DRUGA STRANA SVETA (prostor za potpuno ne-SF&F teme) > UMETNOST I KULTURA

Mehmete, reaguj!

<< < (2/1044) > >>

crippled_avenger:
Setio sam se vremena kada sam radio u jednoj novini i razgovarao sa svojim tadašnjim urednikom koji je bio svojevremeno označen kao jedan od inspiratora Đinđićevog ubistva. I sad odjednom on mi priča kako je Đinđić izgleda ubijen jer je hteo da uđe u rešavanje kosovskog pitanja, kako se u poslednje vreme viđao sa Dobricom Ćosićem pred atentat i ceo taj bluz, na šta ne odoleh i rekoh,

"Pa znači u stvari nije trebalo da ga ubijemo?"

Meho Krljic:
:lol:

Kako to reče jedan moj drugar (u ono vreme Batićev sidekick): Oroz je možda ovukao Zveki, ali pušku je držala Karla Del Ponte....

Ah, teorije, teorije...

crippled_avenger:
Najveće ludilo jeste u tome što su svi ti Đikijevi hardlineri u fazonu da je Legija samo izvršilac a da su motivi u stranim službama. Iako su se razne teorije zavere pojavljivale u medijima, bizarno je to što se u međuvremenu pitanje nalogodavaca potpuno izgubilo.

Inače, bizaran case je bio jedan kolegijum EVROPE. U sred sastanka ulazi sekretarica prestravljena i moli urednika da razgovara sa njim. On je u fazonu neka kaže pred nama šta je. Ona ga moli da mu kaže nasamo. On traži da kaže pred nama. Ona kaže pred nama -

Zvao Legijin advokat. Legija popizdeo što mu nije stigla EVROPA prošle nedelje a on se bio pretplatio. Kasnije se ispostavilo da je bio zakazao distributer novina.

Druga trivija, koja se graniči sa potpunom metafizikom. Ponovo EVROPA, posle sastanka nekog izlazim iz redakcije i čujem rečenicu Brane Crnčevića, "Spakujte mi nekoliko primeraka EVROPE, putujem sutra u Hag, da ponesem ljudima da imaju šta da čitaju..."

Meho Krljic:
Lepo je čuti da Evropa putuje po Evropi :lol:

Pa, to za nalogodavanje je opet juče potezao i Srđa Popović kod Jugoslava, ali... Sve mi se čini da će ovo taman do leta da se razvuče, kad će i Zvekiju da istekne pritvor tako da...

crippled_avenger:
Šveđanin Roger Tullgren (42) dobio je vrstu socijalne pomoći zbog zavisnosti od slušanja heavy metala.
Ovaj metal džanki je samo tokom ove i prošle godine bio na 300 koncerata, što se odrazilo i na njegov svakodnevni posao: izostanke, umor, nedostatak koncentracije...
Ipak, razuzdani stari metalac nije dobio otkaz, već kompenzaciju s beneficijima.
Naime, njegov muzički ukus vlasti su službeno prihvatile kao invaliditet, što znači da će mu država davati dodatak na platu.
Tullgren radi kao perač posuđa u jednom restoranu na jugu Švedske, a do je zbog svoje zavisnosti morao da dâ nekoliko otkaza.
Pošto HM dominira njegovim životom, organizacija za zapošljavanje će mu davati dodatnu platu, a šef mu je dopustio da na poslu muziku sluša koliko poželi glasno.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version