NAUČNA FANTASTIKA, FANTASTIKA i HOROR — KNJIŽEVNOST > PERIODIKA

Polaris - Revija za fantastiku

<< < (2/8) > >>

Nyarlathotep:
ghoul: BEST WISHES!

nya: fala puno, prijatelju.
-----------------------------------
ghoul:  kako si samo uspeo da ga ubediš da prihvati toliko 'takozvanog' horora u svoj časopis?!!!

nya: jednotavno. Priznajem da se malo grubo izrazavam kada sve to trpam pod "horror", ali kako se obratiti sirim krugovima? Terminima "weird fiction", "literature of terror", "gotska knjizevnost"?
Sto se tice Zokija - sam Zoran ne zeli da se mnogo cima oko casopisa (ima da radi mnogo lepse i profitabilnije stvari - da pise prozu). On je tu da pokrene stvar, da se obrati ljudima, da nabavi super materijal. Sa njim sam se dogovorio da u svakom broju postoji rubrika klasicne fantastike, a posto je 99% klasicne fantastike kod nas prevedeno ostala nam je gomiletina dobrog horora.
-------------------------------------------------------------
Boban: Aha... sad je jasno zasto si bojkotovao rad za Znak sagite...

nya: ma nisam nista bojkotovao, nadam se da se salis. Samo sam bio u teskoj frci sa vremenom i prostorom. Do ponedeljka dobices obecanu istoriju rpg-a na neki desetak slajfni. Imam da ti posaljem i gomilu ilustracija i slika za tekst. BTW - prosli ZS je na zadnjoj strani korica imao gomilu vamp. postera. Spremio sam ti isto to, samo se radi o coverima rpg i frp igara. Da li ti to odgovara?
Sto se tice SZ-a, od mene mozes da ocekujes jos neke stvari.
----------------------------------------------------------------
Monsinjor: Imamo sva imena osim tvog.

nya: "I am the last, I will tell the audient void". Moje puno (ljudsko) ime i prezime glasi: Dušan Žica.

-------------------------------------------------------------------------------------
Pennywise:A gde ce se moci kupiti?
Ovo sigurno interesuje sve koji nisu iz BG-a!!

nya: Casopis ce moci da se kupi u svakoj beogradskoj knjizari. Za ljude vam Bg-a vazi sledece: pretplatite se preko pošte. Onda vas molimo da za ovu svrhu koristite običnu poštansku uputnicu na kojoj ćete, u rubrici "Saopštenje primaocu", navesti naznaku "Za prvi broj revije 'Polaris'". Uputnicu treba poslati na adresu: Zoran Živković, Bulevar Mihajla Pupina 10E/162, 11070 Novi Beograd. Vaše uplate očekujemo zaključno sa 31. martom 2003.

Časopis košta 200 dinara.

Ako želiš da se detaljnije informišeš javi se Zoranu na tel: 011/3116445, ili ga kontaktiraj mailom: polaris@eunet.yu.

Sve što želite mene da pitate to možete učiniti na mail:
dussan_bgd@beotel.yu

Aj' bezim, kasnim na fax.  
Drago mi je da su reakcije ovako pozitivne.
pozdrav svima!

Ivan Bevc:
je cudo jedno.

Mi smo cudo od zemlje, ne postoji konkurencija na polju PTT usluga ali zato cemo imati dva SF casopisa (gotovo istog izgleda i tematike). Iako pozdravljam svako angazovanje i konkurentnost nekako mi se cini da bi bilo prakticnije da svi zajedno rade jedan magazin koji bi bio redovniji, komercijalniji (ne u losem smislu) i tirazniji.

Ali dobro, welcome back to 80s, Polaris vs. ZS :twisted:

Jel' neko zainteresovan za pokretanje najnovijeg SF magazina, zvao bi se Kentaur, imao bi malo prica i malo priloga, mali tiraz i retko bi izlazio?

Boban:
A sta fali da budu dva casopisa?
Bilo bi najbolje da ih ima pet-sest pa da onda svako moze da svoj uredjuje po svom nahodjenju i da dobijamo casopise sa autorskim pecatima, a ne ovako, kada smo prinudjeni da trpamo SVE unutra.

Naravno, to bi podrazumevalo da je normalna situacija sa prodajom preko kioska, da su tirazi mnogo veci, cene drsticno nize i takve stvari.

NYA... da li ja nalikujem saljivdziji?

Lurd:
Hvala, Nya! Ja isto mislim da nista nece faliti sto imamo dva casopisa. Moja omiljena forma na tom polju je na jeftin caspois sa mnogo prica, kao sto su bili Alef i Sirijus.

Ivan Bevc:
tacno tako, da je situacija drugacija.

Ali situacija nije drugacija i jos zadugo nece biti. Moje razmisljanje je zasnovano iskljucivo na trenutnoj situaciji.
Jel' vi ljudi zivite u nekoj drugoj drzavi?

Ja, za razliku od vas zivim u zemlji koja nema nijedan filmski magazin, u zemlji u kojoj je uspeh prodati 500 primeraka knjige, u zemlji...

Jednostavno mislim da smo jos uvek premali, da je bolje formirati vece i jace jezgro iz koga bi se za dve-tri godine razvile 2-3 snazne struje.

Ovako..dva Srbina tri partije.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version