NAUČNA FANTASTIKA, FANTASTIKA i HOROR — KNJIŽEVNOST > Objavljena dela DOMAĆIH autora

Zasto su SFerine price bolje od ISTRACONskih?

(1/10) > >>

Mica Milovanovic:
Zasto se svaka raspava zavrsi na tome da li su srbi ili hrvati direktni potomci trilobita?

Da li je iko procitao prve dve zbirke ISTRACONa?

Ja jesam i nisam preterano odusevljen kvalitetom prica...

Prosle godine sam procitao sve SFERINE zbirke hrvatskog SFa i
mislim da je njihov kvalitet znacajno iznad prica koje su stizale na
ISTRACON.

Moze li mi neko objasniti sta je u pitanju?

lighty:

--- Quote from: "Mica Milovanovic" ---Zasto se svaka raspava zavrsi na tome da li su srbi ili hrvati direktni potomci trilobita?
--- End quote ---

Zato sto ljudi koji o tome raspravljaju imaju IQ trilobita.

--- Quote from: "Mica Milovanovic" ---Prosle godine sam procitao sve SFERINE zbirke hrvatskog SFa i
mislim da je njihov kvalitet znacajno iznad prica koje su stizale na
ISTRACON.

Moze li mi neko objasniti sta je u pitanju?
--- End quote ---

Rekao bih da se naprosto radi o tradiciji. Istrakon je vrlo mlada konvencija koja naprosto jos nema zamaha, za razliku od starog okostalog SFerakona koji doduse ima zamah, ali ga iz godine u godinu gubi. SFerakon 2002 je bio prolazan, SFerakon 2003 je bio katastrofican, a ove godine cemo vidjeti. Doduse masa ljudi i raznih fanova (warseri, trekiji, RPGasi) ce radije otici na Istrakon koji odise... ne znam... novom energijom i poletom (nesto kao Motovunskog filmskog festivala), a i zgodno je to sto je omoguceno da ljudi prespavaju u vrecama za spavanje, sto bitno smanjuje troskove, a i zanimljivije je druziti se sa hrpom frikova dok se dobra trava zarola. :evil:

Sto se tice SFerakona i Sfere, khm, sto reci, osim da nisu bas najbolje primili moj osvrt na SFerakon 2003 objavljen na MCS. :twisted:

Da rezimiram- SFerakon ima tradiciju, ali je ucmao i trom, Istrakon se jos uhodava, ali su cure i decki stvarno dali sve od sebe da zazivi. Cinjenica je da Sfera ima razmjerno veliko clanstvo, ali rekao bih da je naprosto u pitanju sama zemljopisna uvjetovanost, ipak je Zagreb malo veci od Pazina i okolice.

Mica Milovanovic:

--- Quote ---Rekao bih da se naprosto radi o tradiciji. Istrakon je vrlo mlada konvencija koja naprosto jos nema zamaha, za razliku od starog okostalog SFerakona koji doduse ima zamah, ali ga iz godine u godinu gubi.
--- End quote ---

E vidiš, to se iz istrakonskih zbirki ne vidi. Ja sam, gledajući istrakoski sajt, dobio sličan pozitivan utisak i zamolio Bobana da mi obezbedi i ove dve zbirke koje su izdate povodom istrakona, nadajući se da ću u njima videti taj polet koji očigledno postoji.

Nazalost, one su u potpunoj suprotnosti sa time. Priče su prilično zastarele i prekonzervativne, bar za moj ukus. Ima veoma malo inventivnosti, malo eksperimenata. Ni ziri koji ih ocenjuje se, po meni, nije proslavio, jer podržava prosečnost i konzervativnost...

Činjenica da nema puno tradicije moze da bude dobra da se pokrene nešto novo, nešto drugačije i bolje. Nadam se da ćete uspeti u tome.
Sve najbolje i puno dobrog druženja...

lighty:
Umm... Cuj, cure i decki koji to organiziraju naprosto jos nemaju iskustva. Polet se moze vidjeti u samoj organizaciji, zanimljivim predavanjima, RPGovima, LARPovima, projekcijama i sl. Anyway- ljudi ionako tamo idu kako bi se druzili i zabavili. Mislim da je SF samo izgovor. Eto, po tome su isto razliciti od SFerakona gdje je druzenje i zabava posljednjih godina svedeno na minimum.

lighty:

--- Quote from: "Nyarlathotep" ---Otera coveka, Bobane.
Ja sam za to da se obavezno uspostavi saradnja sa fanovima i piscima iz Hrvatske, i da se ljudi odavde cak i pojave na Istrakonu - mnogo nas odavde bi imalo sta da kaze. Ja bih prvi otisao sa spremljenim predavanjem o hororu (klasici, moderan horor, teorija i problemi zanra...  bilo sta), samo da imam obezbedjen smestaj za ta tri dana. Ovako, plasim se da necu moci  finansijski da pospesim turisticki bilans Pazina za 2004.
Pricao sam sa Spiderom o tome i ranije.
--- End quote ---

Cuj, u razgovoru sa Morisom koji je glavni koordinator Istrakona, upitao sam sto je sa ekipom iz Srbije i receno mi je da je moguce za predavace osigurati smjestaj i prijevoz (znaci troskovi prijevoza i smjestaja). Takodjer mi je receno da je moguce za eventualne skupine organizirati nesto. Mi iz HR cemo imati osiguran prostor gdje mozemo spavati u vrecama za spavanje, pa biste vi mogli i bolje proci.  :wink:
BTW- za te i takve dogovore se mozete obratiti Morisu na moris@ipazin.net

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version