ZNAK SAGITE — više od fantastike — edicija, časopis, knjižara...

FILMOVI, TV SERIJE, ANIMACIJE => OKO FILMA => Topic started by: Son of Man on 08-03-2014, 09:41:14

Title: Hrvati i humor?
Post by: Son of Man on 08-03-2014, 09:41:14
Nešto sam razmišljao ovih dana i ladno skontam da Hrvati laaadno ništa dobro humoristično nisu snimili evo već ima 70 godina, ili možda jesu al' ja za to ne znam. Dobro, da ne grešim dušu, ima onaj skroz gotivan film "U raljama života", pa aj da kažemo i serija "Naše malo misto" mada je tu kvalitet humora zaista upitan, i eventulano "Smogovci", a ovo sve ostalo piši propalo.

U tom kontekstu i pokrećem ovaj topik da malo prodiskutujemo o tome, jer mi je doista čudno da jedan takav narod veoma blizak nama (a zna se ko smo mi) nema ama baš nikakav smisao za humor. Mada, možda ja i grešim, te vas zamoljevam da nabrojite još neke filmove da ne kažem komedije i druga ostvarenja tog tipa da vidimo jbga na čemu smo. Hvala. :)

Title: Re: Hrvati i humor?
Post by: scallop on 08-03-2014, 09:45:40
Sine, ne znam kako si zaključio da hrvatski filmovi nisu smešni?
Title: Re: Hrvati i humor?
Post by: saturnica on 08-03-2014, 10:14:40
Sine, gotovo da si u pravu. Sto se tice serije "Nase malo misto", da mi se ne nades uvrijeden, ali moram ti reci da ne kuzis dalmatinsku vrstu humora. Pola rijeci i ne razumijes. Kako bi se dakle i cemu smijao? "Gruntovcani" su ista stvar ali obradeni na zagorski nacin. To su i te kako duhovite serije. Od novijih spomenula bih i " Sto je muskarac bez brkova" i " Cudo u poskokovoj dragi" dalje imamo i " Kako je poceo rat na mom otoku" ...Nije bas 70 godina proslo.
A i nije sve bas tako crno. Da bi moglo biti bolje, moglo bi.
:)
Title: Re: Hrvati i humor?
Post by: scallop on 08-03-2014, 10:21:59
Па, боље ми кужимо далматинске и загорске форе и фазоне него ти ћирилицу.
Title: Re: Hrvati i humor?
Post by: saturnica on 08-03-2014, 10:23:44
Quote from: scallop on 08-03-2014, 10:21:59
Па, боље ми кужимо далматинске и загорске форе и фазоне него ти ћирилицу.
Ok, kuzim ja da me sad provocirate samo da vam dam pusu! xremyb
Title: Re: Hrvati i humor?
Post by: Ugly MF on 08-03-2014, 11:07:29
Severina je snimila najbolji 'rvatski film !
Title: Re: Hrvati i humor?
Post by: Albedo 0 on 08-03-2014, 11:24:52
vala, nisam baš siguran koliko bi kvalitetan prijenos smijeha bio u slučaju ''Kako je počeo rat na mom otoku'', al možda se ustaše kikoću



inače, KRVOPIJCI su meni bili dobri, mada tu glumi Danilo Lazović

i MALA PLJAČKA VLAKA, ali i to su srpski glumci, Živojinović i Krivokapić i Boškovićka

KAD MRTVI ZAPJEVAJU ima hrvatske glumce i prilično je dobar, ali kraj filma nije komedija
ali ja sam se kidao na početku, mislim sve je jasno iz ovog opisa na imdb

At the beginning of 1990s, two Croatian emigrants arrive in Croatia from Germany, homesick for their families and hometowns. In order to get a German pension, Cinco pretends to be dead and travels in a coffin. Soon, Marinko joins him because he is running away from an old agent of the Yugoslav State Security Service.

i moram da priznam da su generalno Srbi sve gori u komediji
Title: Re: Hrvati i humor?
Post by: Ghoul on 08-03-2014, 13:49:03
LJUDOŽDER VEGETARIJANAC je prvoklasna (crna) komedija!

a ja sam već pokretao topik na istu ovu temu (imaju li hrvati smisao za humor?), ali ga srč sad ne pokazuje...
Title: Re: Hrvati i humor?
Post by: Tex Murphy on 09-03-2014, 11:48:44
Оних неколико кратких послијератних хрватских филмова које сам гледао били су прилично добри. Нпр. Равно до дна, или хрватска прича у омнибусу ХИВЕС.
Што је мушкарац без бркова је одлична комедија.
Title: Re: Hrvati i humor?
Post by: Son of Man on 09-03-2014, 21:49:29
Saturnice, kontam ja i te kako dalmatinski humor, uostalom Dalmatinci su najveci Srbi od svih Hrvata, zar ne? :)

P.S. Evo skidam tog muškarca bez brkova, fala na preporuci  xcheers