Pošto su prethodne diskusije pale u vodu, ajmo iz početka:
Hoće li izaći neko strip izdanje Belog puta do septembra?
Hoće li uopšte BP nastaviti sa izdavanjem stripova ili je sa Vendetom ta priča završena?
Kolko znam, prvo Nadzirači i Liga. Potom nastavci 100 metaka, Sendmena i Propovednika. Boban će znati više o tome.
Boban zna, ali ne daje informacije, čak ni nagoveštaje, ko će ga znati zašto?
Hajde da ja malo unistim Bobanovo ne izdavanje informacija.
Navodno su Nadziraci u stampi.
pošto ovde svako ima svoje mišljenje, eve ga i moje: Nadzirači čekaju da pristigne materijal iz Apsolutnog izdanja (48 dodatnih strana) tako da to neće biti pre kraja avgusta nadam se ove godine, a možda tek u oktobru, valjda u septembru.
Au...
A da pomerimo za Januar. Da budemo sigurni da izadje kako treba. Da ne bude traljava priprema i sve ostalo sto hronicno muci BP izdanja. :evil: :evil: :evil:
Cekacu i do marta ako treba :evil: :evil:
Nemoj da zurite. More, plaza mora da se odmori od silnog rada u 2006.
Radimo sporo, pa ne valja... zamisli tek s kakvim bi se problemima susreli da kojim slučajem žurimo.
Onda je manje - više jasno, dok je letnja sezona i odmori nema novih stripova.
Jedino, ako ne uleti nešto pre Nadzirača.
Quote from: "Boban"Radimo sporo, pa ne valja... zamisli tek s kakvim bi se problemima susreli da kojim slučajem žurimo.
Oh, so true... :evil:
koja tišina
Ma digni ruke ko ja, pa onda se iznenadi kad izadju :evil: :evil: :evil:
Mada sam vec pitao... vise puta... zna li se kada ce Gaston?
Gaston se sprema kao specijalno izdanje povodom ulaska u EU :evil: :evil: :evil:
Quote from: "Dreamlord"Gaston se sprema kao specijalno izdanje povodom ulaska u EU :evil: :evil: :evil:
Koliko sam ja upoznat francuski izdavac kasni par godina sa digitalizacijom kompletnog materijala. Cini mi se da su jesenas bili na pola puta od tih 19 albuma, pa kad Francuzi zavrse konacno posao bice valjda i domace izdanje.
A mi moramo da čekamo njihovih 19 da bi uradili naš 1?
Pa ne ide 1 album Mac.
Trebalo je da bude kao antologija izdanje. 900 strana ceo Gaston sve sto je ikada izaslo. Pa je navodno prebaceno sada da ide na 2.
Bez obzira sta i kako, neoprostiva kasnjenja.
Quote from: "Dreamlord"Pa ne ide 1 album Mac.
Trebalo je da bude kao antologija izdanje. 900 strana ceo Gaston sve sto je ikada izaslo. Pa je navodno prebaceno sada da ide na 2.
Bez obzira sta i kako, neoprostiva kasnjenja.
Kljucna je tu rec, Drime,
navodno.
To su sve kuloarske price.
A ako su istiniti ovi podaci o digitalizaciji sa kojima raspolazem (a nemam sumnje da nisu) pravilno je sto se ne karabudzi nesto na brzinu, vec ceka da Francuzi urade obecano.
Da li je njihovo kasnjenje neoprostivo - ne znam. Mozda imaju dobar razlog.
Lako cemo za gastona, sta je sa ostalim izdanjima koja se razvlace i najavljuju mesecima ?
Gaston je najavljen pre godinu dana. A digitalizacija i te price su meni nerealne. Jer kako je do sada Gaston shtampan. Da nisu koristili neke stare ploce pa dostampavali.
Neka vrsta pripreme postoji vec. A to da je potrebna neka dorada da se sklopi u jedno izdanje od 900 strana, potrebna je. Ali ona nemoguce da traje toliko dugo.
Aj, sad stvarno bez zavlacenja, sta se desava??? Vidim da se sajt redovno apdejtuje i kad god se nakacim vidim po neku novu slikovnicu... Sta se dodjavola desava sa stripovima??? Ako salon stripa nije najbolje mesto za prodaju novih izdanja, onda stvarno ne znam sta jeste...
Ma ko još uma vremena da čita stripove po sve više strana?
Slikovnice sa po 14 slikica i isto toliko rečenica teksta su prava mera za prosečno srpskog čitača...
Uostalom, šta fali slikovnicama?
A stripovi će ionako uskoro svi biti prebačeni na film.
Bar oni koji vrede.
Oni koji ne vrede da se po njima snimi film, ne vrede ni da se čitaju u crtanom obliku.
Bobane ne zezaj, sta ti sad ovo znaci???
Loži vas, valjda ste za sve ove godine to naučili.
šteta što je BP uopšte počeo da izdaje stripove to su trebali prepustiti nekome kome je do toga stalo
sad mi kao kupcu jedino preostaje da prodam izdanje BP i kupim amerikance
a ponašanje izdavača je totalno promašeno već samo zbog toga jih ne treba podržat
ah, taj razulareni mladalacki optimizam...
Quote from: "Boban"ah, taj razulareni mladalacki optimizam...
Ne zajebaji, nego pevaj, da znam dal da cuvam pare il da sve potrosim u Platou??? Evo bas danas kupih >>>
(https://www.znaksagite.com/diskusije/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.dccomics.com%2Fmedia%2Fcovers%2F2593_400x600.jpg&hash=16b7fb90753524bb74d10baceea8f27e515c0f72)
Samo ti troši, pre ili kasnije, pašćeš nam u dužničko ropstvo... a onda sleduju stotine sati društvenokorisnog rada.
Cek, cek, a znaci to moze??? :D :D :!: :!:
dapače, poželjno je...
Moj insajder iz stamparije javlja da Nadziraci "jebu oca" kako izgledaju. Takodje, pominje i neki "strashni sud". Mozda je mislio da me to ceka, ako nekome kazem.
Quote from: "DušMan"Moj insajder iz stamparije javlja da Nadziraci "jebu oca" kako izgledaju. Takodje, pominje i neki "strashni sud". Mozda je mislio da me to ceka, ako nekome kazem.
xgrim xgrim xgrim xgrim xgrim xgrim
Quote from: "DušMan"Moj insajder iz stamparije javlja da Nadziraci "jebu oca" kako izgledaju.
Što samo ide u prilog teoriji da su superjunaci seksualno devijantni - ne samo homoseksualci, već i incestuozni.
Šalu na stranu, video sam probne otiske i stvarno... "jebu kevu." Tekst se lako i dobro čita, boldovan je gde treba, a prevod je, naravno, savršen. :evil:
Kada da fanovi PROPOVEDNIKA ocekuju nastavke??
i da li?
mislim oko nove godine...
TORGAL je najavljen u katalogu....
kada?
i da li krece sve odpocetka?
(izdanja koja su bila vec objavljivana kod nas su bila piratska, ne?)
Bila vec prica oko toga na ovom forumu. Evo sta boban rece:
Vidim da je krenula nedoumica oko Torgala, pa da razjasnim: u planu je izdavanje SVIH epizoda u grupama po 5, prvo 11-15 i 16-20 (do ove Nove Godine), zatim 1-5 i 6-10 i na kraju 21-25 i nadam se da ce do tada izaci 30-i da se uradi 26-30.
U originalu, integralni Torgali idu po 4 albuma u jednom, mi smo se opredelili za po 5, cisto da se smanji broj izdanja i olakša kupovina.
To sa integralima je jedna veoma pametna stvar.Ionako kasnimo sa nekim serijalima decenijama,pa je to prilika da u kracem roku popunimo svoje kolekcije serijalima koji to zasluzuju,a Torgal to svakako jeste.Iskreno se nadam da ce i Marketprint krenuti u skorasnje vreme sa svojom edicijom integrala,bas kao i Beli Put.Zamislite samo integral Aster Blistok,alias Axle Munshine,e,he,he,he... :wink:
A sta bi sa katalogom Bobane,ima ga ili ga nema? :(
ima, treba samo da ga pošaljem, čekao sam da se svi jave, da ne trčkaram svaki dan u poštu, dakle, sutra ide... ops, već danas.
Tooo...jedva cekam da stigne...Hvala unapred Bobane...kamo srece da se i ostali izdavaci ugledaju na BP... :lol:
Stigao jeeee...mislim katalog breee... :wink:
Hvala Bobane!Svaka cast za Beli Put,ovakvim katalogom mogu da se pohvale i veliki svetski izdavaci.Koliko je meni poznato(a znam poprilicno)ovakav katalog nekog strip izdavaca nikad nije objavljen.A tek najave novih izdanja za 2006/07,Uauuu...Jos jednom svaka cast za BP...Najbolji ste... :wink:
a hoce li taj katalog biti objavljen na web stranici belog puta(ili bilo kojoj drugoj)?
И хоће ли ишта са тог каталога бити објављено у неко догледно време, до краја године, рецимо (али, ове 2006 :roll: )?
Још пре месец и по Лига је најављена да је у штампи. Одштамали се то већ једаред?
A mene zanima da li ce BP nova izdanja u ediciji Graficke Novele izdavati paralelno i u SC i HC verziji,ili su Nadziraci samo izuzetak?Licno,mislim da je to i najbolja varijanta,znaci obe verzije(SC/HC),pa svako moze da bira,ono sto preferira.A i serijali koji su do sada objavljeni i koji se najavljuju zaista zasluzuju i HC izdanje.Mozda sam nerealan,ali sam siguran da se i ostali pravi ljubitelji vrhunskog stripa slazu samnom.Lets hear the others...ili,da vas cujem,bre... :wink:
nikako samo HC!
kolekcije svih koji su od pocetka poceli da kupuju ova izdanja su u SC i mislim da bi trebalo i nastaviti tako...
licno ni ne volim HC izdanja osim ako su veceg formata...
ukoliko je moguce uraditi obe varijante - sto da ne, ali ne bi trebalo preci iskljucivo na HC!
Pa to sam i ja rekao.Treba odraditi obe varijante,pa da sami biramo.Najbolja je varijanta da se preko kluba citalaca,kada formalno pocne da funkcionise,ponudi HC u pretplati,a SC raditi standardno.To je samo jedna od varijanti,ali ne kazem da je najbolja.Siguran sam da ce ljudi iz BP odabrati najbolju.
Nije realno da svi stripovi idu u obe varijatne, to je poprilicno skupo, zapravo, mekani ce biti samo trejdovi grafickih novela, sve ostalo je tvrdokoriceno. Nadziraci su izuzetak.
Nego odgovori ti jel ima šta do nove godine?
Quote from: "alexts"Nego odgovori ti jel ima šta do nove godine?
i ja se pitam ?
a sto je domace izdanje HELLBLAZERA krace za jednu pricu od istog tog ali originalnog izdanja??
hoce li ta prica biti u sledecoj noveli Hellblazera koju ce Beli Put objaviti??
Hellblazer kao serijal imao je tunjav i nesiguran početak, pa su autori lutali u pokušaju da mu obezbede prolaz. Posle prvog kruga (ovo što je objavljeno u BP izdanju) činilo se da se serijalu crno piše pa su krenuli malo da ga izmešaju sa čudovištem iz močvare koje je u tom trenutku bilo na vrhuncu. Ta epizoda je ubačena u prvi trejd upravo s namerom da se navuku fanatični ljubitelji Čudovišta da uzmu i to, jer inače skupljaju sve. Svojevremeno su te stvari rađene sa fantastičkom četvorkom ili Srebrnim letačem; čim neki serijal posustane, eto ti Srebrnog letača kako palamudi s obližnje građevine... i prodaja skoči 5x.
Daklem, ta epizoda iz Hellblazera nema nikakve veze sa prvim trejdom i čisto je američki marketinški potez. Namera nam je da u perspektivi objavimo celog HB i svakako i te epizode 10-41 koje još nisu ni u USA postavljene u trejdove, a gde ta epizoda ima svoj smisao i direktan nastavak. Nema nikakve logike i svrhe stavljati tu epizodu u prvi trejd, s naše tačke gledišta.
Ponavljam, BP ne objavljuje TREJDOVE onakvi kakvi su, već objavljuje stripove po epizodama i celinama koje se uglavnom preklapaju sa američkim trejdovima, ali vrlo često sa više materijala nego što su originalni trejdovi, a ponekad i manje kada se nešto preklapa i pojavljuje i na drugom mestu koje takođe imamo u planu za objavljivanje.
hvala.
a hoce li to biti vec u drugom trejdu...?
Neće.
I mi moramo da zainteresujemo publiku, pa će drugi trejd biti Dangerous Habbits.
Meni lično, čudovište iz močvare je zanimljivo na nivou stotinjak strana, sve preko toga postaje neopisivo smaranje, a realno, nemam više volje niti da ga prelistam.
dobro.
a da li ce to nekako uticati na kontinuitet serijala?
i za kad se otprilike planira Hellblazer vol.2?
Quote from: "risbozg"Quote from: "alexts"Nego odgovori ti jel ima šta do nove godine?
i ja se pitam ?
Sambrovi (4 epizode 220 strana) i Bleksad (3 epizode 170 strana) su već u prodaji, a do petka bi trebalo da stigne i Tamo gde pogled ne dopire (200 strana)... toliko od Integrala za ovaj mesec.
Bogami, dobro je da sam sačuvao parčence plate... Hvala na informaciji. Uspeo sam da svoj downloadovani Blacksad ne pročitam, čuvajući se za BP izdanje. Samom sebi stežem desnicu u obredu čestitanja.
Izdanja su perfektna, baš knjižurine, na onoj debeloj hartiji kao i ostali Integrali. Skeptici će imati pregršt primedbi, kao i obično, ali bez toga se ne može u zemlji Srbiji.
Inače, deluje baš impresivno u polici.
(https://www.znaksagite.com/diskusije/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.paramecijum.com%2FX%2Fintegrali.jpg&hash=8cdb15f3060607da7d257ce79490568942ea13fb)
Haha, bogami, da. Moraću da napravim prostora na polici... Prigovori su, naravno okej, kada su utemeljeni i kada se iskoriste kao osnova za unapređenje. Pošto sam u najavi umoljen da nešto za jedan medij napišem o ovome, trudiću se da se setim toga što sam rekao. :evil:
Jesu cene standardne ili su Sambroovi malo skuplji ???
Stvarno odlicno izgleda. Iako ne znam mnogo o ovim novim integralima, Bleksad me najvise zanima. Koliko kostaju ova dva nova izdanja?
Mislim da je puna cena za svako od njih kao Hogara, 1880 dinara.
Kupovina u prostorijama Belog Puta (ne u knjižari, nego baš kod nas...) daje 15% popusta.
Ne znam s kojom cenom nastupaju Darkwood i Alan Ford.
Jos jedno pitanje. Koji strip ce da dobije cast da nosi br. 1 u seriji Integrali?
ne smem da kažem.
Quote from: "Boban"Skeptici će imati pregršt primedbi, kao i obično, ali bez toga se ne može u zemlji Srbiji.
Crtač i scenarista Sambrovih se zove Bernard Yslaire (Belgijanac, Valonac). Fonetsko čitanje njegovog imena je Bernar Iler. "S" se čita kao "z" u francuskom jeziku kada se nalazi izmedju dva samoglasnika. Ako se nalazi izmedju dva suglasnika ili izmedju suglasnika i samoglasnika, čita se kao "s" ili se ne čita uopšte. Ko vam je to preveo kao Izler?
Quote from: "Boban"ne smem da kažem.
Gospodari jecma :)))
Quote from: "Cornelius"Ako se nalazi izmedju dva suglasnika ili izmedju suglasnika i samoglasnika, čita se kao "s" ili se ne čita uopšte. Ko vam je to preveo kao Izler?
lektorka/redaktorka u konsultaciji sa umnim glavama srpskog pravopisa; ponekad ima rešenja koja pravopis preporučuje, a da su u suprotnosti sa onim kako se vlastito ime zaista izgovara.
Ja se pomalo mešam u to, ali ne previše, pošto mi je francuski top1 jezik za neshvatanje kako se šta čita.
Nisu
Gospodari ječma, Duše.
Quote from: "Duh_koji_hoda"Quote from: "Boban"ne smem da kažem.
Gospodari jecma :)))
zagor prica :wink:
Quote from: "Boban"lektorka/redaktorka u konsultaciji sa umnim glavama srpskog pravopisa; ponekad ima rešenja koja pravopis preporučuje, a da su u suprotnosti sa onim kako se vlastito ime zaista izgovara.
Ma, logično. Nije bitno kako je to u francuskom jeziku, već je bitno kako je to u srpskom. Zar nije već Demosten uzviknuo jednom prilikom - Pričaj srpski da te čitav svet razume. Pitaj lektorku da francuskoj Akademiji ponudi projekat fonetskog francuskog jezika na ćirilici. Jebi ga, imaćemo manje muka sa naslovnim stranama stripova.
Bobane, je li Beli put ima zvanicnog distributera (partnera) za Republiku Srpsku? Odnosno, sa kim saradjujete iz Banja Luke?(ako saradjujete)
Ima ona firma iz Banjaluke (na B), uzimali su sve do sada određenu količinu, do Sajma, recimo... mislim da kasnije nisu; proveriću sutra.
Eeee,ovo danas,sad vec juce,je BOOOMba prava za sve stripoljupce s ovih prostora... :lol:
Svaka cast za Beli Put.Kamo srece da u Srbiji bude jos takvih izdavaca...
Licno se nadam da ce uskoro i Torgal,a ocekujem i nova prijatna iznenadjenja od BP... :wink:
BP je kao pravda - spor ali dostižan. :)
ugasila sam...
moj muz je, videvsi policu, automatski prestao da zastupa tezu kako on cita samo originale i nista drugo.
:?
Zna li neko o cemu se radi u stripu Sambrovi? Vredi li?
QuoteBoban
Ima ona firma iz Banjaluke (na B), uzimali su sve do sada određenu količinu, do Sajma, recimo... mislim da kasnije nisu; proveriću sutra.
Sigurno se radio o Biblioneru, mada mislim da su oni pukli !. Sem njih niste ni sa jednom drugom firmom saradjivali?
Svaka cast, jedva cekam da skoknem krajem nedelje da ih kupim :)
Btw sta se desava sa 300, dal planirate do premijere filma da se pojavi u knjizarama?
Quote from: "SuperGoof"Zna li neko o cemu se radi u stripu Sambrovi? Vredi li?
Evo ti citat sa početka jedne kritike:
"Kada se prvi album freske o Sambrovima pojavio u knjižarama 1986. godine, svi su osetili da je u pitanju remek-delo. Pohvalne kritike su išle uporedo sa izvanrednim tiražem od preko sto hiljada albuma, što je prava retkost u francusko-belgijskom stripu. Uprkos razmacima od tri do pet godina izmedju albuma, "Sambr" je postao kultni strip, fenomen kojim mogu samo da se pohvale Žan Žiro i Enki Bilal. Istovremeno, uspeh serijala je utvrdio Ilera u njegovom perfekcionizmu i omogućio mu da izbegne svaki kompromis. Inače, teško je svrstati "Sambr" u neki od strip rodova, jer pored istorijske potke, autor u njega upliće ljubavnu priču, fantastiku i poeziju. "Sambr" prevazilazi sopstvene vremensko-prostorne odrednice i postaje univerzalna tragedija sa večitim temama – ljubav, sloboda, stvaranje i smrt. Istovremeno, Ilerov crtež nadrasta svoj figurativni i narativni značaj, prelazeći u kolektivnu imaginaciju."
I ja sam poznat po dosta pretencioznom tonu kada nekim nesrećnim spletom okolnosti pišem prikaze, ali ovo: "Ilerov crtež nadrasta svoj figurativni i narativni značaj, prelazeći u kolektivnu imaginaciju", šta to uopšte znači???
Moglo bi da znači da prevazilazi vizuelne i narativne okvire jednog stripa i zadire u kolektivnu svest čovečanstva.
E, a šta to znači, moraćeš da pitaš nekog pametnijeg...
:)
PS: Pokušaj da nekako dopreš do ZS-a... On pokazuje tendencije ka ovom kolektivnom...
Jebem li ga. Valjda je to što Mića kaže. U nastavku teksta ima još jedan pasus koji može da vodi ka tom smeru:
"Medjutim, tražeći ravnotežu izmedju forme i sadržine, Iler ne preza ni od kakvog sredstva. Grafički pristup uskladjen je sa scenarističkim, sačinjavajući efikasnu narativnu strukturu prepunu simbola, metafora i hiperbola, stvarajući utisak obilja u tumačenjima."
Quote from: "corto_maltese"QuoteBoban
Ima ona firma iz Banjaluke (na B), uzimali su sve do sada određenu količinu, do Sajma, recimo... mislim da kasnije nisu; proveriću sutra.
Sigurno se radio o Biblioneru, mada mislim da su oni pukli !. Sem njih niste ni sa jednom drugom firmom saradjivali?
Zašto misliš da su pukli? Biblioner je jači nego ikad ;9 Čak mislim da su zvanični distributeri svih većih izdavača iz Srbije i Crne Gore za BiH. Uskoro otvaraju (ili su već otvorili) u Banjaluci malo veću knjižaragalerija ili šta već ne znam... Raspitaj se na adresi "Biblioner" - Kralja Alfonsa XIII 10, Banjaluka ili na mail biblion@teol.net ili na telefon 051/318-209.
@Maccak, bilo bi dobro da je tako sto ti kazes, da otvaraju knjizaru, samo postoji mali problem sa tom adresom na kojoj je biblioner, bio u par navrata na toj adresi u podrumu zgrade (klasicna supa) gde su oni smesteni, i znas sta nema NISTA!E sad mozda su preselili knjige i stripove u medjuvremenu samo ne znam gde :roll: A sto se tice tog broja telefona, pozovi pa ces dobiti privatni stan, i uvek se javlja po svoj prilici neka starija gospodja, posto nije sigurna sta cuje (alo, sta kazes milioner, ne gospodjo treba mi biblioner, aaa biblioner, pa minut cutanja i aj zdravo, otprilike to je razgovor na taj broj telefona) :roll:
Po onome što si napisao, deluje mi da bi mogli dobro da se slože s Bobanom... :evil:
:lol:
Quote from: "Boban"Sambrovi (4 epizode 220 strana) i Bleksad (3 epizode 170 strana) su već u prodaji, a do petka bi trebalo da stigne i Tamo gde pogled ne dopire (200 strana)... toliko od Integrala za ovaj mesec.
I tako, i dalje po starom, nema cirkularnog maila sa obaveštenjem o novim izdanjima, neažuran sajt, nema pretplate, još da nema Bosnića da ljubazno da informaciju kada ga zovem :x
Quote from: "corto_maltese"@Maccak, bilo bi dobro da je tako sto ti kazes, da otvaraju knjizaru, samo postoji mali problem sa tom adresom na kojoj je biblioner, bio u par navrata na toj adresi u podrumu zgrade (klasicna supa) gde su oni smesteni, i znas sta nema NISTA!E sad mozda su preselili knjige i stripove u medjuvremenu samo ne znam gde :roll: A sto se tice tog broja telefona, pozovi pa ces dobiti privatni stan, i uvek se javlja po svoj prilici neka starija gospodja, posto nije sigurna sta cuje (alo, sta kazes milioner, ne gospodjo treba mi biblioner, aaa biblioner, pa minut cutanja i aj zdravo, otprilike to je razgovor na taj broj telefona) :roll:
Ja stvarno nisam odavno zvao ni Gorana ni Neša iz Biblionera, ali znam za ove planove iz drugih izvora. Oni nisu imali svoju knjižaru do sada, samo su radili distribuciju raznoraznih izdavača za BiH. Moja je greška što ti nisam napisao da tražiš Gorana, javljala ti se vjerovatno njegova mama. Na PM sam ti poslao Goranov broj mobilnog telefona pa provjeri i pozovi ga i znaćeš kakva je situacija. Ako ti ne bude mrsko napiši i ovdje šta se dešava i da li su moje informacije u stvari dezinformacije ;)
@maccak, hvala na tel.broju. Upravo sam ga kontaktirao, rade sa smanjenim obimom, ali mogu odraditi porudzbine, tako da Beli Put moze ocekivati narudzbu za par izdanja. Mada bi bila bolja varijanta (jeftinija :) )da kupim direktno od Belog puta.
Dal je iko kupio neki od ova dva nova stripa u darkwoodu ili alan fordu i ako jeste kolike su tamo cene?
Quote from: "jeremiah"Quote from: "Boban"Sambrovi (4 epizode 220 strana) i Bleksad (3 epizode 170 strana) su već u prodaji, a do petka bi trebalo da stigne i Tamo gde pogled ne dopire (200 strana)... toliko od Integrala za ovaj mesec.
I tako, i dalje po starom, nema cirkularnog maila sa obaveštenjem o novim izdanjima, neažuran sajt, nema pretplate, još da nema Bosnića da ljubazno da informaciju kada ga zovem :x
Podrzavam to sto si rekao Jeremiah,ali se iskreno nadam da ce i to uskoro biti ispravljeno na radost svih nas. :wink:
A posto Boban rece da ce mozda i "Tamo gde pogled ne dopire" stici do Petka,da li je ipak stigao?
jel može neko da objasni zašto nema nastavaka HB, 100 metaka, propovednika
ovoj je mnogo duga za čekanje izbacuju se druga izdanja a ova stoje
hoće li to biti uobičajeni tempo za jedan vertigov trejd? godina i po a još neznamo hoće li šta biti od toga
Quote from: "axle munshine"
A posto Boban rece da ce mozda i "Tamo gde pogled ne dopire" stici do Petka,da li je ipak stigao?
Ja imam info da do kraja nedelje treba da se pojavi još i Liga, pa sam dogovorio uplatu i isporuku za Sambrove, Tamo gde pogled ne dopire i Ligu za kraj naredne nedelje.
O Gospodarima ječma mi ne rekoše baš ništa :?
Za Vertigo i Konana ne smem ni da pitam :(
E,ako uspeju da objave i ''Tamo gde pogled ne dopire'' i ''Ligu izuzetnih djentlmena'',kako kazes, bice ovo,barem prema pocetku,prava stripovska godina u Srbiji.Ocekujem da ce ova izdanja Belog Puta razmrdati i ostale strip izdavace da krenu u nove projekte,i iskreno ocekujem da cemo se ove godine puno puta radovati novim izdanjima... :lol:
Pogled je gotov, očekuje se da stigne u prodaju za koji dan.
Liga će upasti u februar malo.
Što se američkih stripova tiče, postoje određeni problemi oko originalnih materijala od DC, tj, za neke stvari su cene tako apsurdno visoke, a pregovori traju evo već više od godinu dana... mi trenutno imamo u radu i nekom okvirnom planu sledećih devet naslova: 300, Konan 2, Sin City 4&5, Propovednik 2, Sendmen 1&2, Helblejzer "Dangerous Habits" i 100 metaka 2.
Na kraju krajeva, izrada npr Nadzirača trajala je 150x duže nego Bleksad, koji je zaista smešan stip za pripremiti ga za štampu za jedno popodne.
Nadzirači su nam pojeli pola radne godine, a mi ne možemo da radimo samo stripove, jer ne radimo samo stripove.
Kao što ste i shvatili, dosad je najtanje mesto Belo Puta bila priprema za štampu, ali i za to su pronađena kvalitetna i nadam se trajnija rešenja, pa će se sve to polako ubrzati.
zar nije nekad bilo govora o tome da su prava već otkupljena jer ako tek sad teku pregovori onda će stvarno potrajati da mi vidimo vertigo serijale
različita su prava na objavljivanje stripova i prava na digitalni materijal koji je u većini slučajeva neophodan za rad.
Dapače, zapadne izdavačke kuće, da bi izradile ionako izrabljene autere daju sama autorska prava relativno jefitno, a zatim za digitalne materijale traže i po 10x veće cifre, jer autorski honorar se deli s autorima, a digitalni materijal pripada samo izdavačkoj kući. To je faktor čije sve implikacije nismo spoznali na vreme i sada imamo ne baš malih natezanja da sve privedemo koliko-toliko prihvatljivom kraju.
Ako ove godine BP objavi ove naslove koje je Boban naveo+Torgal,ja sam prezadovoljan.A za resto nase duhovne(strip) hrane,za ovu godinu,pobrinuce se i ostali izdavaci,eto... :wink:
Quote from: "Boban"različita su prava na objavljivanje stripova i prava na digitalni materijal koji je u većini slučajeva neophodan za rad.
Dapače, zapadne izdavačke kuće, da bi izradile ionako izrabljene autere daju sama autorska prava relativno jefitno, a zatim za digitalne materijale traže i po 10x veće cifre, jer autorski honorar se deli s autorima, a digitalni materijal pripada samo izdavačkoj kući.
koji džukački
small print...
Nije tocno. Svugdje u svijetu se prava dogovaraju zajedno sa materijalima, tesko da ce igdje kupiti prvo prava, pa onda ici pregovarati za materijale. Prava prica i istina je nesto drugacija, BP je objavio svoje prve trejdove BEZ kupljenih prava, bez potpisanih ugovora, samo na osnovu nekih preliminarnih dogovora sa nekim agentom i tako doveli DC pred svrsen cin.
smrdljivi pirati :) Neka nama tradeova sa pravima ili bez!
Quote from: "marko"Nije tocno. Svugdje u svijetu se prava dogovaraju zajedno sa materijalima, tesko da ce igdje kupiti prvo prava, pa onda ici pregovarati za materijale. Prava prica i istina je nesto drugacija, BP je objavio svoje prve trejdove BEZ kupljenih prava, bez potpisanih ugovora, samo na osnovu nekih preliminarnih dogovora sa nekim agentom i tako doveli DC pred svrsen cin.
Ovo naravno nije tačno, prvi ugovor za 24 trejda POTPISAN je sa DC-ijevim predstavnikom u Evropi, tj u Švedskoj (2004. godine); validan je i punovažan i DC ga poštuje. Bilo je tu nekih kadrovskih promena na nižim nivoima koji su određene segmente dogovora zakomplikovali, ali ništa bitno... pa, početkom 2005. ja sam slao DHL-om probne odštampane stranice u DC da odobre izgled, jer su prihvatili da sami skeniramo i odradimo posao. I dobili smo zeleno svetlo.
Razumem tvoju potrebu da obezvrediš Beli Put na svakom koraku, ali pokušaj bar sa manje očiglednog laganja.
Inače, ta priča da se sve kupuje zajedno, nema veze s istinom.
King Features Syndicate recimo prodaje stranice stripa i to: BILO KOG NJIHOVOG, a kažu nam da ga preuzmemo ODAKLE GOD HOĆEMO... Kupiš 1000 strana i možeš ih puštati u dnevnim novinama, sakupljati u kakve god hoćeš izbore, čak je dozvoljeno prekadriranje i skraćivanje stripova, a mislim i docrtavanje...
Quote from: "Boban"Quote from: "marko"Nije tocno. Svugdje u svijetu se prava dogovaraju zajedno sa materijalima, tesko da ce igdje kupiti prvo prava, pa onda ici pregovarati za materijale. Prava prica i istina je nesto drugacija, BP je objavio svoje prve trejdove BEZ kupljenih prava, bez potpisanih ugovora, samo na osnovu nekih preliminarnih dogovora sa nekim agentom i tako doveli DC pred svrsen cin.
Ovo naravno nije tačno, prvi ugovor za 24 trejda POTPISAN je sa DC-ijevim predstavnikom u Evropi, tj u Švedskoj (2004. godine); validan je i punovažan i DC ga poštuje. Bilo je tu nekih kadrovskih promena na nižim nivoima koji su određene segmente dogovora zakomplikovali, ali ništa bitno... pa, početkom 2005. ja sam slao DHL-om probne odštampane stranice u DC da odobre izgled, jer su prihvatili da sami skeniramo i odradimo posao. I dobili smo zeleno svetlo.
Razumem tvoju potrebu da obezvrediš Beli Put na svakom koraku, ali pokušaj bar sa manje očiglednog laganja.
Naravno da je tocno i naravno da ne ocekujem da ces priznati. No, to je informacija iz prve ruke, rekla mi je osobno sefica DC-jevog foreign rights departmenta na sastanku u Frankfurtu, kao neku vrstu upozorenja tipa - evo vidis sto mi se desava, skoro sam izgubila posao zbog ovog, necu se zajebavati s vama blakancima osim ako niste zaista zaista ozbiljni i ako nemate mnogo, mnogo novca. Sto se tice moje "potrebe da obezvredim Beli Put na svakom koraku" moji komentari za sva BP izdanja od Vendette su bili iskljucivo jako pozitivni i pohvalni, uz par sitnih zamjerki, stoga, tu pricu objesi macku o rep.
Quote from: "Boban"Inače, ta priča da se sve kupuje zajedno, nema veze s istinom.
King Features Syndicate recimo prodaje stranice stripa i to: BILO KOG NJIHOVOG, a kažu nam da ga preuzmemo ODAKLE GOD HOĆEMO... Kupiš 1000 strana i možeš ih puštati u dnevnim novinama, sakupljati u kakve god hoćeš izbore, čak je dozvoljeno prekadriranje i skraćivanje stripova, a mislim i docrtavanje...
Crno bijeli strip je jedno, tu originalni materijali nisu toliko presudni, kao kod stripa u boji.
Quote from: "marko"No, to je informacija iz prve ruke, rekla mi je osobno sefica DC-jevog foreign rights departmenta na sastanku u Frankfurtu, kao neku vrstu upozorenja tipa - evo vidis sto mi se desava, skoro sam izgubila posao zbog ovog, necu se zajebavati s vama blakancima osim ako niste zaista zaista ozbiljni i ako nemate mnogo, mnogo novca.
Pazi amo. Boban samo sto nije unistio strukturu DC-a. Sefovica odeljenja za strana prava bila bicevana i bacena u podrum. I sad, Ameri se vise nece zajebavati sa nama Balkancima (Srbima i Hrvatima). Pa, ovo je otislo daleko. Jebote, pa DC moze da posalje bombardere i da gadjaju predeo oko beogradske zeleznicke stanice. Bobane, kako da te zovem - Covjek koga treba ubiti, Covek koji je odvise znao ili Covek koji je mrmorio Marku u usi?
Ovo je vec patologija. :D
Inace, ja bih rekao Nas covek u Havani.
Quote from: "marlowe"Ovo je vec patologija. :D
Inace, ja bih rekao Nas covek u Havani.
Marlowe, ja bih dodao - Nas covek u Kafani (dok tamani DC glavu u skembetu i zaliva je vedricama vina). Sve sto ste oduvek zeleli da znate o propasti DC-a, a niste smeli Bobana da pitate.
Ti balkanski barbari...
Quote from: "Cornelius"Quote from: "marko"No, to je informacija iz prve ruke, rekla mi je osobno sefica DC-jevog foreign rights departmenta na sastanku u Frankfurtu, kao neku vrstu upozorenja tipa - evo vidis sto mi se desava, skoro sam izgubila posao zbog ovog, necu se zajebavati s vama blakancima osim ako niste zaista zaista ozbiljni i ako nemate mnogo, mnogo novca.
Pazi amo. Boban samo sto nije unistio strukturu DC-a. Sefovica odeljenja za strana prava bila bicevana i bacena u podrum. I sad, Ameri se vise nece zajebavati sa nama Balkancima (Srbima i Hrvatima). Pa, ovo je otislo daleko. Jebote, pa DC moze da posalje bombardere i da gadjaju predeo oko beogradske zeleznicke stanice. Bobane, kako da te zovem - Covjek koga treba ubiti, Covek koji je odvise znao ili Covek koji je mrmorio Marku u usi?
Daj, Manicu, odjebi. Sto se uopce mijesas, na osnovu cega mozes ovo opovrgnuti ili potvrditi? Covjek koji je bio sef foreign rights departemnta je dobio otkaz i zenska kojoj je on bio sef tamo i koja tamo radi 20 godina je postala sefica i nije joj svejedno, uprava zeli rezultate i iskljucivo veliku lovu, nikakvi sitni projektici ih ne zanimaju.
To, Bobane, vozi. Smeni im ceo staf!!!! Sad sjebi ove sto imaju 20 godina minulog rada. A, posle, daj napravi neki sitan biznis sa Belom kucom (kupi dve litre iracke nafte), da vidimo da li ce pasti americka vlada. Al smo se ostrvili! Balkan je to, Markovicu!!!
Quote from: "Cornelius"Pazi amo. Boban samo sto nije unistio strukturu DC-a. Sefovica odeljenja za strana prava bila bicevana i bacena u podrum. I sad, Ameri se vise nece zajebavati sa nama Balkancima (Srbima i Hrvatima). Pa, ovo je otislo daleko. Jebote, pa DC moze da posalje bombardere i da gadjaju predeo oko beogradske zeleznicke stanice. Bobane, kako da te zovem - Covjek koga treba ubiti, Covek koji je odvise znao ili Covek koji je mrmorio Marku u usi?
Quote from: "Cornelius"To, Bobane, vozi. Smeni im ceo staf!!!! Sad sjebi ove sto imaju 20 godina minulog rada. A, posle, daj napravi neki sitan biznis sa Belom kucom (kupi dve litre iracke nafte), da vidimo da li ce pasti americka vlada. Al smo se ostrvili! Balkan je to, Markovicu!!!
:lol:
Nije ti los pristup, bolje ovako nego se upustati u ozbiljnu raspravu sa neozbiljnim ljudima :!:
Quote from: "Boban"Sambrovi (4 epizode 220 strana) i Bleksad (3 epizode 170 strana) su već u prodaji,
... i uz to sve sto mi je nedostajalo u izdanju BP! Dobavljac je ispunio obecanje a i ocekivanja.
Bleksad me kosta koliko jedna knjiga u originalu. Dakle platila sam trecinu cene.
I popust je odlican.
Kvalitet je neosporno dobar.
U Sambrovima cu uzivati veceras, posle posla.
:lol: :lol: :lol:
DC kao i svaki dinosaurus od sistema ima gomilu svojih podstanica gde se možeš dogovoriti, ne mora glava da zna sve; e, sad, što je dama u jednom trenutku pristala na neke stvari, pa se posle domislila da je mogla i bolje da prođe, jebiga...
marko, ti bulazniš ako misliš da bi iko s tobom anonimcem koji od DC nije kupio ništa niti za jedan $ pričao o desetinama ugovora vrednih desetine iljada $ i opanjkavao zasad najboljeg partnera na prostoru Balkana... i to ispred šanka nekog kafića.
Ma da, Bobane, ti si moralna vertikala, zar bismo uopce mogli posumnjati u tvoje rijeci!? Bogamu, sad se bas razmisljam, s kim li sam to ja onda razgovarao u Frankfurtu, kad ti kazes da nema sanse da sam razgovarao sa DC-om!? Je li moguce da zaista bulaznim? Kvragu, na standu je pisalo DC, posvud naokolo su bili DC trejdovi, imam posjetnicu agenta... Da l' da vjerujem svojim ocima i poslusam tebe? Hm, zelio bih ti vjerovati, ali mislim da sam ipak ja u pravu.
Quote from: "marlowe"Ovo je vec patologija. :D
Inace, ja bih rekao Nas covek u Havani.
Marlowe, dodji, evo kost!
Quote from: "Boban"e, sad, što je dama u jednom trenutku pristala na neke stvari, pa se posle domislila da je mogla i bolje da prođe, jebiga...
Detalje, Bobane, detalje. Na koje stvari je pristala? Sta si joj sve radio pa je skroz oslepela? Na koji nacin?
Ja sam znao za "femme fatale", zenu koja coveku zavrti mozak da ne zna di mu je dupe, a di glava. Ali, nisam znao za "homme fatal", a jos manje da je Boban bas to. Just a gigolo, everywhere I go...
Quote from: "Cornelius"Quote from: "Boban"e, sad, što je dama u jednom trenutku pristala na neke stvari, pa se posle domislila da je mogla i bolje da prođe, jebiga...
Detalje, Bobane, detalje. Na koje stvari je pristala? Sta si joj sve radio pa je skroz oslepela? Na koji nacin?
:!: :!: :!:
Korni, pravi dzentlmen nikada ne prica o tim stvarima.
Marlowe, na cijoj si ti strani? Covece, pa to mora da prevazilazi sve sto mi malecki mozemo da zamislimo. Ej, DC je posle toga izvrsio generalnu cistku. Otpustili su sve od direktorke do kurira. Covece!!!!
Can you handle the truth? :?
Ja to zamisljam ovako nekako:
(https://www.znaksagite.com/diskusije/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.cinemacom.com%2F50s-sci-fi%2Fday-earth-stood-still.jpg&hash=0999daa7c7b1a37ee41073f46ad14a6d819e60c5)
To i dodaj "Rocco i njegova braca", pa ces da dobijes spicu. Ostalo je verovatno nezamislivo.
PS Videm ti ime na plakatu. Sta si ti igrao u filmu? Bobana?
Quote from: "Cornelius"PS Videm ti ime na plakatu. Sta si ti igrao u filmu? Bobana?
Aha. To je ovaj u zelenom odelu sa razornim laserskim pogledom koji u rukama drži onemoćalu šeficu odeljenja za inostrana prava DC-a.
Marlowe, pa ti si pravi kaskader. Je li, jesi li morao da jedes i telecu glavu u skembetu za sva tri obroka?
PS Ko su oni patuljci u dnu slike?
^ :D
E na svu muku i da se nasmejem! Znaci presuda je da cemo se nacekati za 100 metaka i HB.
To samo Boban zna.
Sumnjam i da on zna. Mislim da je prvih 100 metaka lepo prošao u prodavnicama, a to što nema nastavka znači da BP nema prava za objavljivanje. A izgleda da nema prava zato što se DC opekao. I sada smo preplavljeni raznim francuskim glupostima, a sve što sam ikada želeo su svih 100 metaka i ceo Sandman :(
Mac, budi spokojan. Od celog posta samo jedna od tvojih pretpostavki je tacna, a to je da je naslov dobro prosao.
Za koji dan izlazi novi DC-ev trejd u izdanju BP-a.
Nastavak 100 metaka? Drugi Sendmen? Neka jeza u srcu mi kaže da je nešto treće.
Quote from: "mac"I sada smo preplavljeni raznim francuskim glupostima
Pročitaj te gluposti, pa da pričamo posle.
Može, al' na pozajmicu. Nije problem u parama (para nema), nego nema mesta na polici... Mesto je rezervisano za američke gluposti.
Sada opet prelazimo na grafičke novele i posle Lige koja je završena i 300 slede, verovatno tokom proleća: dva Sendmena, dva Grada Greha, Propovednik, Helblejzer, 100 metaka i jedan Betmen. U istom formatu je i Konan, pa će jedan komad biti pridružen negde nekako.
Jedan od razloga što stripove radimo u "serijama" je pre svega štamparski; i za Integrale a posebno za grafičke novele ne koriste se standardni štamparski formati papira, već specijalno naručeni, a fabrička ponuda zahteva (da bi cena bila prihvatljiva) da se uzme 15 tona.
Znam da svaki jebeni laik u ovoj državi i okolini ima svoju teoriju vezanu za Beli Put, da svemu tome doprinose raznorazne glasine odasvud, ali istina je prilično jednostavna... Beli Put radi na svoj način i bez obzira što je to većini nerazumljivo i nelogično, i rezultati će biti neobični.
Da, bre, na Grad greha i Helblejzera sam skroz zaboravio... Ne, za Francuze stvarno nema mesta :(
Quote from: "Boban"Sada opet prelazimo na grafičke novele i posle Lige koja je završena i 300 slede, verovatno tokom proleća: dva Sendmena, dva Grada Greha, Propovednik, Helblejzer, 100 metaka i jedan Betmen. U istom formatu je i Konan, pa će jedan komad biti pridružen negde nekako.
Jedan od razloga što stripove radimo u "serijama" je pre svega štamparski; i za Integrale a posebno za grafičke novele ne koriste se standardni štamparski formati papira, već specijalno naručeni, a fabrička ponuda zahteva (da bi cena bila prihvatljiva) da se uzme 15 tona.
Znam da svaki jebeni laik u ovoj državi i okolini ima svoju teoriju vezanu za Beli Put, da svemu tome doprinose raznorazne glasine odasvud, ali istina je prilično jednostavna... Beli Put radi na svoj način i bez obzira što je to većini nerazumljivo i nelogično, i rezultati će biti neobični.
Реци ти мени јел постоји икаква шанса да ја до уторка видим Тамо где поглед не допире и Лигу, с обзиром да ми се пријатељица тада враћа за Њујорк, па да ми их понесе?
Tamo gde pogled ne dopire je gotov, suši se i presuje u štampariji, očekujemo ga da do nas stigne za koji dan, prtak, apsolutno najkasnije ponedeljak.
Liga nije odštampana, to je tek sledeća tura kada stigne specijalni format hartije za grafičke novele. Ispostavilo se da je kupovina hartije na veliko najbolje rešenje i to jednostavno nema alternativu.
Nego, koji to Betmen? Ne mogu da se setim da li sam u katalogu video najavu za nekog Betmena. Koji je? Killing Joke? Arkham Asylum? Ummm... Gotham by Gaslight?
Jebote, kupio sam Sambrove i Bleksada pre dva dana i još nisam našao vremena da ih čitam. Rokenrol život zahteva toliko žrtvovanja...
Quote from: "Boban"Sada opet prelazimo na grafičke novele i posle Lige koja je završena i 300 slede,
jel to i 300 završen
hoće li ići sa filmom
Samo da opovrgnrm tvrdnju da ne postoji u trejda nastavak prvog trejda Hellblazera - "Original Sins" za koju sam i sam do skora mislio da je tacna.... Britanski Titan Books je radio B&W trejdove pocetkom devedesetih.... Nabavio sam treci trejd koji se tacno nadovezuje na "Original Sins".... E sad kako obozavam Delanoa na Hellblazeru cisto da jos jednom priupitam ima li ikakve sanse a se posle "Dangerous Habbits" ovo odradi????
(https://www.znaksagite.com/diskusije/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg524.imageshack.us%2Fimg524%2F8698%2Fdscn4397np2.jpg&hash=76c78da877a99402080737182758e2ed9859c485)
Donesi mi to da vidim šta je tačno...
kad, gde???
Dođi sutra do Belog Puta, ja sam tamo od 10.00 do 18.00.
vazi
Kad smo vec kod novih izdanja, evo jednog koje ce izaci pre bilo kog Hellblazera. Nije da znam kad ce, nego samo krisom slikam dok niko ne gleda.
(https://www.znaksagite.com/diskusije/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg53.imageshack.us%2Fimg53%2F1410%2Fprvaligafi6.jpg&hash=00a9ab30967c844c1be8d3a9a97f04775c1b620c)
Quote from: "Boban"Dođi sutra do Belog Puta, ja sam tamo od 10.00 do 18.00.
Puno radno vreme, a? I to evropsko! A ja moram da ustanem u 6 da bih stigao na posao u 7. Nema pravde. Pa, bar mi ostane vremena popodne.:(
Šta ja to pričam?!
Ustvari sam hteo da kažem da bih i ja rado voleo da vidim nastavak prvog trejda Hellblazera.
A dodaj tome još 5-10 sati rada kod kuće.
I sada radim, iako je ponoć prošla.
To je bre robija, a ne posao.
I onda te još svaki kreten proziva za šta god mu padne na pamet.
Quote from: "DušMan"Kad smo vec kod novih izdanja, evo jednog koje ce izaci pre bilo kog Hellblazera. Nije da znam kad ce, nego samo krisom slikam dok niko ne gleda.
Jao :!: