Author Topic: DEADWOOD  (Read 5325 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Truman

• 4
  • 3
DEADWOOD
« on: 31-05-2013, 19:03:32 »
Odgledao prve četiri epizode, primio sam se. Priča je slojevita, serija nije pravljena populistički...više je drama o duhovnoj bedi ljudi tog vremena ( mada nismo mnogo odmakli ni danas ) . Videh da je nakon tri sezone naglo prekinuta, da priča nije zaokružena što me malo odbija od daljeg gledanja...videću šta ću nakon prve sezone. Neki su napljuvali treću, da je dosta lošija, ima li istine u tome?
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Black swan

• 4
  • 3
Re: DEADWOOD
« Reply #1 on: 31-05-2013, 21:10:57 »
ja sam pogledao samo prve dvije i ok je
samo malo puno pričaju  :evil:
to je moja zamjerka
i psuju
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Truman

• 4
  • 3
« Reply #2 on: 31-05-2013, 21:13:46 »
Moja zamerka je što koriste neke reči čije značenje ponekad ne  mogu da nađem ni u rečniku. :mrgreen: Valjda se u to vreme tako pričalo...
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

ex pistol

• 2
« Reply #3 on: 17-06-2013, 03:00:31 »
ja sam skidao prevod sa titlovi.com koji je zadovoljavajući a na jednom mestu se samo ubacuje nešto tipa:
''OVO NISAM MOGAO DA PREVEDEM STVARNO NEMAM POJMA ŠTA JE REKAO''

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #4 on: 17-06-2013, 08:16:52 »
Odgledao prve četiri epizode, primio sam se. Priča je slojevita, serija nije pravljena populistički...više je drama o duhovnoj bedi ljudi tog vremena ( mada nismo mnogo odmakli ni danas ) . Videh da je nakon tri sezone naglo prekinuta, da priča nije zaokružena što me malo odbija od daljeg gledanja...videću šta ću nakon prve sezone. Neki su napljuvali treću, da je dosta lošija, ima li istine u tome?

Тај ко је напљувао трећу сезону је или пијандура или кандидат за лудницу. Једна од најбољих и најнапетијих сезона било које серије, ЕВЕР, са можда најупечатљивијим негативцем. Ту сезону сам погледао за два дана, при чему сам за један дан мислим погледао девет или десет епизода. Генијална једна ствар.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #5 on: 17-06-2013, 13:07:42 »
Ok, sad sam u fazi skidanja Zone sumraka...vratiću se i Dedvudu. Je l još nekome Molly Parker prelepa?
Sri Ramana

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #6 on: 17-06-2013, 13:42:23 »
Je l još nekome Molly Parker prelepa?

Pogledaj: Kissed (1996)  ;)
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Truman

• 4
  • 3
« Reply #7 on: 17-06-2013, 14:49:24 »
Neces morati to dvaput da mi kazes... ;)
Sri Ramana

Dzimi Gitara

• 4
  • 3
« Reply #8 on: 19-06-2013, 03:10:00 »

Тај ко је напљувао трећу сезону је или пијандура или кандидат за лудницу. Једна од најбољих и најнапетијих сезона било које серије, ЕВЕР, са можда најупечатљивијим негативцем. Ту сезону сам погледао за два дана, при чему сам за један дан мислим погледао девет или десет епизода. Генијална једна ствар.

Slažem se. Serija nema pad, a ima kraj (šta god ti rekli). E sad, što su neki gledaoci priželjkivali klišeiziran završetak, to je već nešto drugo.
Kamenje iz džepova http://kamenje.blogspot.com/

Truman

• 4
  • 3
« Reply #9 on: 28-06-2013, 14:36:21 »
Kako me smorio ovaj dedvud, sve se vrti oko istog.
Sri Ramana

M.M

• 4
  • 3
« Reply #10 on: 28-06-2013, 14:39:05 »

Slažem se. Serija nema pad, a ima kraj (šta god ti rekli). E sad, što su neki gledaoci priželjkivali klišeiziran završetak, to je već nešto drugo.

Dedvud je sjajna serija! Šteta što je kratko potrajala...
Nijedan poraz nije konačan.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #11 on: 29-06-2013, 20:32:09 »
Zašto se lik koji tumači Moli parker u poslednjoj epizodi druge sezone udala za onog bradonju? Izgleda da sam prespavao neki deo.
Sri Ramana

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #12 on: 29-06-2013, 23:00:30 »
Zašto se lik koji tumači Moli parker u poslednjoj epizodi druge sezone udala za onog bradonju? Izgleda da sam prespavao neki deo.

Мислиш за Елсворта?

Truman

• 4
  • 3
« Reply #13 on: 29-06-2013, 23:33:12 »
Ne znam kako se zove, u svakom slučaju nadam se da ću dobiti odgovor.
Sri Ramana

Dzimi Gitara

• 4
  • 3
« Reply #14 on: 30-06-2013, 00:00:20 »
Ja mislim da nema svrhe objašnjavati nekome ko posle dve sezone nije upamtio ime jednog od glavnih likova.
Nisi ti za Dedvud, Trumi. Probaj sa Očajnim domaćicama. Tu je valjda jasnije ko se za koga i zbog čega udao.
Kamenje iz džepova http://kamenje.blogspot.com/

Truman

• 4
  • 3
« Reply #15 on: 30-06-2013, 12:47:30 »
Očajne domaćice sam već odgledao nesrećno. A vidim kakvi ste stručnjaci za Dedvud kad ne umete da mi odgovorite... xtwak
Sri Ramana

Truman

• 4
  • 3
« Reply #16 on: 02-01-2014, 21:23:31 »
Je l može neko da mi objasni kraj treće sezone jer mi ništa nije jasno. Zašto je ona plavuša ubijena i ko ju je ubio ( je l Al? ), šta su tražili oni Pinkertonovci u kampu?
Sri Ramana

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #17 on: 02-01-2014, 22:00:06 »
e jbg
pa valjda je ubijena da bi onaj glavni mislio da je ubijena ona koja ga je pokušala ubiti
a nju su ubili da bi spasili onu drugu
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Truman

• 4
  • 3
« Reply #18 on: 02-01-2014, 22:44:38 »
Ja sam izgleda to sve propustio što je posledica nerazumevanja engleskog koji se koristi u toj seriji :)
Sri Ramana

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #19 on: 04-01-2014, 00:20:21 »
pa imaš prevode

Rade2

• 2
« Reply #20 on: 02-06-2019, 17:09:32 »
Jel gledao neko film?

Ugly MF

• 4
  • 3
  • Natural born FlatEarther!!!
    • https://www.facebook.com/Art-of-Bojan-Vukic-396093920831839/
« Reply #21 on: 02-06-2019, 18:43:35 »
ja

Ugly MF

• 4
  • 3
  • Natural born FlatEarther!!!
    • https://www.facebook.com/Art-of-Bojan-Vukic-396093920831839/
« Reply #22 on: 02-06-2019, 18:45:46 »
Ja sam izgleda to sve propustio što je posledica nerazumevanja engleskog koji se koristi u toj seriji :)

nema boljeg texta u Amer'ki od te serije.
Gejmotronsko martinovsko škrabanje je deset klasa ispod toga.
Ovo je odma' posle šekspira.

Mora ponovo gledam sad sveispočetka, bem'ti zarazu....

Rade2

• 2
« Reply #23 on: 15-06-2019, 11:46:01 »
Odose Mrtvosumljani u velikom stilu.