Author Topic: Nikola Tesla u kontekstu paranauke  (Read 7322 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Loni

• 4
  • 3
  • Mejnstrim Paša
Nikola Tesla u kontekstu paranauke
« on: 26-05-2011, 23:03:10 »
   Iako u senci njegovih naučnih otkrića, Teslina shvatanja o životu posle smrti i energiji u nama, ne bi trebala da budu marginalizovana.
   U senci je ostalo to što je on imao toliko originalne ideje u kontekstu života i smrti, da se ne može svrstati ni u jednu postojeću religiju. Dakle osnivač je nove.  :roll:   
   Moguće je da je samo bio izvan svog vremena i izvan poimanja savremenika.  

Jedna od njegovih izjava glasila je: - Svaki čovek, koji je postojao nije nestao. Isto važi i za svaku našu misao.
  Po njemu u našim telima je neko energetsko telo, nalik struji.
  Tvrdio je da postoje i mnoge boje, koje obični ljudi ne vide, ali on ih je video.  

Nikola Tesla iz tri ugla viđenja

Nikola Tesla - Zraci smrti (Kompletan film)

Ono, šta mi se kod njega nije dopalo je stav da su žene najveći otimači muške energije, koja bi se, da nije njih pretvarala u nešto korisno i kreativno.
   U njegovom slučaju odsustvo bavljenja ženama i ljubavlju uopšte jeste pretvorena u koristan i kreativan rad, ali to sigurno ne važi za monahe itd.

Ima tu još nekih zanimljivih teza... Nadam se da nisam jedini, koji se pozabavio njegovim likom u tom kontekstu.

Loni

• 4
  • 3
  • Mejnstrim Paša
Re: Nikola Tesla u kontekstu paranauke
« Reply #1 on: 09-09-2011, 10:57:43 »
Izgleda da ova tema malo koga zanima, pa ću postaviti i potpitanje.
- MULTIVERZUMI.

Zanima me na koji način se pravda teorija o multiverzumima?

Da li zato što se isti atom može nalaziti na više mesta?

A ako se multiverzum pravda logikom, koliko je potrebno vremena da bi se svet podvojio u više multiverzuma?
Ako su to sve moguće istorije, samo u jednoj sekundi ima više od 6 milijardi različitih opcija nastavka daljeg funkcionisanja (toliko je ljudi, koji iste sekunde mogu da izaberu drugu opciju).

Bilo bi vrlo nepraktično od strane prirode da stvara trilione i trilione različitih istorija, ako se zna da priroda uvek bira najprostije rešenje.

A ako se kosmos ne multiplicira svake sekunde ili nanosekunde kada se replicira?
Da li jednom godišnje, jednom u 10 godina...?

Jedini odgovor zbog čega su prirodi potrebni multiverzumi bio bi taj da ne želi da igra samo na jednu kartu. Ne želi da rizikuje da ima jedan multiverzum u kome će se ljudi međusobno istrebiti pa zato stvara više njih...

Loni

• 4
  • 3
  • Mejnstrim Paša
« Reply #3 on: 09-09-2011, 14:03:52 »
Eh, Meho to što tamo piše već svi znamo.
Premalo je to.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #4 on: 09-09-2011, 14:31:55 »
Da, ali zato imaš linkove za više.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #5 on: 09-09-2011, 14:35:45 »
Objasnio bih ti ja, kad bi bilo moguće tebi nešto objasniti. Ali, da pokušamo.

Univerzum jasno stoji kao svet u kome smo. Šansa za multiverzum postoji samo ako postoji putovanje kroz vreme. Ako je putovanje kroz vreme moguće i rabi se, onda jasno postoji multiverzum i svaki nanosekund je poseban svet. Ako putuješ kroz vreme ne možeš da ugaziš u sebe, znači, ugazićeš u neki drugi univerzum. Lepota simbioze putovanja kroz vreme i multiverzuma sastoji se u tome što otvara beskrajne prostore u SF. Sva ostala razmišljanja o muiltiverzumima su arčenje. Kao, uostalom, i razmišljanja o putovanju kroz vreme. :mrgreen:
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #6 on: 09-09-2011, 14:45:05 »
Ti beskrajni prostori se ne tiču našeg konkretnog svemira, i zbog toga su bitni koliko i bilo koja druga fantazija sa mačovima i zmajovima. Ja bih zapravo drugačije postavio stvar (a sećam se da smo već pričali o tome). Dakle, svako literarno razmišljanje koje ne uključuje nekako upravo naš svet jeste arčenje. Ako junak ne dovede ovamo zmaja iz drugog svemira onda je džaba i išao.

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #7 on: 10-09-2011, 04:34:44 »
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

sivka

• neprilagođena
  • 5
  • 3
  • Sve što je uzaludno, to je i besmisleno.
    • Tardis
« Reply #8 on: 21-09-2011, 08:55:43 »
@Lom
- multiverzum - ne multiverzumi (kao što se kaže "pesak" a ne "peskovi")
- ne možeš da iskasapiš rečenicu koja je Tesla izgovorio/napisao, uzmeš nešto što ti odgovara, i napraviš teoriju;
- Brane Theory of Multiple Dimensions
- http://en.wikipedia.org/wiki/Membrane_(M-theory)
Kad počneš da proučavaš nešto, nikad ne znaš gde ćeš da stigneš. "Fusnote" su čudo, odvedu te na više strana...
Evo ti je nauka, bez ezoterije :)
Otišla sam. Ko hoće, zna gde će me naći.

Loni

• 4
  • 3
  • Mejnstrim Paša
« Reply #9 on: 02-11-2011, 15:37:53 »
A u pravu si. Multiverzum je sam po sebi množina.

LM Malo sam se razočarao i u Teslinu racionalnost.
Zapravo mislim da je čovek obožavao poeziju i simbolizam, pa ga ne treba tako ozbiljno shvatiti u svakom citatu.

Priznajem da me je razočarao kad je legitimisao pretpostavku o Hristovom vaskrsnuću.
Izgovorio je tu tezu kao opšte poznati fakt, a to me je zabrinulo.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #10 on: 02-11-2011, 17:17:39 »
A u pravu si. Multiverzum je sam po sebi množina.

LM Malo sam se razočarao i u Teslinu racionalnost.
Zapravo mislim da je čovek obožavao poeziju i simbolizam, pa ga ne treba tako ozbiljno shvatiti u svakom citatu.

Priznajem da me je razočarao kad je legitimisao pretpostavku o Hristovom vaskrsnuću.
Izgovorio je tu tezu kao opšte poznati fakt, a to me je zabrinulo.

Autre temps, autres moeurs.  :)
"On really romantic evenings of self, I go salsa dancing with my confusion."
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #11 on: 02-12-2011, 13:23:25 »
Teslina frekvencija mira

"Na osnovu čega?" :Đ
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.