Author Topic: Novosadski bioenergetičari najavljuju štrajk!  (Read 6084 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
Novosadski bioenergetičari najavljuju štrajk!
« on: 08-02-2010, 22:30:08 »
Novosadski bioenergetičari najavljuju štrajk

22 januar 2010

Predsednik štrajkačkog odbora bioenergetičara Novog Sada, Vasilije Teslić zvani Grom, gostujući u programu Radija 021 naveo je nekoliko razloga koji su uzroci njihovog nezadovoljstva.

Prvi od zahteva koje će ovaj odbor podneti skupštini grada je da se ukine fiskalizacija bioenergetičara. "Bioenergija je prirodna stvar i ne mogu oni da nam obračunaju PDV na nešto što ne može da se izmeri. Još jedan od razloga je što u našoj profesiji usluge naplaćuju po sistemu koliko date. Kako neko može da naplati PDV na koliko date? To je nemoguće", pojašnjava Teslić. Ukoliko budemo odlazili kod knjigovođe naša energija će oslabiti usled stresa i nećemo biti u mogućnosti da obavljamo naš posao, tvrdi predsednik ovog štrajkačkog odbora.

Ukoliko gradska vlast ne bude izašla u susret štrajkačkom odboru bioenergetičara Novog Sada, oni će kao prvi korak obustaviti rad. "Nakon toga radikalizovaćemo proteste i preusmerićemo našu energiju na skupštinu grada", potvrdio je Teslić za 021.

To znači da, zahvaljujući njihovom retkom talentu, mogu da izazovu osećaj hladnoće kod svih odbornika skupštine grada. "Oni će imati osećaj kao da sede u prostoriji koja je potpuno rashladjena iako su radijatori topli", otkriva Teslić.

Novosadjani nemaju razloga za brigu. Ovo preusmerenje bioenergije neće uticati na njih i potpuno je bezbedno. "Imamo mogućnosti da ozračimo čitavu Vojvodinu, ali se nadamo da to nećemo morati da učinimo kako bismo naterali gradsku vlast da razume naše probleme", zaključuje Teslić.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
Re: Novosadski bioenergetičari najavljuju štrajk!
« Reply #1 on: 08-02-2010, 22:32:40 »
genijalno. xrofl
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
« Reply #2 on: 08-02-2010, 22:37:37 »
btw, mislim da je ovo gore - patka - (ne mislim na ADL-a nego na vest), ali mnogo je dobra... :)

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #3 on: 06-01-2011, 12:28:21 »
Rumunskim vračarama se loše piše

Nova uredba obavezuje ih da se upišu u strukovne organizacije i da po davanju „stručnih usluga” svojim klijentima izdaju priznanicu i fiskalni račun

Bukurešt – Ljudi su ovde, izgleda, posve zbunjeni. Ne osećaju kada treba da se smeju, a kada da plaču. Toliko su stvari istumbane, da pojedine mere vlasti u domenu stroge štednje izazivaju protivrečna osećanja. To se desilo i sa hitnom odlukom rumunske vlade od 23. decembra kojom se predviđa da počev od 1. januara 2011. vračare i gatare bivaju obavezne da plaćaju porez na svoje zarade.

Konstatovano je da u uslovima velike socijalne krize ovdašnji „praktičari“ bele i crne magije brzim koracima osvajaju poljuljani društveni teren. Medijski oglasni prostori – od pisane štampe svih nijansi i vrsta pa do elektronskih glasila – puni su ponuda kojima se „obezbeđuje“ izlečenje od raznih boljki i tegoba, zaštita od „učinka“ prokletstva i vradžbina. Napuštenim devojkama obećavaju se „efikasna sredstva” kako da povrate voljenog momka. Prevarenim suprugama nude se „sigurne čini” koje će grešnika vratiti u bračnu postelju. Tu su i predskazanja „boljitka”, „lepih događaja” i neočekivanih para.

Iz ovoga se zaključuje da posao ovde tradicionalnih gatara, vračara, nadrilekara i drugih vidovitih cveta i da je „rentabilan“. To nije moglo da promakne ovdašnjim zakonodavcima, koji su se razleteli na sve strane u potrazi za načinom da popune praznu državnu kasu novim porezima i drugim nametima. Jer, drastično smanjenje plata „budžetlija“ za celih 25 odsto, povećanje PDV-a od 19 na 24 odsto, kao i kresanje skoro svih socijalnih izdataka, izvršeno sredinom prošle godine, pokazali su se nedovoljnim. U tim uslovima uvođenje poreza na „profit“ gatara nije na odmet. Ozbiljno se tvrdi da je „praksa gatara i vračara dobila razmere jedne prave industrije u kojoj se porez ne plaća”.

Da bi se novi državni naum sproveo u život bilo je potrebno da se „posao” vračara i gatara ozvaniči i uvrsti u spisak „klasificiranih zanimanja u Rumuniji”. To je i učinjeno. U odeljku nomenklature stručnih zanimanja čiji naslov glasi „drugi radnici u domenu ličnih usluga” pojavila se i kategorija „astrolozi, predskazivači i njima slični“, tj. gatare i vračare.

Njih nova uredba obavezuje da se upišu u strukovne organizacije, da dobiju ovlašćenje za „slobodnu praksu“, kao i to da po davanju „stručnih usluga” svojim klijentima izdaju priznanicu i fiskalni račun. A to znači plaćanje poreza na profit u visini od 16 odsto, kao i uključivanje PDV-a od 24 odsto.

Naravno, nova fiskalna mera je izazvala veliko nezadovoljstvo među vračarama i gatarama, koje su zapretile da će „baciti“ teško prokletstvo na vlast koja se meša u „nešto sveto“. Ali to nije sve. „Neka i nama daju penzije. Zar nije normalno – odakle uzimaš – tamo treba i da daš“, izjavila je čuvena gatara Bracara na TV kanalu „Realitatea“.

http://www.politika.rs/rubrike/spektar/zivot-i-stil/Rumunskim-vracarama-se-lose-pise.lt.html

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #4 on: 27-10-2011, 12:41:43 »
Skup vidovnjaka otkazan zbog nepredvidivih razloga

BEOGRAD, 27. oktobar 2011, (Njuz) – Veliki godišnji skup vidovnjaka, koji je trebalo da se održi juče u Domu sindikata, otkazan je jer je došlo do „nepredvidivih komplikacija“, navode njegovi organizatori.

Kako Njuz saznaje, do otkazivanja je došlo jer su se neposredno pred početak pokvarila oba mikrofona.

Kontroverzni skup koji je trebalo da na jednom mestu okupi sve najpoznatije srpske vidovnjake, između ostalih Kleopatru, Ljubišu Trgovčevića, Vidovitu Zorku, ali i svetski poznatu proročicu Klaru Barata koja je videla smak sveta 2012. godine, pomera se do daljnjeg, ali prema rečima organizatora „još uvek nekaju predstavu kad će se on tačno održati“.

Balkanska proročica Kleopatra izjavila je da ne može da veruje da se takav peh desio i da su otkazala oba mikrofona.

- Dosta ljudi je došlo, tako da je bilo neizvodljivo da pričamo bez mikrofona. Ne mogu da verujem šta se dogodilo, ajde da se pokvario jedan, nego oba. Ko je to mogao da pretpostavi – pita se poznata proročica.

Podjednako iznenađena bila je i Vidovita Zorka.

- Jednom mi se tokom gostovanja u Banjaluci desilo da mi se polomila stolica i malo je falilo da padnem, ali ko je mogao i da sanja da će u jednom Beogradu da se ovako nešto dogodi? Nisam mogla da verujem kad sam shvatila šta se desilo – kaže Vidovita Zorka.

Kako je na zakazani skup došlo oko dve hiljade poštovalaca najpoznatijih vidovnjaka u regionu, besni što je skup otkazan, više desetina njih počelo je da lomi inventar u holu Dona Sindikata, zbog čega je sedam osoba privedeno.

- Potpuno sam šokiran malerom koji nas je zadesio sa mikrovonima, ali još više ponašanjem gostiju. Onakve nerede nikada još nisam video, to je poslednja stvar koju sam mogao da zamislim – smatra Ljubiša Trgovičević.

http://www.njuz.net/skup-vidovnjaka-otkazan-zbog-nepredvidivih-razloga/

Agota

• 4
  • 3
« Reply #5 on: 27-10-2011, 12:46:43 »
 xrofl
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...