FANOVI, MANIFESTACIJE, SAJTOVI, BLOGOVI, UDRUŽENJA... > KOMPJUTERSKE IGRE, VIDEO IGRE, RPG, KLASIČNE IGRE...

Novosti iz sveta video-igara

<< < (2197/2198) > >>

Calavera:
nije neko iznenađenje s obzirom kako im loše ide u poslednje vreme, sve katastrofa za katastrofom

Meho Krljic:
Prava tragedija je Square-Enixov pres riliz u kome objašnjavaju da ovo sve prodaju da bi mogli da investiraju u "blokčkejn, AI i klaud".

Jebote, ala je njih neko stručno obradio...

Meho Krljic:
Umro je David Ward, suosnivač britanske izdavačke kuće Ocean Software. Ako, kao i ja, danas slušate različite američke podkaste koji se bave video-igraa, Ocean se tamo pominje uglavnom u negativnim tonovima, a na ime njihovog nešto kasnijeg (kasne osamdesete, rane devedesete) rada na američkom tržištu gde su izdavali igre koje su uglavnom bile ili licencirani pripertiji vezani za popularne filmove, ili srazmerno slabe konverzije arkadnih igara za konzole i kućne računare. Međutim, ako ste malo stariji, kao ja, i imate u igračkoj istoriji osmobitne računare iz prve polovine osamdesetih, Ocean je bez ikakve sumnje bio jedna od najomiljenijih firmi u toj deceniji, sa niskom voljenih naslova kao što su Batman (izometrijski platformski Betmen, da bude jasno), Wizball, Target: Renegade, Daley Thompson's Decathlon, Match Day, naravno Head Over Heels. Takođe, njihove verzije arkadnih igara za kućne računare su bile, svakako ne na nivou originala (a kako bi i bile?) ali su za mnoge od nas bili prvi kontakti sa ovim igrama i, što se mene tiče, oblikovale su mi ukus u vrlo presudnom smislu. Mislim, pogledajte OVAJ spisak: Arcanoid, Renegade, Operation Wolf, Gryzor (tj. Contra), Combat School, Green Beret (tj. Rush'n Attack), Mag Max, Rainbow Islands, Rastan, Salamander, Slap Fight, The New Zealand Story, Donkey Kong, Midnight Resistance... Mnoge od ovih igara su za mene definicija zabave u mojim tinejdž godinama tako da, RIP za Davida Warda.

Meho Krljic:
Report: EA Looking To Sell Or Merge

Meho Krljic:
 Sega Announces Mega Drive Mini 2, With 50 Games Included 

Šašava Sega... Ali dobro. Pazariće se jednom.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version