Samo kad odem na ovu stranicu ( http://www.w3schools.com/html/html_styles.asp (http://www.w3schools.com/html/html_styles.asp) ) on mi prebaci automatski na neku bezveznu reklamu. Kad je vratim u radi isto. U čemu je fora? Da li je to neka zavera protiv mog vebdeveloperskog obrazovanja??
Meni ABP skrije jednu reklamu na dnu stranice, ali nema nikakvo preusmeravanja. Možda imaš neki spamerski add-on. Šta imaš od dodataka za brauzer?
Start a conversation, ABP, SaveFrom.net Helper, Pinterest, FireBug
u google chrome stranica radi sasvim ok.
Evo sad, ista stvar mi se desila i kad sam otišao na deviantart, svoj profil.
Takođe, baguje mi kad odem na svoj yahoo mail, ne mogu da brišem mejlove niti da šaljem...to se dešava periodično pa opet proradi.
Privremeno isključi sve dodatke, pa vidi da li se problem dešava. Ako se ne dešava, onda postepeno ih uključuj i proveravaj.
disable-ovao sam sve extensions preko tools i opet zajebava.
Imaš neki adware. Upali task manager, idi na procese i guglaj jedan po jedan. Neki od njih je tvoj.
sad sledi pacersko pitanje - šta je task manager i kako ga uključujem?
Ctrl alt delete, pa odaberi task manager.
Aa, hvala Meho. Samo sad nisam razumeo šta postižem guglanjem. Je l da guglam ''image name''? I šta onda?
vidiš da li su to normalni fajlovi ili samo liče na njih
np CCleaner.exe bi bio normalan a možda CClaener.exe ne bi bio
mada pročešljaj prvo malwarebytesom
Quote from: Salvatore Giuliano on 21-11-2015, 14:39:12
Aa, hvala Meho. Samo sad nisam razumeo šta postižem guglanjem. Je l da guglam ''image name''? I šta onda?
Ne, gledaj proces po proces i vidi šta su. Jedan od njih je verovatno tvoj adware.
Kako da prepoznam adware?
napravi screenshot procesa, postavi na sagitu, koja ce kako koga uhvati volja izraziti misljenje?
Da, ovo što Zosko kaže je, ispada lakše rešenje, ako te mrzi da guglaš šta je koji proces.
"kako se pravi screenshot?" evo i ja da olaksam malo....
Karl, koji si ti zloća!
Ja isto pomislila, hehehehe. :twisted:
Quote from: Meho Krljic on 21-11-2015, 15:39:48
Quote from: Salvatore Giuliano on 21-11-2015, 14:39:12
Aa, hvala Meho. Samo sad nisam razumeo šta postižem guglanjem. Je l da guglam ''image name''? I šta onda?
Ne, gledaj proces po proces i vidi šta su. Jedan od njih je verovatno tvoj adware.
Sumnjiv fajl csrss.exe jer jedino kod njega ne mogu da utvrdim file location. Što se ostalih tiče nastali su pre problema koji mi se javio.
Ma ne, crsrss.exe je skoro sigurno okej:
http://answers.microsoft.com/en-us/protect/forum/mse-protect_scanning/is-csrssexe-a-safe-process/26bba20c-2691-4d42-bec4-637436c53c4f?auth=1 (http://answers.microsoft.com/en-us/protect/forum/mse-protect_scanning/is-csrssexe-a-safe-process/26bba20c-2691-4d42-bec4-637436c53c4f?auth=1)
Guglaj sve.
Ostalo mi deluje ok po nazivima, a guglaću sutra pa javljam učinak zainteresovanoj javnosti.
I kao što napisah svi ti fajlovi našli su se na mom računaru pre nastanka problema.
Pa to je valjda i normalno? Prvo zapatiš malware pa onda nastane problem.
Pa da, al zašto je prošlo toliko vremena pitam se...No, ne razumem se u te stvari tako da mi preostaje samo da ti verujem! xremyb
Nisam ja neki stručnjak za malware. Svakako skeniraj računar na viruse.
Meho, ti si stručnja za sve ( osim za freelancing! ).
I nakon što je antivirus odradio posao stanje je katastrofalno. Otkrio sam da ne mogu da koristim i još neke druge sajtove. :(
Zanimljivo da mi skoro uvek prebacuje na ovu stranicu: http://www.themillionaireinpjs.com/lp/rbrs/hbax?RefCode=sAjQw6CQ5RGen9eoMQAdiwgGYjAAAAAAAIBceAAAAAAA&rfx=sAjQw6CQ5RGen9eoMQAdiwgGYjAAAAAAAIBceAAAAAAA&t=18271014 (http://www.themillionaireinpjs.com/lp/rbrs/hbax?RefCode=sAjQw6CQ5RGen9eoMQAdiwgGYjAAAAAAAIBceAAAAAAA&rfx=sAjQw6CQ5RGen9eoMQAdiwgGYjAAAAAAAIBceAAAAAAA&t=18271014)
jeeeeeeeeeeeee.
Hvala ti AdwCleaner što si mi rešio ovaj problem i hvala AdBlock Plusu što me je uputio na ovaj moćan program!
Odlično. Čestitke na uspešno odrađenom poslu!!!
kad smo već kod veb strana, otvara li se kome ovo, meni samo error dolazi
http://roundtable.kein.org/node/125 (http://roundtable.kein.org/node/125)
Error.
samo ova sagita nikako da nestane 8-)
Quote from: Meho Krljic on 22-11-2015, 07:10:58
Odlično. Čestitke na uspešno odrađenom poslu!!!
hvala, hvala. Cenim i tvoj trud, nagnao me je na razmišljanje.
Pizzobatto, ni meni ne otvara.