NAUČNA FANTASTIKA, FANTASTIKA i HOROR — KNJIŽEVNOST > KNJIŽEVNA RADIONICA

RADIONICA 63 - PRIČE

<< < (4/10) > >>

Nada Dimić:
Ah, pretpostavljala sam da ćemo sada dobiti gomilu komenatara na temu "nisam video/la", "ništa mi nije palo na pamet", "kad će druga tema" itd.
Ponekad moramo da znamo kada se grabi šansa i otvoren prozor. :)

Ne treba novina, za ovih nekoliko godina radionice retko ko je savladao 6k format. :)

dark horse:
Ajde, kad niko ovde nema muda da kaze, ja cu reci...

Ova tema nije teska. U 6k karaktera, ona je potpuno NEMOGUCA.

A mesto koje insistira na ovakvim nemogucim temama da bi drilovalo ljude da pisu u svim okolnostima i samoukida se kad cim jedan mesec nema vise od pet ljudi koji dobiju ideju da makar sta napisu je SEKTA.

Nada Dimić:
Dve postojeće priče demantuju argument o nemogućem. Jednostavno.

dark horse:
Pa upravo broj ljudi koji je odgovorio na temu, kao i same price, kao i komentari na te price potvrdjuju da je bilo nemoguce.

Krenimo od osnovnog saveta na bilo kojoj radionici kreativnog pisanja: prikazi, ne opisuj. Zvuci poznato? Upravo to zamereno prvoj prici. Druga stoji jos i gore, tj. prikazala je ali ne ono sto je trazeno.

Ne kazem da se tema nije mogla ispuniti cisto formalno, sto je prva prica uradila. Imalo bi tu i drugih varijanti da se tema formalno ispuni. Npr, klijent dolazi kod makroa, i opisuje mu zenu koju bi da pazari, ohola, pametna, itd. A ovaj mu servira takvog droida za zabavu.

Umesto karakterizacije junakinje spisak za pijacu.

Boban:
čak ni teška srca, moram priznati da je Sendmen u pravu.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version