Author Topic: Dara iz Jasenovca  (Read 13594 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ALEKSIJE D.

• 3
Re: Dara iz Jasenovca
« Reply #250 on: 15-03-2021, 20:27:06 »
Nisam gledao Aidu, ali me zanima je l prikazaše kako su Srbi klani po selima što je izazvalo napad na Srebrenicu? Ili ono, zli Srbi došli onako...

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #251 on: 15-03-2021, 20:40:51 »
samo je Hadžihafizbegović, koji glumi nekog srpskog narednika, kao nešto spomenuo, ali i to se u okviru scene izgubilo

mislim, nema tu nikakve dileme da oba filma rade poso samo za svoju publiku

pazi da sad kažeš u Sarajevu da su Bošnjaci bili u ustašama, rekli bi da lažeš

šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #252 on: 15-03-2021, 20:46:11 »
Zato što je za njih pojam Bošnjak, šatro, širi od pojma Musliman (namerno veliko slovo kao narod).
Pazi i Dari fali kontekst, jer ovako ispada kako je grupa ljudi u crnom dovela neke civile na livadu i počela da se sadistički iživljava.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #253 on: 18-03-2021, 19:46:54 »
Kad smo kod Hadžihafizbegovića i Dare, dotični podržao kontroverzni film:

"Uvek ću stajati uz filmove koji se bave ubijanjem nevinih ljudi.
Koristim priliku da spomenem i "Daru iz Jasenovca".
Takvi filmovi su nam potrebni.
Da nas potaknu da razmislimo o tome šta treba izabrati i sa kakvim mentalnim narativom iza sebe želimo da napustimo ovaj svet"

https://www.danas.rs/kultura/hadzihafizbegovic-dobicemo-oskara/
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #254 on: 18-03-2021, 20:35:35 »
Nije to kontraverzan film, nego loš. Jedno pet minuta dokumentarnog filma iz arhive o nastanku NDH-a rešilo bi sve probleme Dare.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #255 on: 28-03-2021, 19:48:20 »
Nije to ni toliko loš film, koliko je već potpuno zaboravljen. Svako čudo ni mesec dana.  :cry:
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #256 on: 23-08-2021, 18:29:31 »
"PRIŠAO MI JE S LEĐA, NISAM USPEO DA SE BRANIM" Prva izjava Gage Antonijevića posle napada u hotelu i privođenja Dragana Bjelogrlića

https://www.blic.rs/sudbine/prisao-mi-je-s-ledja-nisam-uspeo-da-se-branim-prva-izjava-gage-antonijevica-posle/mkmgzhf