mi dosta takvih topika. Mada mislim da nemamo topik BAŠ ovakve tematske orijentacije. Postoji "slušam ovih dana", ali najčešće se pesme kače na ovaj topik koji se bavi songovima koje možemo "da slušamo do besvjesti" što ne mora da znači da to TRENUTNO slušamo, naravno, ali se u praksi pretvorio baš u to: ovo mi se sad sviđa. Onda, imamo razne žanrovske topike: EBM/industrija i gotik, recimo, idu ovde negde, bluz ovde, ovde ide pank, ovde hip-hop, ovde razne vrste metala, a ovde partikularno blek metal, onda ovde ide džez, ovde akademija, ovde nju ejdž, a ovde narodnjaci. Tu je i tema koja se bavi jugoslovenskom rok i pop muzikom, pa tema sa kaverima (mislim da ima još jedna ali me mrzi da je tražim) (šalim se, evo je), sa filmskom muzikom, muzikom koju izvode žene svirajući u amplifikovane gitare, tema sa novim albumima, tema sa novim singlovima, tema sa aktuelnom japanskom popularnom muzikom, tema sa muzičkim spotovima, ali i sa najbizarnijim spotovima, te konačno tema sa pesmama koje mrzimo ali ih ipak slušamo.

No, na toliku količinu još jedna nije uopšte nikakav problem!

Ja trenutno slušam Ultima Armonia, naravno. Mada ne ovaj krš snimak načinjen krš mobilnim nego kršten album koji su snimili. Al to nema na JuTjubu.

Ultima Armonia @ Rex, Ring Ring Festival, 17 May 2012

Mileva:
AZRA - Ljudi samoće (Cover)

Dybuk:
@Meho, hvala na elaboraciji  :) za mene, nikad dovoljno muzickih topika. Dobra sekcija, odlican izbor tema!  :|

@Mileva, retko slusam Azru, al mi pre neki dan pade na pamet 'Gorki Okus'. Dobar bend, klasika.

E sad nesto sasvim drugacije, GBH  8-)

Charged G.B.H. - Diplomatic Immunity

Mileva:

--- Quote from: Dybuk on 24-03-2015, 11:42:50 ---

@Mileva, retko slusam Azru

--- End quote ---

I ja jos redje. Juce mi "dosla" tako niodkud.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version