Može li neko da preporući dobar OCR za ćirilicu?
to bi i ja voleo da znam.
ABBYY se nije baš proslavio sa ćirilicom - a latinične poslove dobro obavlja.
ABBY.
Čudno da FineReader slabo radi ćirilicu kad je ABBYY ruska firma. Kad si ti to testirao? Možda je u pitanju neka starija verzija.
Dajte, ljudi ne lupetajte, Finereader radi SAVRŠENO ćirilicu; razlikuje rusku od srpske, samo ga treba podesiti valjano.
Radi sjajno od verzije 6.0; ja trenutno koristim najnoviju i to je valjda 9 - perfektno.
Recimo, Murkokov Vitez sudbine sam radio pre pet godina sa ćirlice i napravio je 15 slovnih grešaka na 800 strana.
N'umeju da podese.
Instalirao devetku i radi; ne umem još da procenim koliko dobro, pošto se malo mučim oko formata stranice, stubaca itd, ali slova u principu prepoznaje i radi posao. U svakom slučaju, hvala za preporuku!
E sad, kad smo završili s tim, šta je najjednostavnije za normalizaciju (ujednačavanje jačine zvuka) mp3 fajlova ripovanih sa različitih CD-a (drugim rečima: kroz šta da propustim kompilaciju da ne bih pri plejbeku morao da pojačavam/stišavam ton)?
http://www.rlslog.net/stereo-tool-v403-plugin-for-winamp-winall-incl-keygen-crd/ (http://www.rlslog.net/stereo-tool-v403-plugin-for-winamp-winall-incl-keygen-crd/) ?
Nešto nije u redu s tim linkom...
Ma, rlslog često zna da gekne, verovatno se jutros srušio kad su svi krenuli da dolaze zbog Wolfensteina. Probaj kasnije.